|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 8ж,д |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Else циклін басқару. Практикалық жұмыс.
|
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану(continue, break, else)
|
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Цикл басқару нұсқаулығын (continue, break, else) біледі, Программада қолдана алады |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Циклдік басқарудың бағдарламасын жазу |
|||
|
Ойлау деңгейінің дағдылары |
Қолдану |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру 3. «Мен ғажаппын» тренингін ұйымдастыру Өткен сабақты еске түсіру. continue, break, else циклдерінің қызметі ? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Kundelik.kz |
|
Сабақтың ортасы 13 мин 12мин 10 мин |
1-практикалық тапсырма. Ұзындығы N(1≤N≤20) бүтін сандар тізбегі берілген. Осы тізбек тек оң сандардан тұрса, онда тізбектің қосындысын, әйтпесе «Tizbekte teris san bar» жауабы экранға шығатын программа құрастыр. Түсініктеме. Тапсырманың программасын құру үшін, for циклін еlse блогымен бірге қолданайық. Тізбек мүшелерін енгізуді цикл денесіне орналастырамыз. Тапсырманың программа коды 1-суретте берілген. Программа коды орындалғанда 2-суреттегі нәтижені аламыз.
2-практикалық тапсырма. Санның цифрларының құрамында 5-тен кіші цифр болмаса, онда мұндай санды «мықты сан» деп атайды. Х натурал саны берілген. Осы сан «мықты сан» болса, онда «Ia», әйтпесе «Joq» жауаптарын экранға шығаратын программа құрастыр. : Тапсырманың программасын құру үшін, while циклін еlse блогымен бірге қолданамыз. Санның цифрларын қалдықты анықтау амалымен бөліп алып, 5-пен салыстырып шықсақ жеткілікті. Тапсырманың программа коды
1 топ 1-есеп. N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасында «7» цифры болса, цикл жұмысын тоқтатып, «Error», әйтпесе санның цифрларының қосындысын экранға шығаратын программа құр. 1 топ 1-есеп Дискриптор: N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасында «7» цифры болса, цикл жұмысын тоқтатып, «Error», әйтпесе санның цифрларының қосындысын экранға шығаратын программа құру
2 топ 2-есеп. Латын әріптерінен құралған L жол берілген. Осы жолда ´k´ әрпі кездесе ме? Анықта. Егер іздеген әріп кездессе, онда «bar», ал кездеспесе, «joq» жауабын экранға шығаратын программа құр. Дискриптор: Ұзындығы N(1≤N≤20) бүтін сандар мен бір ғана бөлшек саннан тұратын тізбек берілген. Бөлшек сан кей жағдайда тізбекте кездеспеуі де мүмкін. Осы тізбекте бөлшек болса, онда санның орнын, әйтпесе «joq» жауабын экранға шығаратын программа құрады
Сараланған тапсырма 3-есеп. Ұзындығы N(1≤N≤20) бүтін сандар мен бір ғана бөлшек саннан тұратын тізбек берілген. Бөлшек сан кей жағдайда тізбекте кездеспеуі де мүмкін. Осы тізбекте бөлшек болса, онда санның орнын, әйтпесе «joq» жауабын экранға шығаратын программа құр. Программада деректер тігінен енгізіледі.
2-тапсырма.«Кім жылдам!» әдісі Электронды оқулықпен жұмыс https://www.armanpv.com/cd -дегі тапсырманы орындау |
Мұғалімді тыңдайды Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды. 1,2 практикалық тапсырманы орындайды 1,2 есептерді жылдам орындап қойған бала 3 есепті орындайды. Ескертпе(барлық бала орындауға міндетті емес.) |
ҚБ: /2балл/ 2балл ҚБ: / 6балл/ / ҚБ:/1 балл/ |
Ноутбук тақта Электронды оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Рефлекция |
|
Оқушылар стикерлерге сабақта не үйренді , нені түсібеді жазады. |
|
Интербелсенді тақта |
|
|
Үй тапсырмасы: 102 бет |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары, Else циклін басқару 8- сынып информатика
Сабақ жоспары, Else циклін басқару 8- сынып информатика
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 8ж,д |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Else циклін басқару. Практикалық жұмыс.
|
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану(continue, break, else)
|
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Цикл басқару нұсқаулығын (continue, break, else) біледі, Программада қолдана алады |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Циклдік басқарудың бағдарламасын жазу |
|||
|
Ойлау деңгейінің дағдылары |
Қолдану |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру 3. «Мен ғажаппын» тренингін ұйымдастыру Өткен сабақты еске түсіру. continue, break, else циклдерінің қызметі ? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Kundelik.kz |
|
Сабақтың ортасы 13 мин 12мин 10 мин |
1-практикалық тапсырма. Ұзындығы N(1≤N≤20) бүтін сандар тізбегі берілген. Осы тізбек тек оң сандардан тұрса, онда тізбектің қосындысын, әйтпесе «Tizbekte teris san bar» жауабы экранға шығатын программа құрастыр. Түсініктеме. Тапсырманың программасын құру үшін, for циклін еlse блогымен бірге қолданайық. Тізбек мүшелерін енгізуді цикл денесіне орналастырамыз. Тапсырманың программа коды 1-суретте берілген. Программа коды орындалғанда 2-суреттегі нәтижені аламыз.
2-практикалық тапсырма. Санның цифрларының құрамында 5-тен кіші цифр болмаса, онда мұндай санды «мықты сан» деп атайды. Х натурал саны берілген. Осы сан «мықты сан» болса, онда «Ia», әйтпесе «Joq» жауаптарын экранға шығаратын программа құрастыр. : Тапсырманың программасын құру үшін, while циклін еlse блогымен бірге қолданамыз. Санның цифрларын қалдықты анықтау амалымен бөліп алып, 5-пен салыстырып шықсақ жеткілікті. Тапсырманың программа коды
1 топ 1-есеп. N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасында «7» цифры болса, цикл жұмысын тоқтатып, «Error», әйтпесе санның цифрларының қосындысын экранға шығаратын программа құр. 1 топ 1-есеп Дискриптор: N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасында «7» цифры болса, цикл жұмысын тоқтатып, «Error», әйтпесе санның цифрларының қосындысын экранға шығаратын программа құру
2 топ 2-есеп. Латын әріптерінен құралған L жол берілген. Осы жолда ´k´ әрпі кездесе ме? Анықта. Егер іздеген әріп кездессе, онда «bar», ал кездеспесе, «joq» жауабын экранға шығаратын программа құр. Дискриптор: Ұзындығы N(1≤N≤20) бүтін сандар мен бір ғана бөлшек саннан тұратын тізбек берілген. Бөлшек сан кей жағдайда тізбекте кездеспеуі де мүмкін. Осы тізбекте бөлшек болса, онда санның орнын, әйтпесе «joq» жауабын экранға шығаратын программа құрады
Сараланған тапсырма 3-есеп. Ұзындығы N(1≤N≤20) бүтін сандар мен бір ғана бөлшек саннан тұратын тізбек берілген. Бөлшек сан кей жағдайда тізбекте кездеспеуі де мүмкін. Осы тізбекте бөлшек болса, онда санның орнын, әйтпесе «joq» жауабын экранға шығаратын программа құр. Программада деректер тігінен енгізіледі.
2-тапсырма.«Кім жылдам!» әдісі Электронды оқулықпен жұмыс https://www.armanpv.com/cd -дегі тапсырманы орындау |
Мұғалімді тыңдайды Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды. 1,2 практикалық тапсырманы орындайды 1,2 есептерді жылдам орындап қойған бала 3 есепті орындайды. Ескертпе(барлық бала орындауға міндетті емес.) |
ҚБ: /2балл/ 2балл ҚБ: / 6балл/ / ҚБ:/1 балл/ |
Ноутбук тақта Электронды оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Рефлекция |
|
Оқушылар стикерлерге сабақта не үйренді , нені түсібеді жазады. |
|
Интербелсенді тақта |
|
|
Үй тапсырмасы: 102 бет |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















