|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 10. Наурыз мейрамы. Ақ мол болсын! Ұлыс оң болсын! |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 38. Наурыздың сәні- зергерлік бұйымдар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.4.3.1 жазба жұмыстарында теңеу мен метафораны қолданып жазу 7.5.1.6 мақсат және себеп-салдар үстеулерді ауызша және жазба жұмыс-тарда орынды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: жазба жұмыстарында теңеу мен метафораны қолданып жаза алады; мақсат және себеп-салдар үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Жүректен- жүрекке» тренингін өткізеді. Оқушыларға А4 парағын таратып береді. Жақсы сөз — жанды жадыратар. Мұғаліммен бірге параққа жағымды сөз дер жазады. Сабақ соңында талданады. Үй жұмысын тексеру «Сұрақ- жауап» әдісін қолданып, үй тапсырмасын сұрау. 1. Наурыздың сәні не? 2. Жігіттер, қыздар, әжелер қандай киімдер киеді? 3. Нағашысы қандай бұйымдарды жасайды? 4. Шашбау мен шолпы қыздарды не нәрсеге үйреткен? 5. Нағашысы неше зергерлік бұйымдар жасаған? 6. Наурыз мейрамында қандай бұйымдар тақты? 7. Шеберханаға қай уақытта барады? |
«Смайликтер» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздік . Қызығушылықты ояту Тыңдалым Айтылым Қосымша тапсырма Топтық жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Айтылым 3-тапсырма Жұптық жұмыс 4- тапсырма Тыңдалым Оқылым Жеке жұмыс Айтылым 5- тапсырма Жеке жұмыс 7-тапсырма Айтылым Жұптық жұмыс 9-тапсырма 8-тапсырма Жазылым Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Әшекейлер-украшения Бұйым-изделия Зергерлік-ювелирный Зергер-ювелир Сән-мода Айтылым «Бес қадам» әдісі. Ортаға табан іздері тасталады.Әр топтан 1 оқушы ойынға шығады. Оқушы берілген табан іздерін баса отырып, жылдам жауап береді. Сұрақтары: «ИӘ / ЖОҚ/» әдісі 1.Сақинаны дәрігер жасайды. /жоқ 2.Сақинаны құлаққа тағады. /иә 3.Білезікті ұл балалар тағады. жоқ 4.Әшекей бұйымдарды зергер жасайды. иә 5.Сырғаны қолға тағады. жоқ Айтылым Суреттегі ұлттық әшекей бұйымдарды қалай атайды? Оларды кім атғады?
«Фишбоун» әдісі арқылы мәтінін талқылайды. Мәтіннен алған түсінігін қорыту, өмірмен байланыстыру, дәлелдеуді қажет ететін «Фишбоун» әдісімен жұмыс жасауда оқушылар берілген балық қаңқасына проблеманы, оның туындау себептерін анықтайды, дәлелдерін келтіреді, қорытынды жасайды. Негізгі проблема мен қорытындыны оқушылар топта бірлесіп анықтайды. Айтылым «Сәйкестендіру кестесі»
Айтылым Диалог
Айтылым Сурет пен сөйлемді сәйкестендір
Жазылым Мәтін құра. Керекті сөздер: асыл тастар, зергер, әшекей, бұрым, шолпы, сақина. Айтылым ПОПС формуласы бойынша толықтырады |
«Шапалақ» Дескриптор 3 балл -Жазып шығады -Сөйлем құрайды. «БББ» 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Өзін- өзі бағалау» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд Микрофон Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 6, 10 -тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылықорыту «Бүгін мен...................... білдім» 2.«................. қызықты болды» «.......................... қиын болды.» 3.« ......................... екенін түсіндім» 4.«Мен..................................... білім алдым.» 5. «.................. мені таң қалдырды.» |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары : Наурыздың сәні- зергерлік бұйымдар 7 орыс сыныбы
Сабақ жоспары : Наурыздың сәні- зергерлік бұйымдар 7 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 10. Наурыз мейрамы. Ақ мол болсын! Ұлыс оң болсын! |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 38. Наурыздың сәні- зергерлік бұйымдар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.4.3.1 жазба жұмыстарында теңеу мен метафораны қолданып жазу 7.5.1.6 мақсат және себеп-салдар үстеулерді ауызша және жазба жұмыс-тарда орынды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: жазба жұмыстарында теңеу мен метафораны қолданып жаза алады; мақсат және себеп-салдар үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Жүректен- жүрекке» тренингін өткізеді. Оқушыларға А4 парағын таратып береді. Жақсы сөз — жанды жадыратар. Мұғаліммен бірге параққа жағымды сөз дер жазады. Сабақ соңында талданады. Үй жұмысын тексеру «Сұрақ- жауап» әдісін қолданып, үй тапсырмасын сұрау. 1. Наурыздың сәні не? 2. Жігіттер, қыздар, әжелер қандай киімдер киеді? 3. Нағашысы қандай бұйымдарды жасайды? 4. Шашбау мен шолпы қыздарды не нәрсеге үйреткен? 5. Нағашысы неше зергерлік бұйымдар жасаған? 6. Наурыз мейрамында қандай бұйымдар тақты? 7. Шеберханаға қай уақытта барады? |
«Смайликтер» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздік . Қызығушылықты ояту Тыңдалым Айтылым Қосымша тапсырма Топтық жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Айтылым 3-тапсырма Жұптық жұмыс 4- тапсырма Тыңдалым Оқылым Жеке жұмыс Айтылым 5- тапсырма Жеке жұмыс 7-тапсырма Айтылым Жұптық жұмыс 9-тапсырма 8-тапсырма Жазылым Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Әшекейлер-украшения Бұйым-изделия Зергерлік-ювелирный Зергер-ювелир Сән-мода Айтылым «Бес қадам» әдісі. Ортаға табан іздері тасталады.Әр топтан 1 оқушы ойынға шығады. Оқушы берілген табан іздерін баса отырып, жылдам жауап береді. Сұрақтары: «ИӘ / ЖОҚ/» әдісі 1.Сақинаны дәрігер жасайды. /жоқ 2.Сақинаны құлаққа тағады. /иә 3.Білезікті ұл балалар тағады. жоқ 4.Әшекей бұйымдарды зергер жасайды. иә 5.Сырғаны қолға тағады. жоқ Айтылым Суреттегі ұлттық әшекей бұйымдарды қалай атайды? Оларды кім атғады?
«Фишбоун» әдісі арқылы мәтінін талқылайды. Мәтіннен алған түсінігін қорыту, өмірмен байланыстыру, дәлелдеуді қажет ететін «Фишбоун» әдісімен жұмыс жасауда оқушылар берілген балық қаңқасына проблеманы, оның туындау себептерін анықтайды, дәлелдерін келтіреді, қорытынды жасайды. Негізгі проблема мен қорытындыны оқушылар топта бірлесіп анықтайды. Айтылым «Сәйкестендіру кестесі»
Айтылым Диалог
Айтылым Сурет пен сөйлемді сәйкестендір
Жазылым Мәтін құра. Керекті сөздер: асыл тастар, зергер, әшекей, бұрым, шолпы, сақина. Айтылым ПОПС формуласы бойынша толықтырады |
«Шапалақ» Дескриптор 3 балл -Жазып шығады -Сөйлем құрайды. «БББ» 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Өзін- өзі бағалау» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд Микрофон Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 6, 10 -тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылықорыту «Бүгін мен...................... білдім» 2.«................. қызықты болды» «.......................... қиын болды.» 3.« ......................... екенін түсіндім» 4.«Мен..................................... білім алдым.» 5. «.................. мені таң қалдырды.» |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз
















