|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Кемал Гүлмира Жексембайқызы |
|||||
|
Күні: |
02.02,.2022 |
|||||
|
Сынып: 3-«Қ» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сурет салу – өнер. Бәрібір өкінбеймін |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу 3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманы көз жүгіртіп, қажетті ақпаратты тауып оқиды, кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжай алады. Көптеген оқушылар: шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қояды және жауап береді. Кейбір оқушылар: ата-әже, әке-шешесінің айтатын ақылын есіне түсіріп әңгімелейді. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: - «Аққұс туралы аңыз» мәтінін мазмұндау, Шәмші туралы мәліметтер жинау. Оқу материалын жариялау «Жұмбақ» және «Әріптер» әдісі арқылы жүреді: Жұмбақ: -Адамның
жүзін, -Бүгінгі сабақ тақырыбын ашу үшін өнер атауларын айтуларың қажет. Неше парақша тұрса, сонша өнер атауын айтуларың қажет. Мысалы күйшілік, әншілік, деген сияқты. -Қане қандай өнер атауларын білесіңдер? -Керме жіпте қандай сөз шықты? -Олай болса, бүгінгі сабақта «Сурет салу-өнер» тақырыбындағы шығармаларды оқитын боламыз. Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен әртүрлі суреттер таңдау арқылы жүреді. |
Жаттығу жасайды. Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. Топқа бірігеді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Әртүрлі табиғат суреттері |
||
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Т) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. А) Суретпен жұмыс: Суретшінің туындысын да оқуға болады. Ол үшін суретке зер сал және сұрақтарға жауап бер. -Сурет қалай аталады? Авторы кім? - Суретші қандай бояуды көп пайдаланған? Неліктен? - Суреттегі жыл мезгілін сөзбен сипатта. Ә) Мәтінмен жұмыс. «Бәрібір өкінбеймін» мәтінін, «Сурет салу –өнер» өлеңін түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар. - Әңгіме қалай аталады? Ол кімге қатысты айтылған? Жазушы неге өкінбейді екен? -Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін бір-біріңе сұрақтар қойып, жауап беріңдер. Сергіту сәтінде Әбілхан Қастеев туралы видео. (Ж, Д) 2-тапсырмада «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. А) Пікір білдіру: - «Сурет салу – өнер» тақырыбында топ алдында сөйлеуге дайындал. Жоспар құр. Ә) Суретпен жұмыс: -Суретке зер салып қара. Суретші баланың жіберген қателіктерін тап. -Мәтін мен өлең бойынша қандай сурет салатыныңды сипаттап айт. |
- Мәтінді оқиды. - Сұрақ қойып, жауап береді. . -Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: - Суретшінің туындысын сипаттайды-1балл. - Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл. - Мәтін кейіпкері туралы сұраққа жауап береді-1балл. - Мәтін мазмұны жайлы бір-біріне сұрақтар қойып, жауап береді-2балл. Дескриптор: - «Сурет салу – өнер» тақырыбында пікір білдіреді-2балл. - Суретші баланың жіберген қателіктерін табады-1балл. - Мәтін мен өлең бойынша қандай сурет салатынын сипаттап айтады-2балл. |
Оқулық
|
||
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Текше нұсқаулық» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: «Сурет салу – өнер» тақырыбында әңгіме құрау. |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: әдебиеттік оқу 3- сынып "Сурет салу- өнер"
Сабақ жоспары: әдебиеттік оқу 3- сынып "Сурет салу- өнер"
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Кемал Гүлмира Жексембайқызы |
|||||
|
Күні: |
02.02,.2022 |
|||||
|
Сынып: 3-«Қ» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сурет салу – өнер. Бәрібір өкінбеймін |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу 3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманы көз жүгіртіп, қажетті ақпаратты тауып оқиды, кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжай алады. Көптеген оқушылар: шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қояды және жауап береді. Кейбір оқушылар: ата-әже, әке-шешесінің айтатын ақылын есіне түсіріп әңгімелейді. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: - «Аққұс туралы аңыз» мәтінін мазмұндау, Шәмші туралы мәліметтер жинау. Оқу материалын жариялау «Жұмбақ» және «Әріптер» әдісі арқылы жүреді: Жұмбақ: -Адамның
жүзін, -Бүгінгі сабақ тақырыбын ашу үшін өнер атауларын айтуларың қажет. Неше парақша тұрса, сонша өнер атауын айтуларың қажет. Мысалы күйшілік, әншілік, деген сияқты. -Қане қандай өнер атауларын білесіңдер? -Керме жіпте қандай сөз шықты? -Олай болса, бүгінгі сабақта «Сурет салу-өнер» тақырыбындағы шығармаларды оқитын боламыз. Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен әртүрлі суреттер таңдау арқылы жүреді. |
Жаттығу жасайды. Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. Топқа бірігеді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Әртүрлі табиғат суреттері |
||
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Т) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. А) Суретпен жұмыс: Суретшінің туындысын да оқуға болады. Ол үшін суретке зер сал және сұрақтарға жауап бер. -Сурет қалай аталады? Авторы кім? - Суретші қандай бояуды көп пайдаланған? Неліктен? - Суреттегі жыл мезгілін сөзбен сипатта. Ә) Мәтінмен жұмыс. «Бәрібір өкінбеймін» мәтінін, «Сурет салу –өнер» өлеңін түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар. - Әңгіме қалай аталады? Ол кімге қатысты айтылған? Жазушы неге өкінбейді екен? -Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін бір-біріңе сұрақтар қойып, жауап беріңдер. Сергіту сәтінде Әбілхан Қастеев туралы видео. (Ж, Д) 2-тапсырмада «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. А) Пікір білдіру: - «Сурет салу – өнер» тақырыбында топ алдында сөйлеуге дайындал. Жоспар құр. Ә) Суретпен жұмыс: -Суретке зер салып қара. Суретші баланың жіберген қателіктерін тап. -Мәтін мен өлең бойынша қандай сурет салатыныңды сипаттап айт. |
- Мәтінді оқиды. - Сұрақ қойып, жауап береді. . -Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: - Суретшінің туындысын сипаттайды-1балл. - Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл. - Мәтін кейіпкері туралы сұраққа жауап береді-1балл. - Мәтін мазмұны жайлы бір-біріне сұрақтар қойып, жауап береді-2балл. Дескриптор: - «Сурет салу – өнер» тақырыбында пікір білдіреді-2балл. - Суретші баланың жіберген қателіктерін табады-1балл. - Мәтін мен өлең бойынша қандай сурет салатынын сипаттап айтады-2балл. |
Оқулық
|
||
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Текше нұсқаулық» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: «Сурет салу – өнер» тақырыбында әңгіме құрау. |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз















