Материалдар / сабақ жоспары дүниетану
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

сабақ жоспары дүниетану

Материал туралы қысқаша түсінік
дүниетанудан сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Ақпан 2019
502
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: дүниетану Күні: Сынып: 1 «ә»Мектеп:Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақ тақырыбыАлтын Адам туралы аңыз
Сабақтың негізделген оқу мақсаты 1.3 1.2 ежелгі заманның танымал тарихи ескерткіштері, жәдігерлері туралы әңгімелеу
Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар:Алтын адам туралы аңызбен танысады.Оқушылардың басым бөлігі: Бұрынғы заман мен болашақ арасындағы айырмашылықты салыстырады, әңгімелейді. Кейбір оқушылар:Қазақстандағы тарихи ескертіштер мен жәдігерлерді анықтай алады.
Бағалау критерийлері Алтын адам туралы толық мағлұмат алады.-Ежелгі заманның тарихи жәдігерлері туралы әңгімелейді. Мәтіннің мазмұнын ашып , тапсырманы орындайды
Тілдік мақсаттарыЕжелгі заманның тарихи жәдігерлері туралы әңгімелеп, ажырата біліп сөйлемдерді тұжырымдайды (аңыз, алтын адам, монета , археолог)нумизматикааңызалтын numismaticslegendgold
Құндылықтарды дарыту Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау
Пәнаралық байланыстар Жаратылыстану, сауат ашу, көркем еңбек
АКТ қолдану дағдылары

Бастапқы білім Тарихи ескерткіштер туралы біледі
Сабақтың жоспарланған уақыты

Сабақтағы жоспарланған іс -әрекет


Ресурстар

Сабақтың басталуы















Психологиялық сәт «Шаттық шеңбері» әдісіСуреттер


Оқушылармен сәлемдесуОқушылар шаттық шеңберге тұрып, бір-біріне өздерінің есімдерінің алғашқы әріпін пайдалана отырып жақсы тілектер тілейді.Содан соң оқушылардан үй тапсырмасы сұралып , өткен сабақты пысықтайды. Топқа біріктіру I топ: Алтын айдар II топ: Алтын жебеІІІ топ: Алтын дулыға «Сұрақты ұстап ал» әдісі. Мұғалім оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақтар қояды.
  • Алғашқы адамдар қай жерде пайда болған ?
  • Ежелгі адамдар жазуды қайда жазды ?
  • Ежелгі адамдар жазбалар арқылы не білген ?
























  • Доп
    Сабақтың ортасы

































































































    «Ой қозғау» әдісі Мұғалімнің ауызша түсіндіруі Балалар алтын адамды көргендерің бар ма?
  • Балалар , қалай ойлайсыңдар алтын, күміс адам болады ма?
  • Енді, мына бейнежазбаға қарайық.
  • Археологтар 1969 жылы Алматы маңындағы Есік қорғанынан Алтын адам тапқан. Оқулықпен жұмыс «Барлаушы» әдісі«Алтын адам» мәтінін тізбектеп оқу, мазмұнын ашу.Тапсырма Дұрыс жауабын таңда.Бағалау критерийіҚазақстандағы танымал ескерткіштерді анықтайды.ДескрипторСұрақтарды оқиды.Жауаптарды саралайды.Дұрыс жауабын белгілейді. Алтын адам кім болған?А) шеберВ) бақташыС) зергерД) жауынгер Аңыз бойынша Алтын адамды қалай атаған?А) Алтын батырВ) Алтын АйдарС) Алтын дулығаД) Алтын семсер Алтын адам қай облыстан табылған?А) АқтөбеВ) АматыС) АтырауД) Ақтау«Интервью» әдісі Суретке қарап, заттарды қай жерде қолданылатынын айтады
  • Заттарды ата.
  • Қазіргі заманда бұл заттарды не үшін қолданады?
  • Теріден қандай заттар жасалады?
  • Ұлу қабыршақтары қайда болды?
  • Бұл заттарды не үшін қолданған деп ойлайсың?
  • Мәтінді тізбектеп оқу. «Шынжыр» әдісіЕртеде адамдар ақша орнына бағалы заттарды қолданған. Кейіннен қолайлы болуы үшін монетаны ойлап тапқан . Монета өткен заман туралы сыр шертеді. Алтын адам монетасының оң жақ бетінде қанатты аттар бейнеленген. Келесі бетінде Алтын адам бейнесі салынған. Алтын адам туралы аңыз тарихта сақталған


















    Оқулық, қалыптастырушы бағалау тапсырмасы



























































    Сурет , микрафон



    Монеталар , монета суреттері
    Сабақтың соңы Өз монетаңды ойлап тап. Орындап көрОның оң жақ бетіне не бейнелер едің?А4 қағазы
    Кері байланыс:

    «Бағдаршам» әдісіМаған бәрі түсініктіМенде қалған сұрақ Мен түсінбедім Бағдаршам


    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!