|
«Дәстүр және ауыз әдебиеті» ортақ тақырыбы аясында Табиғат физикасы бөлімінен |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 13.03.2018 Сынып:1 «А» |
Мектеп: Т.Г.Шевченко атындағы орта мектеп Мұғалім: Кожабаева М.К |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Магниттлік |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
1.5.6.1. магниттік қасиеті бар денелерді анықтау 1.5.6.2 магниттің қасиетін зерттеу |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: магниттік қасиеті бар денелерді анықтайды Көбі: магниттің қасиетін зерттеп, жүргізген экспериментті түсінеді Кейбірі: Магниттілік қасиеті бар денелерді зерттеп, нәтижесін айта алады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау кретийлері: |
Магниттік қасиеті бар денелерді анықтайды Магниттің қасиетін зертейді |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Магнит 3 тілде, гайка - сомын |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Салт – дәстүрін құрметтеуге, ұлтжандылыққа тәрбиелеу |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек, математика |
||||||||||||||||||||||||||
|
Акт қолдану дағдылары |
Бейнеролик |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
электр |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тренинг : Сәлемдесу тренингі. Топқа бөлу : магнит түстері арқылы топқа бөліну |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы «Миға шабуыл» әдісі |
Бейнеролик : магнит дегеніміз не?
|
Магнит, металдан жасалған түрлі заттар, , құм салынған табақша, қағаз қыстырғыш http://old-clock.kz|o-chasax\samye-izvestnue |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы «Ойлан-жұптас- бөліс» әдісі |
І топ: Магниттің көмегімен құмда жоғалған заттарды табу тапсырмасы беріледі ІІ топ: Су құйылған құмырадағы заттарды қолын суға малмай, құмыраны төңкермей алуға бола ма, соны зерттейді ІІІ топ: Қағаздың астынан магнитті қозғалту арқылы қағаз үстімен ұсақ заттардың жылжитынын көреді.
КБ: Магниттілік қасиетке ие заттар болатынын біледі.
Дескриптор:
(Оқушылар магниттің күші қағаздан, пластиктен, шыныдан,шыныдан,ағаштан,судан және басқа да көптеген материалдардан өтеді деген қорытынды жасай алады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Зерттеушілік дағдысын жетілдіру мақсатында. «Тексер» әдісі «Кел ойнайық» әдісі |
Зерттеу: сынып ішіндегі магнитке ие қасиеті бар заттарды анықтаймыз. Ол үшін қолымызға магнит алып, айналадағы заттарға жақындатып көреміз. Төмендегі кестеге магниттік қасиеті бар екі затты және магниттің қасиеті жоқ 2 заттың суретін салады
К.Б.Магниттілік қасиетке ие заттар болатынын біледі.
Дескриптор:
- Айналадағы заттардың ішінен магниттік қасиеттері бар заттарды топтайды. -Сынып бөлмесінен магниттік қасиеттері бар заттарды табады. -Күнделікті өмірде қандай заттар магнитті тарта алатынын біледі.
Ойын:оқушылар жұптасып бір-біріне арқаларын тигізіп тұрады. «Сендер тебілдіңдер ме, тартылдыңдар ма?» Оқушылар «Тартыламыз» деп жауап береді. Осыдан кейін оқушылар бір – біріне қарап тұрып , қолдарын ұстап бір – біріне қарап тұрып өздеріне тартуға тырысады. «Сендер тебілдіңдер ме әлде тартылдыңдар ма?» деген сұраққа оқушылар «Тебілеміз » деп жауап береді
Қандай заттар бір – бірін тебе алады және тарта алады? |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылар магниттер
Сиқырлы магнит. Оқушыларға зерттеу нәтиже леріне байланысты магниттің қасиеттерін өткізетін заттар мен материалдарды атауды ұсыныңыз. Кестеде қай материал жоқ? (Құм.) Магниттік қасиеттерге ие заттардың суретін салуды ұсыныңыз.
