|
Өскемен қаласы «Шәкәрім атындағы №1 орта мектебі» КММ Бастауыш сынып мұғалімі Турумова Нурбакыт Толеухановна |
||||||||
|
Пән: |
Қазақ тілі |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Үстеу |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жаңа біліммен танысады,түсініп оқиды. Алған білімді қолданып тапсырмаларды орындайды. |
|||||||
|
Міндеттері |
1. Үстеу туралы толық түсінік беру, білімін тексеру. 2. Елін, жерін, Отанын сүюге, адалдыққа, адамгершілікке тәрбиелеу. Сабақ барысында бірін-бірі тыңдайды, жақсы қасиеттерді бойына сіңіреді. 3.Ой-өрісін, ойлау белсенділігін, сөйлеу шеберлігін, тіл мәдениетін дамыту, сөздік қорын молайту, сауаттылыққа баулу, олардың ой-пікірін қалыптастыра отырып, шығармашылық қабілетін дамыту. |
|||||||
|
Оқыту нәтижелері |
Тақырып туралы оқиды, түсінеді. Тақырып желісіне сай талдаулар жасайды. |
|||||||
|
Әдіс-тәсілдері |
ЖИГСО, СТО әдіс-тәсілдері, сұрақ-жауап, шығармашылық іздену. |
|||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа тақырыпты түсіндіру |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет |
|||||||
|
Көрнекі құралдар |
Оқулық, суреттер, көркем әдебиет, слайд,т.б. |
|||||||
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
(Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру) Топқа бөлу |
Түстер бойынша топқа бөлу |
||||||
|
Өткенді бекіту |
Тест шешу ZipGrade арқылы тексеру |
Оқушылар сұраққа жауап береді |
||||||
|
Үй жұмысын тексеру |
Шеңбер бойынша әңгімелеу Сұрақ жауап: Бір біріне сұрақ қою Дескриптор: - Бір-біріне сұрақ қояды - Сұрақтарға жауап береді; - Бағалайды; |
«Шеңбер бойымен әңгімелеу» әдісі арқылы үй тапсырмасын барлық оқушы айтады |
||||||
|
Жаңа сабаққа дайындық |
Қызығушылықты ояту
Жекелеген оқушыларға
үлестірме материалдар тарату. Балалар аулада доп ойнап жүр. 2-қатар. Үстеуді тауып, сұрақ қой
Қарлығаш
мәтінді жылдам оқып шықты. Айжан сабаққа ерте келді. Дескриптор: -Сөйлемдерді жазады; -Үстеулерді тауып, сұрақ қояды, астын сызады; - Қандай үстеу екенін табады; - Ережесін айтады; |
Оқушылар топ бойынша өз пікірлерін айтады Дәптермен жұмыс |
||||||
|
Топтық жұмыс |
KQ кодпен жұмыс
Дескриптор:
|
Топпен талқылайды. Біріне-бірі түсіндіреді.Топтан бір оқушы шығып түсіндіреді. Екі топ түсіндіріп болған соң үшінші топ мүшелері өз ойларымен толықтырады. |
||||||
|
Сергіту сәті |
|
|
||||||
|
Оқулықпен жұмыс |
Жаттығуларды орындау 1-қатар 1,2-жаттығулар 2-қатар 3,4- жаттығулар 3-қатар 5,6,7- жаттығулар 4-қатар 7,8-жаттығулар |
Тапсырмаларды орындау |
||||||
|
Жұппен жұмыс |
«Сәйкестендіру» стр. Берілген үстеуді сәйкестендір: емін-еркін сөйледі ақырын отырды асыға күлді бірте-бірте жүрді әрең келді балаша үйренді таң сәріде сөйледі Дескриптор:
|
Тапсырмаларды орындайды Сұрақтарға жауап береді. а) Сұрақтарға жауап береді. Сызбаны толтырады. б) Сурет бойынша сипаттайды. |
||||||
|
Бекіту |
Семантикалық карта толтыру |
|
||||||
|
Рефлексия |
Жауап жазу |
|||||||
|
Бағалау |
|
Парақшаны толтыру Мұғалімге тапсыру |
||||||
|
Үй тапсырмасы |
8-жаттығу, ереже жаттау. |
Күнделіктеріне жазады |
||||||
|
Кері байланыс |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
Смайликтерді жабыстырады |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары ашық сабақ қазақ тілі 4 сынып
