|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 20. Ақ бидай |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.4.1 повестердің және лирикалық поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау, тақырыбы мен идеясын талдау 7.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орын-ды қолданып айту |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: повестердің және лирикалық поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдай алады, тақырыбы мен идеясын талдай алады; ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айтады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: (шаттық шеңберіне шақыру) Мейірімді жүрекпен (жүректерін ұстайды) Ақ пейілді тілекпен (қолдарын көкке көтереді) Амандасып алайық (бір - бірінің қолдарын ұстайды) Бір жадырап қалайық (бір - біріне қарап күлімдейді) Еңбек етіп ерінбей, Жақсы баға алайық! (бас бармақтарын көрсетеді) Топқа бөлу : «Ақ сандығым ашылды, ішінен жібек шашылды !» деп топқа бөлінеді. Оқушылар сандықтың ішінен түрлі-түсті қағаздарға жазылған сөз тіркестерін алады, сол бойынша 3 топқа бөлініп отырады. 1-топ: «Алғырлар» 2-топ: «Білімділер» 3- топ «Тапқырлар» Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Үй жұмысын тексеру «Сұрақ- жауап» тәсілі арқылы үй тапсырмасы тексеріледі. |
«Стикерлер» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта Стикерлер Сандықша Түрлі- түсті қағаздар |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым Жеке жұмыс Жасыл қалпақ.Оны пайдалануға байланысты ойын айтады Оны қиналмай өсіру үшін не істеу керек? Қызыл қалпақ. Айтылған ойдың қайсысы ұнағанын, қайсысы ұнамағанын айтады Айтылған ойға қалай қарайсың? Көк қалпақ. Бақылап қорыту: айтылған ойдың бидайға қатысын айтады Айтылған ойдан қандай қорытынды шығаруға болады? Жазылым 10-тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 8-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Жеке жұмыс тапсырма Айтылым тапсырма Жұптық жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Оқылым Айтылым 7-тапсырма Топтық жұмыс Айтылым 9- тапсырма Жұптық жұмыс 11-тапсырма Айтылым Айтылым Ойтаразы |
Тыңдалым,айтылым. Қасақана-умышленно Бойшаң-высокий Жанталасқан-переполох Жалбарынады-умоляет Өтініш-просьба Мөлдір-прозрачный Айтылым Қалпақтардың қызметі Жауап берелетін сұрақтары Ақ қалпақ.Дәнді дақылдар туралы білетінін айтады Дәнді – дақылдарға нелер кіреді? Сары қалпақ.Бидайдың пайдасы туралы айтады Оның қандай пайдасы бар? Қара қалпақ.Бидайды өсірудегі қиындықтарды айтады Оны өсіруде қандай қиындықтар пайда болады? Жазылым Мақал- мәтелді орыс тіліне аударып жаз. Мағынасын түсіндір. *Тәжірибелі егінші елменен кеңесер «Ел кеңесі аз», - десе, жеріменен кеңесер. Жазылым Қажетті сөздерді пайдаланып, ойды аяқта. Қажетті сөздер: суды, қолында, мөлдір, құлпырып, өсімдік, аңдардан, адам, садақ. Айтылым «ПОПС» формуласын қолданып, мәтіндегі ақпарат бойынша өз пікіріңді дәлелде. Айтылым Сурет бойынша әңгімелесіңдер. Сұрақтарға жұптасып жауап беріңдер. Жауаптарыңды дәлелдеңдер. Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Оқылым Мақал- мәтелдің мағынасын түсіндір. Мәтінмен байланысты тұстарына тоқтал.
Айтылым Сұрақтарға жауап бер.Диалог ұйымдастыр.
Айтылым Мәтін мазмұнын ретімен орналастыр.
Айтылым «Бес саусақ» тәсілі |
«Смайликтер» Дескриптор
-Түсіндіреді -Ойын айтады «Бас бармақ» Дескриптор 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Топ басшысының бағалауы» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Баспалдақ» |
Оқулық сөздік слайд АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар 1. «Отырар» альбомы. 2. Шыңғысханның суреті. 3. Отырардың күйреуін суреттейтін суреттер. 4. Ортағасырлық Қазақстан картасы. 5. «Шыңғысхан» - бейнефильмі. Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 6- тапсырмалар |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Ақ бидай 7 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: Ақ бидай 7 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 20. Ақ бидай |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.4.1 повестердің және лирикалық поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау, тақырыбы мен идеясын талдау 7.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орын-ды қолданып айту |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: повестердің және лирикалық поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдай алады, тақырыбы мен идеясын талдай алады; ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айтады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: (шаттық шеңберіне шақыру) Мейірімді жүрекпен (жүректерін ұстайды) Ақ пейілді тілекпен (қолдарын көкке көтереді) Амандасып алайық (бір - бірінің қолдарын ұстайды) Бір жадырап қалайық (бір - біріне қарап күлімдейді) Еңбек етіп ерінбей, Жақсы баға алайық! (бас бармақтарын көрсетеді) Топқа бөлу : «Ақ сандығым ашылды, ішінен жібек шашылды !» деп топқа бөлінеді. Оқушылар сандықтың ішінен түрлі-түсті қағаздарға жазылған сөз тіркестерін алады, сол бойынша 3 топқа бөлініп отырады. 1-топ: «Алғырлар» 2-топ: «Білімділер» 3- топ «Тапқырлар» Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Үй жұмысын тексеру «Сұрақ- жауап» тәсілі арқылы үй тапсырмасы тексеріледі. |
«Стикерлер» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта Стикерлер Сандықша Түрлі- түсті қағаздар |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым Жеке жұмыс Жасыл қалпақ.Оны пайдалануға байланысты ойын айтады Оны қиналмай өсіру үшін не істеу керек? Қызыл қалпақ. Айтылған ойдың қайсысы ұнағанын, қайсысы ұнамағанын айтады Айтылған ойға қалай қарайсың? Көк қалпақ. Бақылап қорыту: айтылған ойдың бидайға қатысын айтады Айтылған ойдан қандай қорытынды шығаруға болады? Жазылым 10-тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 8-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Жеке жұмыс тапсырма Айтылым тапсырма Жұптық жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Оқылым Айтылым 7-тапсырма Топтық жұмыс Айтылым 9- тапсырма Жұптық жұмыс 11-тапсырма Айтылым Айтылым Ойтаразы |
Тыңдалым,айтылым. Қасақана-умышленно Бойшаң-высокий Жанталасқан-переполох Жалбарынады-умоляет Өтініш-просьба Мөлдір-прозрачный Айтылым Қалпақтардың қызметі Жауап берелетін сұрақтары Ақ қалпақ.Дәнді дақылдар туралы білетінін айтады Дәнді – дақылдарға нелер кіреді? Сары қалпақ.Бидайдың пайдасы туралы айтады Оның қандай пайдасы бар? Қара қалпақ.Бидайды өсірудегі қиындықтарды айтады Оны өсіруде қандай қиындықтар пайда болады? Жазылым Мақал- мәтелді орыс тіліне аударып жаз. Мағынасын түсіндір. *Тәжірибелі егінші елменен кеңесер «Ел кеңесі аз», - десе, жеріменен кеңесер. Жазылым Қажетті сөздерді пайдаланып, ойды аяқта. Қажетті сөздер: суды, қолында, мөлдір, құлпырып, өсімдік, аңдардан, адам, садақ. Айтылым «ПОПС» формуласын қолданып, мәтіндегі ақпарат бойынша өз пікіріңді дәлелде. Айтылым Сурет бойынша әңгімелесіңдер. Сұрақтарға жұптасып жауап беріңдер. Жауаптарыңды дәлелдеңдер. Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Оқылым Мақал- мәтелдің мағынасын түсіндір. Мәтінмен байланысты тұстарына тоқтал.
Айтылым Сұрақтарға жауап бер.Диалог ұйымдастыр.
Айтылым Мәтін мазмұнын ретімен орналастыр.
Айтылым «Бес саусақ» тәсілі |
«Смайликтер» Дескриптор
-Түсіндіреді -Ойын айтады «Бас бармақ» Дескриптор 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Топ басшысының бағалауы» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Баспалдақ» |
Оқулық сөздік слайд АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар 1. «Отырар» альбомы. 2. Шыңғысханның суреті. 3. Отырардың күйреуін суреттейтін суреттер. 4. Ортағасырлық Қазақстан картасы. 5. «Шыңғысхан» - бейнефильмі. Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 6- тапсырмалар |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз
















