|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасау – мәдениет |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 5. «Әлемді шарлау» туралы әлемдік әңгіме |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.2.1.1 терминдер мен неологизмдерді орынды қолдана отырып, мәтін мазмұнын дамыту; 7.5.1.5 етістіктің қалау рай қызметін білу, ауызша және жазбаша жұмыстарда қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: терминдер мен неологизмдерді орынды қолдана отырып, мәтін мазмұнын дамыта алады; етістіктің қалау рай қызметін біледі, ауызша және жазбаша жұмыстарда қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Жүректен- жүрекке» тренингін өткізеді. Оқушыларға А4 парағын таратып береді. Жақсы сөз — жанды жадыратар. Мұғаліммен бірге параққа жағымды сөз дер жазады. Сабақ соңында талданады. Үй жұмысын тексеру «Сұрақ- жауап» әдісін қолданып, үй тапсырмасын сұрау. Ұйымдастыру кезеңі «Мозайка» әдісі арқылы сыныпты топқа бөлу. Кітап, кітапхана, оқырмандардың суреттерін топ құрамындағы оқушылар санына қарай бөлініп, оларды араластырып, оқушыларға таратып беріледі. Олар қиындыларды құрастырып, бүтін сурет шығарады. Сол арқылы топқа бөлінеді. 1-топ «Кітап» 2-топ «Кітапхана» 3-топ «Оқырман» |
«Смайликтер» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Үйдің, дастарханның суреттері Интербелсенді тақта |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздік . Қызығушылықты ояту Жазылым 2- тапсырма Топтық жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі 5-тапсырма Тыңдалым Оқылым Айтылым 1-тапсырма Жұптық жұмыс 4-тапсырма Айтылым 6-тапсырма Жазылым 8-тапсырма Айтылым 10-тапсырма Жазылым Айтылым Қосымша тапсырма Жеке жұмыс |
Тыңдалым,айтылым. Ауқатты-состоятельный Бәстесу-пари Ізкесуші-следователь Кедергі-мешать, Шарлау-побывать всюду Қызметші-служащий Дауласып-спорить Айтылым «Бес қадам» әдісі. Ортаға табан іздері тасталады.Әр топтан 1 оқушы ойынға шығады. Оқушы берілген табан іздерін баса отырып, жылдам жауап береді. Сұрақтары: -1. Сізге саяхат жасау ұнай ма? Неге? 2. Қай жерге саяхаттап бардыңыз? 3. Қайда барғыңыз келеді? 4. Жюль Верннің саяхат туралы қандай шығармасын білесіз? 5. Қалай ойлайсыз: әлемді неше күнде шарлап шығуға болады? Жазылым Кестеде бір адамның аты неше рет қайталанады? Ол- Жюль Верннің романындағы басты кейіпкердің есімі.
Тыңдалым Оқылым Оқы. Оқушы бойында таным түсінігін қалыптастыру мақсатында «Түртіп алу» әдісін пайдаланамын. 1-топқа Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, детальді ақпаратты анықтаңдар. 2-топқа Тыңдалған мәтіннен негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктеңдер. 3-топқа Мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі ойларды талқылап, тұжырымдаңдар. Айтылым Сұрақтарға жауап беріңдер.
