|
Күні/айы |
Пән |
|
|
|
Қазақ тілі 3 сынып |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Бастауыштан кейін қойылатын сызықша. |
|
|
Жалпы мақсаты |
оқушылардың бастауыш пен баяндауыш жайындағы алган білім, дағдыларына сүйене отырып, бастауыштан кейін сызықшаның қойылу себебін түсіндіру; бастауыш пен баяндауыштың қай сөз табынан жасалғанын анықтауды үйрету. |
|
|
Күтілетін нәтижелер |
Бастауыштан қойылатын сызықша туралы біледі; Бастауыш пен баяндауыштың қай сөз табынан жасалатынын біледі |
|
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап. |
|
|
Ресурстар |
Дидактикалық материалдар, кесте. |
|
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
1. Сабақтың мақсатын түсіндіру 2. Психологиялық тренинг. Жарқырап күн де шығады, Айналаға нұр шашылады. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз, Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз. Әрбір адам?
Әрбір сабақ?
Әрбір ісің?
Әрбір сөзің?
3. Топқа бөлу. Сандар арқылы. 4. Бағалау критерийлерін жасау. (кесте арқылы) |
1.Сабаққа назар аудару 2.Сабаққа қызығушылығын арттыру. Топқа бөліну. Сабақ мақсатымен танысады. |
|
Негізгі бөлім
|
І. Үй тапсырмасын тексеру. Үш баладан ережені сұрау. ІІ. Қызығушылықты ояту «Иә, жоқ» тест. Мақсаты: оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттыру. 1. Бастауыш сөйлемнің негізгі мүшесі . - Иә 2. Баяндауыш – Кім? Не? Кімдер? Нелер? сұрақтарына жауап береді .- Жоқ. 3. Бастауыш – Кім? Не? Кімдер? Нелер? сұрақтарына жауап береді .- Иә. 4.- Баяндауыш – Не істеді? Не қылды? Қайтті ? сұрақтарына жауап береді .- Иә ІІІ. Мағынаны тану Оқулық, дәптермен жұмыс. 1 – жаттығу. Жазбаша. Тақтада орындалады. (жеке жұмыс). 4 – жаттығу. Жатқа жазу. Өзара бағалау жұмысын жүргізу. ( жұптық жұмыс). Сергіту сәті
Топтық жұмыс: 1-топ: Тыныс белгісін қойып жазу. Бастауышты бір сызықпен, баяндауышты екі сызықмен сызу
2-топ: Бастауышы зат есім, баяндауышы етістік болатын бірнеше сөйлем құрастырып жаз. Қарға, құс, орақ, сайман, доп, ойыншық, қалам, құрал. 3-топ: Сызба бойынша сөйлем құрастыру. Топтық жұмысты қорғау. Рефлексиялық бағалау кезеңі. Мен білдім ...................................... Мен үйрендім .............................. Маған ұнады ............................... Мен қиналдым ....................... Менің көңіл – күйім ............................. |
Сұрақтарға жауап беру. Сұрақтарға жауап береді. Дәптерде жұмыс. . Топпен жұмыс жасайды. Өз жұмыстарын қорғайды. |
|
Бағалау |
- өзін –өзі бағалау - өзара бағалау - мұғалімнің бағалауы. |
|
|
Үйге тапсырма |
77-бетте 3-жаттығу |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Бастауыштан кейін қойылатын сызықша" 3 сынып
Сабақ жоспары "Бастауыштан кейін қойылатын сызықша" 3 сынып
|
Күні/айы |
Пән |
|
|
|
Қазақ тілі 3 сынып |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Бастауыштан кейін қойылатын сызықша. |
|
|
Жалпы мақсаты |
оқушылардың бастауыш пен баяндауыш жайындағы алган білім, дағдыларына сүйене отырып, бастауыштан кейін сызықшаның қойылу себебін түсіндіру; бастауыш пен баяндауыштың қай сөз табынан жасалғанын анықтауды үйрету. |
|
|
Күтілетін нәтижелер |
Бастауыштан қойылатын сызықша туралы біледі; Бастауыш пен баяндауыштың қай сөз табынан жасалатынын біледі |
|
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап. |
|
|
Ресурстар |
Дидактикалық материалдар, кесте. |
|
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
1. Сабақтың мақсатын түсіндіру 2. Психологиялық тренинг. Жарқырап күн де шығады, Айналаға нұр шашылады. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз, Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз. Әрбір адам?
Әрбір сабақ?
Әрбір ісің?
Әрбір сөзің?
3. Топқа бөлу. Сандар арқылы. 4. Бағалау критерийлерін жасау. (кесте арқылы) |
1.Сабаққа назар аудару 2.Сабаққа қызығушылығын арттыру. Топқа бөліну. Сабақ мақсатымен танысады. |
|
Негізгі бөлім
|
І. Үй тапсырмасын тексеру. Үш баладан ережені сұрау. ІІ. Қызығушылықты ояту «Иә, жоқ» тест. Мақсаты: оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттыру. 1. Бастауыш сөйлемнің негізгі мүшесі . - Иә 2. Баяндауыш – Кім? Не? Кімдер? Нелер? сұрақтарына жауап береді .- Жоқ. 3. Бастауыш – Кім? Не? Кімдер? Нелер? сұрақтарына жауап береді .- Иә. 4.- Баяндауыш – Не істеді? Не қылды? Қайтті ? сұрақтарына жауап береді .- Иә ІІІ. Мағынаны тану Оқулық, дәптермен жұмыс. 1 – жаттығу. Жазбаша. Тақтада орындалады. (жеке жұмыс). 4 – жаттығу. Жатқа жазу. Өзара бағалау жұмысын жүргізу. ( жұптық жұмыс). Сергіту сәті
Топтық жұмыс: 1-топ: Тыныс белгісін қойып жазу. Бастауышты бір сызықпен, баяндауышты екі сызықмен сызу
2-топ: Бастауышы зат есім, баяндауышы етістік болатын бірнеше сөйлем құрастырып жаз. Қарға, құс, орақ, сайман, доп, ойыншық, қалам, құрал. 3-топ: Сызба бойынша сөйлем құрастыру. Топтық жұмысты қорғау. Рефлексиялық бағалау кезеңі. Мен білдім ...................................... Мен үйрендім .............................. Маған ұнады ............................... Мен қиналдым ....................... Менің көңіл – күйім ............................. |
Сұрақтарға жауап беру. Сұрақтарға жауап береді. Дәптерде жұмыс. . Топпен жұмыс жасайды. Өз жұмыстарын қорғайды. |
|
Бағалау |
- өзін –өзі бағалау - өзара бағалау - мұғалімнің бағалауы. |
|
|
Үйге тапсырма |
77-бетте 3-жаттығу |
|
шағым қалдыра аласыз













