Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
2-бөлім: Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ильясова Х.Н. |
|
Күні: |
19.12.2023 |
|
Сыныбы: 8 А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жастарға» өлеңі\ Ұрпаққа берілген аманат Бұйрық №187 |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог,прологтарды анықтау 8.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану 8.3.2.1 шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог,прологтарды анықтайды; көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолданады; шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға береді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Топқа бөлу. І топ. «Білім». ІІ топ. «Ақыл». ІІІ топ. «Ғылым» Үй тапсырмасымен жұмыс. «Сауқат бер» әдісі арқылы жүреді. Қырыққабат секілді оранған парақтардың қабаттарын ашқан сайын жазылған сұрақтарды алады. Сол парақтағы сұрақты алған оқушы үй тапсырмасы бойынша жауаптар береді. Соңғы орамды ашқан оқушы үш суретін көрсетіп, есімдерін атауды сұрайды. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 35 мин.
|
«Болжау» әдісі
ТЖ. «Кітапша» әдісі І топ. Шәкәрім өмірі мен шығармашылығы. ІІ топ. Өлеңнің тақырыбы мен идеясын ашу. ІІІ топ. Шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды салыстыру.
ЖЖ. Венн диаграммасы. Екі ғасыр жастарының айырмашылықтарын салыстырады, жаңашылдығына баға беру. |
Суретте кімдердің бейнелерін көріп тұрмыз? Бұл тұлғалардың бір-бірімен байланысы бар ма? Біздің сабағымызға қандай байланысы болуы мүмкін?
|
Мадақтау
ҚБ: дескриптормен бағалау
ҚБ: Қол соғу |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
||||
|
|
Ж. «Екі жақты түсіндірме күнделігі»
|
|
. ҚБ: Мадақтау |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, |
||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
Кері байланыс. Бір минут Оқушылар кезек бойынша бір минут ішінде сабақ тақырыбы бойынша тоқтаусыз, қайталаусыз және қатесіз сөйлейді.
Үйге тапсырма. Шәкәрім Құдайбердіұлы «Жастарға» өлеңін жаттау.
|
Рефлексия."Веер" әдісі 1.Бүгінгі сабақ туралы сұрағың? 2.Бүгінгі сабақтан есіңде қалғаны? 3.Бүгінгі сабақтан оқып үйренгенің? |
|
|
||||
ТАПСЫРМА-1. Шәкәрім Құдайбердіұлының «Жастарға» өлеңін оқу. Шығармадағы материалдық және рухан құндылықтарды табу.
І топ. Шәкәрім өмірі мен шығармашылығы.
ІІ топ. Өлеңнің тақырыбы мен идеясын ашу.
ІІІ топ. Шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды салыстыру.
Тапсырма-2. «Жақсы білім не үшін керек?» -эссе жазу.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: «Жастарға» өлеңі 8 сынып
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
2-бөлім: Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ильясова Х.Н. |
|
Күні: |
19.12.2023 |
|
Сыныбы: 8 А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жастарға» өлеңі\ Ұрпаққа берілген аманат Бұйрық №187 |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог,прологтарды анықтау 8.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану 8.3.2.1 шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог,прологтарды анықтайды; көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолданады; шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға береді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Топқа бөлу. І топ. «Білім». ІІ топ. «Ақыл». ІІІ топ. «Ғылым» Үй тапсырмасымен жұмыс. «Сауқат бер» әдісі арқылы жүреді. Қырыққабат секілді оранған парақтардың қабаттарын ашқан сайын жазылған сұрақтарды алады. Сол парақтағы сұрақты алған оқушы үй тапсырмасы бойынша жауаптар береді. Соңғы орамды ашқан оқушы үш суретін көрсетіп, есімдерін атауды сұрайды. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 35 мин.
|
«Болжау» әдісі
ТЖ. «Кітапша» әдісі І топ. Шәкәрім өмірі мен шығармашылығы. ІІ топ. Өлеңнің тақырыбы мен идеясын ашу. ІІІ топ. Шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды салыстыру.
ЖЖ. Венн диаграммасы. Екі ғасыр жастарының айырмашылықтарын салыстырады, жаңашылдығына баға беру. |
Суретте кімдердің бейнелерін көріп тұрмыз? Бұл тұлғалардың бір-бірімен байланысы бар ма? Біздің сабағымызға қандай байланысы болуы мүмкін?
|
Мадақтау
ҚБ: дескриптормен бағалау
ҚБ: Қол соғу |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
||||
|
|
Ж. «Екі жақты түсіндірме күнделігі»
|
|
. ҚБ: Мадақтау |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, |
||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
Кері байланыс. Бір минут Оқушылар кезек бойынша бір минут ішінде сабақ тақырыбы бойынша тоқтаусыз, қайталаусыз және қатесіз сөйлейді.
Үйге тапсырма. Шәкәрім Құдайбердіұлы «Жастарға» өлеңін жаттау.
|
Рефлексия."Веер" әдісі 1.Бүгінгі сабақ туралы сұрағың? 2.Бүгінгі сабақтан есіңде қалғаны? 3.Бүгінгі сабақтан оқып үйренгенің? |
|
|
||||
ТАПСЫРМА-1. Шәкәрім Құдайбердіұлының «Жастарға» өлеңін оқу. Шығармадағы материалдық және рухан құндылықтарды табу.
І топ. Шәкәрім өмірі мен шығармашылығы.
ІІ топ. Өлеңнің тақырыбы мен идеясын ашу.
ІІІ топ. Шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды салыстыру.
Тапсырма-2. «Жақсы білім не үшін керек?» -эссе жазу.
шағым қалдыра аласыз