Айтылым Суретке қара. Бұлардың арасында қандай байланыс болуы мүмкін? Олар туралы шығарма қалай аталар еді? Жазылым «Үш жақты күнделік» әдісін пайдаланыңдар. Айтылым Шығарма бойынша сұрақтарға жауап беріңдер. Жазылым Кластер тсілін қолданып мінездеме жазыңдар. Айтылым ПОПС формуласы бойынша қорытынды. |
«Шапалақ» Дескриптор 3 балл -Жазып шығады -Сөйлем құрайды. «БББ» 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Өзін- өзі бағалау» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд Микрофон Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 11, 12- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылықорыту «Бүгін мен...................... білдім» 2.«................. қызықты болды» «.......................... қиын болды.» 3.« ......................... екенін түсіндім» 4.«Мен..................................... білім алдым.» 5. «.................. мені таң қалдырды.» |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: «Әлемді шарлау» туралы әлемдік әңгіме 7 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: «Әлемді шарлау» туралы әлемдік әңгіме 7 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасау – мәдениет |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 5. «Әлемді шарлау» туралы әлемдік әңгіме |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.2.1.1 терминдер мен неологизмдерді орынды қолдана отырып, мәтін мазмұнын дамыту; 7.5.1.5 етістіктің қалау рай қызметін білу, ауызша және жазбаша жұмыстарда қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: терминдер мен неологизмдерді орынды қолдана отырып, мәтін мазмұнын дамыта алады; етістіктің қалау рай қызметін біледі, ауызша және жазбаша жұмыстарда қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Жүректен- жүрекке» тренингін өткізеді. Оқушыларға А4 парағын таратып береді. Жақсы сөз — жанды жадыратар. Мұғаліммен бірге параққа жағымды сөз дер жазады. Сабақ соңында талданады. Үй жұмысын тексеру «Сұрақ- жауап» әдісін қолданып, үй тапсырмасын сұрау. Ұйымдастыру кезеңі «Мозайка» әдісі арқылы сыныпты топқа бөлу. Кітап, кітапхана, оқырмандардың суреттерін топ құрамындағы оқушылар санына қарай бөлініп, оларды араластырып, оқушыларға таратып беріледі. Олар қиындыларды құрастырып, бүтін сурет шығарады. Сол арқылы топқа бөлінеді. 1-топ «Кітап» 2-топ «Кітапхана» 3-топ «Оқырман» |
«Смайликтер» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Үйдің, дастарханның суреттері Интербелсенді тақта |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздік . Қызығушылықты ояту Жазылым 2- тапсырма Топтық жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі 5-тапсырма Тыңдалым Оқылым Айтылым 1-тапсырма Жұптық жұмыс 4-тапсырма Айтылым 6-тапсырма Жазылым 8-тапсырма Айтылым 10-тапсырма Жазылым Айтылым Қосымша тапсырма Жеке жұмыс |
Тыңдалым,айтылым. Ауқатты-состоятельный Бәстесу-пари Ізкесуші-следователь Кедергі-мешать, Шарлау-побывать всюду Қызметші-служащий Дауласып-спорить Айтылым «Бес қадам» әдісі. Ортаға табан іздері тасталады.Әр топтан 1 оқушы ойынға шығады. Оқушы берілген табан іздерін баса отырып, жылдам жауап береді. Сұрақтары: -1. Сізге саяхат жасау ұнай ма? Неге? 2. Қай жерге саяхаттап бардыңыз? 3. Қайда барғыңыз келеді? 4. Жюль Верннің саяхат туралы қандай шығармасын білесіз? 5. Қалай ойлайсыз: әлемді неше күнде шарлап шығуға болады? Жазылым Кестеде бір адамның аты неше рет қайталанады? Ол- Жюль Верннің романындағы басты кейіпкердің есімі.
Тыңдалым Оқылым Оқы. Оқушы бойында таным түсінігін қалыптастыру мақсатында «Түртіп алу» әдісін пайдаланамын. 1-топқа Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, детальді ақпаратты анықтаңдар. 2-топқа Тыңдалған мәтіннен негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктеңдер. 3-топқа Мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі ойларды талқылап, тұжырымдаңдар. Айтылым Сұрақтарға жауап беріңдер.
Айтылым Суретке қара. Бұлардың арасында қандай байланыс болуы мүмкін? Олар туралы шығарма қалай аталар еді? Жазылым «Үш жақты күнделік» әдісін пайдаланыңдар. Айтылым Шығарма бойынша сұрақтарға жауап беріңдер. Жазылым Кластер тсілін қолданып мінездеме жазыңдар. Айтылым ПОПС формуласы бойынша қорытынды. |
«Шапалақ» Дескриптор 3 балл -Жазып шығады -Сөйлем құрайды. «БББ» 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Өзін- өзі бағалау» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд Микрофон Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 11, 12- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылықорыту «Бүгін мен...................... білдім» 2.«................. қызықты болды» «.......................... қиын болды.» 3.« ......................... екенін түсіндім» 4.«Мен..................................... білім алдым.» 5. «.................. мені таң қалдырды.» |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз















