Материалдар / Сабақ жоспары "Дәруменнің пайдасы" 2 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары "Дәруменнің пайдасы" 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі өзге ұлт мектептерінде оқытудың тиімді әдіс тәсілдері қолданылған ұтымды сабақ жоспары.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Ақпан 2023
1069
7 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ тақырыбы:


Дәруменнің пайдасы

Мектеп: Престиж


Күні:

Сыныбы: 2абвгде


Мұғалімнің аты-жөні: Шынәділова К.Ә.

Қатысқандар:


Қатыспағандар:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану;

2.3.2.1 шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздерден құрастырылған қарапайым фразалардың/сөйлемдердің мағынасын түсіну.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар жасай алады: сұхбаттасына сұрақ қояды, сөйлемдердің мағынасын ашады.

Оқушылардың көбі жасай алады: сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолданады.

Оқушылардың кейбірі жасай алады: сөйлемдердің мағынасын ашып, мәтін құрастырады.

Күтілетін нәтиже

Қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс қолдана отырып сөйлеу

Жаңа сөздер:

Қайшы, желім, түрлі түсті қағаз, жіп,ине

Сабақта қолданылатын материалдар:

Интерактивті тақта, слайдтар, түрлі-түсті суреттер, А4 парағы, кестелер, маркер.

Оқыту әдістері:

Түсіндіру, сұрақ-жауап, сипаттау, талдау, «Ыстық алақан » тренингі, «Атаулар» кластері, парақшалар, сергіту жаттығуы.

Дереккөздер:

Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік, білгеннің пайдасы.

Тапсырмалар:

Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

«Комплимент айту» әдісі

Сыныптың оқу әрекетіне мотивін тудыру.

Бір-бірін мадақтап айтады

Өткен сабақты тексеру

«Дәрігерлік кеңестер» тақырыбы бойынша үй тапсырмасын сұрау.

  • Жаңа сөздер

  • Мәтінді оқу, аудару

Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.

I.Қызығушылықты ояту

Менің есімде...

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.


II.Мағынаны тану

1.Сөздікпен жұмыс.

А)Жаңа сөздермен таныстырып интерактивті тақтадан оқимын.

Пайдалы- полезный

Ағза-организм

Дәрумен-ввитамин

Табиғи-природный

Жеміс –жидек- фрукты

Көкөніс –овощи

Бақ-сад

Бақша-огород

Өседі-растут

Тыңдалым.Оқылым.Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды, оқиды.




Ә) «Дұрыс айт» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын.

Б) Жаңа сөздермен сөйлемдер құрастырамыз.

Айтылым.Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды.




1-тапсырма. Тыңдайық. «Бұл не?» ойыны.

Жемістер бақта өседі. Көгөністер бақшада өседі. Жемістердің түрлері: алма, алмұрт, шие. Ал сәбіз, картоп, қызанақ, қызылша көгөністерге жатады.


Дәптердегі №2 тапсырма.

2-тапсырма. Оқиық. Сұрақтарға жауап бер.

Сұрақтар:

Адам ағзасына қандай дәрумендер пайдалы?

Табиғи дәрумен неде көп?

Мәтінді мұқият оқиды, сұраққа жауап береді.



4.Сергіту сәті.

«Тілек айт» бір –біріне тілек айтады

Мұғаліммен қайталайды, сергіту жаттығуын жасайды.

III.Ойтолғаныс

Жазылым.

4Shape1 -тапсырма. Жазайық. Дәптердегі №1 тапсырма.

А дәрумені -де көп.

Shape2

В дәрумені -да көп.


С дәрумені да көп.

Қажетті әріптері жазады

IV.Бекіту

Оқулықтағы 3-тапсырманы орындатамын.

Айтылым.

«Есте сақта» айдарында берілген сөйлемдерді оқимын, талдатамын.

Сөйлемдерді оқиды, талдайды.

V.Бағалау

Формативті бағалау.


VI.Үйге тапсырма

Оқулық 14 бет, 1-тапсырма оқу, жаңа сөздерді жаттау.

Күнделіктеріне жазып алады

VII.Рефлексия

Кері байланыс. «Еркін микрофон» әдісі. Cабақ соңында оқушылардың көңіл күйлерін білу мақсатында әр оқушыға микрофон беріледі. Сабақ бойы не үйренгендерін айтады.


Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазып, тақтаға іледі.


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!