Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі
2- сабақ
|
Бөлім:2 |
|
Адамгершілік - асыл қасиет |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 5 |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
Ахмет Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» өлеңі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
-көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады; |
|||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы/ 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ойтүрткі Ахмет Байтұрсынұлы туралы бейнесабақты ұсынамын. |
Оқушылар назары жаңа сабаққа жинақталады. А.Байтұрсынұлы туралы бейнесабақты көреді. |
ҚБ 1-10 |
1-слайд Оқулық, 84-бетhttps://daryn.online/lesson/5025-akhmet-baytursynuly |
|||
|
Сабақтың ортасы /35 мин
|
Мағынаны тану Оқушыларға А.Байтұрсынұлының «Адамдық диқаншысы» өлеңін тыңдатамын.
Оқулықпен жұмыс Өлеңді мәнерлеп оқытамын, мазмұнымен толық танысуға бағыттаймын.
Тапсырма. «Адамдық диқаншысы» өлеңінің тақырыбы мен идеясын анықтаңдар. Әдеби -теориялық ұғымдар Теориялық анықтама бойынша түсінік беремін.
Фабула – шығармадағы тұтас оқиғалар мазмұнын қысқаша баяндау. «Үштік» әдісі 1-тапсырма. 1.Өлеңге қатысты нақты 3 сұрақ құрастыр. 2.Адамгершілік дегеніміз не? 3. «Адамдық диқаншысы» өлеңінің фабуласын 3-4 сөйлеммен жазыңыз. Өзіңді тексер ! Мен қырға шықтым. Мен адамдық тұқымын шаштым. Мен адамдықты ектім. Мен көңілін көгертуге шықтым. Автор – ізденімпаз еңбекқор білім беруші озық ойлы |
«Адамдық диқаншысы» өлеңінің аудио нұсқасын тыңдайды. Оқушылар өлеңді мәнерлеп оқиды. Өлең мазмұнын түсінеді. Оқушылар өлең мәтінін қолдана отырып тақырыбы мен идеясын анықтайды. Тақырыбы: Идеясы:
Мысал дегеніміз шағын көлемді, оқиғалы, адамға сабақ боларлық тәрбиелік тағылымдық мәні бар шығарма. Көбінесе аң, хайуанаттар, жәндіктер туралы айтылады
Аллегория дегеніміз мысал әңгімеде адамдардың орнына жануарлар мен жәндіктерді алып көрсетеді. Дескриптор: 1.3 сұрақ құрастырады; 2.Сұраққа жауап береді; 3.Өлең шумақтарын 3-4 сөйлеммен жазады.
2-тапсырма Шығармадан автордың «МЕН» бейнесін көрсететін тармақтарды табыңыз МЕН қырға шықтым МЕН ....................... МЕН ....................... МЕН ....................... МЕН .......................
Әліппе, Әдебиеттанушы оқулықтары туралы айтады. |
ҚБ 1-10
ҚБ 1-10
ҚБ 1-10
|
2-слайд
https://youtu.be/tilZQb3EhHA
3-слайд
Кесте 4-слайд
5-слайд 6-слайд 7-слайд 8-слайд 9-слайд 10-слайд |
|||
|
Сабақтың соңы /5 мин
|
Үйге тапсырма: 9-тапсырма, 93-бет |
|
|
||||
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Адамдық диқаншысы" 5-сынып
Сабақ жоспары "Адамдық диқаншысы" 5-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі
2- сабақ
|
Бөлім:2 |
|
Адамгершілік - асыл қасиет |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 5 |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
Ахмет Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» өлеңі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
-көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады; |
|||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы/ 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ойтүрткі Ахмет Байтұрсынұлы туралы бейнесабақты ұсынамын. |
Оқушылар назары жаңа сабаққа жинақталады. А.Байтұрсынұлы туралы бейнесабақты көреді. |
ҚБ 1-10 |
1-слайд Оқулық, 84-бетhttps://daryn.online/lesson/5025-akhmet-baytursynuly |
|||
|
Сабақтың ортасы /35 мин
|
Мағынаны тану Оқушыларға А.Байтұрсынұлының «Адамдық диқаншысы» өлеңін тыңдатамын.
Оқулықпен жұмыс Өлеңді мәнерлеп оқытамын, мазмұнымен толық танысуға бағыттаймын.
Тапсырма. «Адамдық диқаншысы» өлеңінің тақырыбы мен идеясын анықтаңдар. Әдеби -теориялық ұғымдар Теориялық анықтама бойынша түсінік беремін.
Фабула – шығармадағы тұтас оқиғалар мазмұнын қысқаша баяндау. «Үштік» әдісі 1-тапсырма. 1.Өлеңге қатысты нақты 3 сұрақ құрастыр. 2.Адамгершілік дегеніміз не? 3. «Адамдық диқаншысы» өлеңінің фабуласын 3-4 сөйлеммен жазыңыз. Өзіңді тексер ! Мен қырға шықтым. Мен адамдық тұқымын шаштым. Мен адамдықты ектім. Мен көңілін көгертуге шықтым. Автор – ізденімпаз еңбекқор білім беруші озық ойлы |
«Адамдық диқаншысы» өлеңінің аудио нұсқасын тыңдайды. Оқушылар өлеңді мәнерлеп оқиды. Өлең мазмұнын түсінеді. Оқушылар өлең мәтінін қолдана отырып тақырыбы мен идеясын анықтайды. Тақырыбы: Идеясы:
Мысал дегеніміз шағын көлемді, оқиғалы, адамға сабақ боларлық тәрбиелік тағылымдық мәні бар шығарма. Көбінесе аң, хайуанаттар, жәндіктер туралы айтылады
Аллегория дегеніміз мысал әңгімеде адамдардың орнына жануарлар мен жәндіктерді алып көрсетеді. Дескриптор: 1.3 сұрақ құрастырады; 2.Сұраққа жауап береді; 3.Өлең шумақтарын 3-4 сөйлеммен жазады.
2-тапсырма Шығармадан автордың «МЕН» бейнесін көрсететін тармақтарды табыңыз МЕН қырға шықтым МЕН ....................... МЕН ....................... МЕН ....................... МЕН .......................
Әліппе, Әдебиеттанушы оқулықтары туралы айтады. |
ҚБ 1-10
ҚБ 1-10
ҚБ 1-10
|
2-слайд
https://youtu.be/tilZQb3EhHA
3-слайд
Кесте 4-слайд
5-слайд 6-слайд 7-слайд 8-слайд 9-слайд 10-слайд |
|||
|
Сабақтың соңы /5 мин
|
Үйге тапсырма: 9-тапсырма, 93-бет |
|
|
||||
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз


