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Жаратылыстану 1-сынып Магниттілік
Сабақ жоспары Жаратылыстану 1-сынып Магниттілік
|
«Дәстүр және ауыз әдебиеті» ортақ тақырыбы аясында Табиғат физикасы бөлімінен |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 13.03.2018 Сынып:1 «А» |
Мектеп: Т.Г.Шевченко атындағы орта мектеп Мұғалім: Кожабаева М.К |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Магниттлік |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
1.5.6.1. магниттік қасиеті бар денелерді анықтау 1.5.6.2 магниттің қасиетін зерттеу |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: магниттік қасиеті бар денелерді анықтайды Көбі: магниттің қасиетін зерттеп, жүргізген экспериментті түсінеді Кейбірі: Магниттілік қасиеті бар денелерді зерттеп, нәтижесін айта алады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау кретийлері: |
Магниттік қасиеті бар денелерді анықтайды Магниттің қасиетін зертейді |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Магнит 3 тілде, гайка - сомын |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Салт – дәстүрін құрметтеуге, ұлтжандылыққа тәрбиелеу |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек, математика |
||||||||||||||||||||||||||
|
Акт қолдану дағдылары |
Бейнеролик |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
электр |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тренинг : Сәлемдесу тренингі. Топқа бөлу : магнит түстері арқылы топқа бөліну |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы «Миға шабуыл» әдісі |
Бейнеролик : магнит дегеніміз не?
|
Магнит, металдан жасалған түрлі заттар, , құм салынған табақша, қағаз қыстырғыш http://old-clock.kz|o-chasax\samye-izvestnue |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы «Ойлан-жұптас- бөліс» әдісі |
І топ: Магниттің көмегімен құмда жоғалған заттарды табу тапсырмасы беріледі ІІ топ: Су құйылған құмырадағы заттарды қолын суға малмай, құмыраны төңкермей алуға бола ма, соны зерттейді ІІІ топ: Қағаздың астынан магнитті қозғалту арқылы қағаз үстімен ұсақ заттардың жылжитынын көреді.
КБ: Магниттілік қасиетке ие заттар болатынын біледі.
Дескриптор:
(Оқушылар магниттің күші қағаздан, пластиктен, шыныдан,шыныдан,ағаштан,судан және басқа да көптеген материалдардан өтеді деген қорытынды жасай алады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Зерттеушілік дағдысын жетілдіру мақсатында. «Тексер» әдісі «Кел ойнайық» әдісі |
Зерттеу: сынып ішіндегі магнитке ие қасиеті бар заттарды анықтаймыз. Ол үшін қолымызға магнит алып, айналадағы заттарға жақындатып көреміз. Төмендегі кестеге магниттік қасиеті бар екі затты және магниттің қасиеті жоқ 2 заттың суретін салады
К.Б.Магниттілік қасиетке ие заттар болатынын біледі.
Дескриптор:
- Айналадағы заттардың ішінен магниттік қасиеттері бар заттарды топтайды. -Сынып бөлмесінен магниттік қасиеттері бар заттарды табады. -Күнделікті өмірде қандай заттар магнитті тарта алатынын біледі.
Ойын:оқушылар жұптасып бір-біріне арқаларын тигізіп тұрады. «Сендер тебілдіңдер ме, тартылдыңдар ма?» Оқушылар «Тартыламыз» деп жауап береді. Осыдан кейін оқушылар бір – біріне қарап тұрып , қолдарын ұстап бір – біріне қарап тұрып өздеріне тартуға тырысады. «Сендер тебілдіңдер ме әлде тартылдыңдар ма?» деген сұраққа оқушылар «Тебілеміз » деп жауап береді
Қандай заттар бір – бірін тебе алады және тарта алады? |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылар магниттер
Сиқырлы магнит. Оқушыларға зерттеу нәтиже леріне байланысты магниттің қасиеттерін өткізетін заттар мен материалдарды атауды ұсыныңыз. Кестеде қай материал жоқ? (Құм.) Магниттік қасиеттерге ие заттардың суретін салуды ұсыныңыз.
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