Сабақ жоспары ашық сабақ қазақ тілі 4 сынып
|
Өскемен қаласы «Шәкәрім атындағы №1 орта мектебі» КММ Бастауыш сынып мұғалімі Турумова Нурбакыт Толеухановна |
||||||||
|
Пән: |
Қазақ тілі |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Үстеу |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жаңа біліммен танысады,түсініп оқиды. Алған білімді қолданып тапсырмаларды орындайды. |
|||||||
|
Міндеттері |
1. Үстеу туралы толық түсінік беру, білімін тексеру. 2. Елін, жерін, Отанын сүюге, адалдыққа, адамгершілікке тәрбиелеу. Сабақ барысында бірін-бірі тыңдайды, жақсы қасиеттерді бойына сіңіреді. 3.Ой-өрісін, ойлау белсенділігін, сөйлеу шеберлігін, тіл мәдениетін дамыту, сөздік қорын молайту, сауаттылыққа баулу, олардың ой-пікірін қалыптастыра отырып, шығармашылық қабілетін дамыту. |
|||||||
|
Оқыту нәтижелері |
Тақырып туралы оқиды, түсінеді. Тақырып желісіне сай талдаулар жасайды. |
|||||||
|
Әдіс-тәсілдері |
ЖИГСО, СТО әдіс-тәсілдері, сұрақ-жауап, шығармашылық іздену. |
|||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа тақырыпты түсіндіру |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет |
|||||||
|
Көрнекі құралдар |
Оқулық, суреттер, көркем әдебиет, слайд,т.б. |
|||||||
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
(Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру) Топқа бөлу |
Түстер бойынша топқа бөлу |
||||||
|
Өткенді бекіту |
Тест шешу ZipGrade арқылы тексеру |
Оқушылар сұраққа жауап береді |
||||||
|
Үй жұмысын тексеру |
Шеңбер бойынша әңгімелеу Сұрақ жауап: Бір біріне сұрақ қою Дескриптор: - Бір-біріне сұрақ қояды - Сұрақтарға жауап береді; - Бағалайды; |
«Шеңбер бойымен әңгімелеу» әдісі арқылы үй тапсырмасын барлық оқушы айтады |
||||||
|
Жаңа сабаққа дайындық |
Қызығушылықты ояту
Жекелеген оқушыларға
үлестірме материалдар тарату. Балалар аулада доп ойнап жүр. 2-қатар. Үстеуді тауып, сұрақ қой
Қарлығаш
мәтінді жылдам оқып шықты. Айжан сабаққа ерте келді. Дескриптор: -Сөйлемдерді жазады; -Үстеулерді тауып, сұрақ қояды, астын сызады; - Қандай үстеу екенін табады; - Ережесін айтады; |
Оқушылар топ бойынша өз пікірлерін айтады Дәптермен жұмыс |
||||||
|
Топтық жұмыс |
KQ кодпен жұмыс
Дескриптор:
|
Топпен талқылайды. Біріне-бірі түсіндіреді.Топтан бір оқушы шығып түсіндіреді. Екі топ түсіндіріп болған соң үшінші топ мүшелері өз ойларымен толықтырады. |
||||||
|
Сергіту сәті |
|
|
||||||
|
Оқулықпен жұмыс |
Жаттығуларды орындау 1-қатар 1,2-жаттығулар 2-қатар 3,4- жаттығулар 3-қатар 5,6,7- жаттығулар 4-қатар 7,8-жаттығулар |
Тапсырмаларды орындау |
||||||
|
Жұппен жұмыс |
«Сәйкестендіру» стр. Берілген үстеуді сәйкестендір: емін-еркін сөйледі ақырын отырды асыға күлді бірте-бірте жүрді әрең келді балаша үйренді таң сәріде сөйледі Дескриптор:
|
Тапсырмаларды орындайды Сұрақтарға жауап береді. а) Сұрақтарға жауап береді. Сызбаны толтырады. б) Сурет бойынша сипаттайды. |
||||||
|
Бекіту |
Семантикалық карта толтыру |
|
||||||
|
Рефлексия |
Жауап жазу |
|||||||
|
Бағалау |
|
Парақшаны толтыру Мұғалімге тапсыру |
||||||
|
Үй тапсырмасы |
8-жаттығу, ереже жаттау. |
Күнделіктеріне жазады |
||||||
|
Кері байланыс |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
Смайликтерді жабыстырады |
||||||
шағым қалдыра аласыз













