|
Бөлім: Жаһандану мәселелері. |
Мектеп: |
||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жаһандану дәуірі мен ана тілі |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.1.1 тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдеу. 9.4.3.1 стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктерді дұрыс қолдана білу. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: суреттегі мәліметтерді салыстыру, стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктерді анықтау; Көпшілігі: суреттегі мәліметтерді салыстыру, өңдеу, стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктерді дұрыс қолдана білу; Кейбір оқушылар: суреттегі мәліметтерді салыстыру, өңдеу, мәліметке байланысты өзіндік көзқарас таныту, стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктерді дұрыс қолдана білу. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу (4-құндылық) |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Жаһандану, ғаламдану Әлемге танылу Ғаламдық Коммуникацияның артуы Халықаралық еркін сауда Мәдени алмасу Жаһандық экономика |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Жаһандану дәуіріндегі үштілділік |
||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару.
І. Қызығушылықты ояту Мақал-мәтелдерді жалғастырып айтыңыз
Төмендегі сөздерге өзіндік көзқарасыңызды білдіріңіз. Ең тәтті де – тіл, Ең ащы да – тіл, Ең жұмсақ та – тіл, Ең қатты да – тіл.
Мұғалім топтағы оқушыларға 2 тұтас емес сурет ұсынады. Сурет мәтіндердегі мәліметтерді салыстырады, өңдейді. Үш суретті салыстыра отырып және оқулықтағы «Жаһандану және мемлекеттік тіл» тақырыбындағы 2-оқылым мәтінін оқи отырып, кестені толтырады.
Дескрипор:
ҚБ
3-тапсырма. Мәтіннен ғылыми стильге тән тілдік ерекшеліктерді табыңдар. Әртүрлі ғылым саласына тән сөздерді топтап жазыңдар.
|
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар мақал-мәтелдерді жалғастырып айтады, сөздерге өзіндік көзқарасын білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Оқушылар сурет мәтіндердегі мәліметтерді салыстырады, өңдейді. Үш суретті салыстыра отырып және оқулықтағы «Жаһандану және мемлекеттік тіл» тақырыбындағы 2-оқылым мәтінін оқи отырып, кестені толтырады. Мәтіндерді оқып, суреттермен танысып, берілген кестені толтырады. Грамматикалық тақырыппен танысады. Грамматикалық тапсырма орындайды. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
Қалыптастырушы бағалау ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
Қалыптастырушы бағалау ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
|
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс. Оқушы жазбасы жүргізіледі. Үйренгендері туралы ойланады, өзіне қажетті ақпараттарды дәптерге жазып алады.
6-тапсырма, 2-бөлігі |
|
|||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Жаһандану дәуірі мен ана тілі 9 сынып
|
Бөлім: Жаһандану мәселелері. |
Мектеп: |
||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жаһандану дәуірі мен ана тілі |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.1.1 тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдеу. 9.4.3.1 стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктерді дұрыс қолдана білу. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: суреттегі мәліметтерді салыстыру, стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктерді анықтау; Көпшілігі: суреттегі мәліметтерді салыстыру, өңдеу, стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктерді дұрыс қолдана білу; Кейбір оқушылар: суреттегі мәліметтерді салыстыру, өңдеу, мәліметке байланысты өзіндік көзқарас таныту, стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктерді дұрыс қолдана білу. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу (4-құндылық) |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Жаһандану, ғаламдану Әлемге танылу Ғаламдық Коммуникацияның артуы Халықаралық еркін сауда Мәдени алмасу Жаһандық экономика |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Жаһандану дәуіріндегі үштілділік |
||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару.
І. Қызығушылықты ояту Мақал-мәтелдерді жалғастырып айтыңыз
Төмендегі сөздерге өзіндік көзқарасыңызды білдіріңіз. Ең тәтті де – тіл, Ең ащы да – тіл, Ең жұмсақ та – тіл, Ең қатты да – тіл.
Мұғалім топтағы оқушыларға 2 тұтас емес сурет ұсынады. Сурет мәтіндердегі мәліметтерді салыстырады, өңдейді. Үш суретті салыстыра отырып және оқулықтағы «Жаһандану және мемлекеттік тіл» тақырыбындағы 2-оқылым мәтінін оқи отырып, кестені толтырады.
Дескрипор:
ҚБ
3-тапсырма. Мәтіннен ғылыми стильге тән тілдік ерекшеліктерді табыңдар. Әртүрлі ғылым саласына тән сөздерді топтап жазыңдар.
|
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Оқушылар мақал-мәтелдерді жалғастырып айтады, сөздерге өзіндік көзқарасын білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Оқушылар сурет мәтіндердегі мәліметтерді салыстырады, өңдейді. Үш суретті салыстыра отырып және оқулықтағы «Жаһандану және мемлекеттік тіл» тақырыбындағы 2-оқылым мәтінін оқи отырып, кестені толтырады. Мәтіндерді оқып, суреттермен танысып, берілген кестені толтырады. Грамматикалық тақырыппен танысады. Грамматикалық тапсырма орындайды. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
Қалыптастырушы бағалау ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
Қалыптастырушы бағалау ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
|
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс. Оқушы жазбасы жүргізіледі. Үйренгендері туралы ойланады, өзіне қажетті ақпараттарды дәптерге жазып алады.
6-тапсырма, 2-бөлігі |
|
|||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


Мәтіндерді оқып, суреттермен танысып, берілген
кестені толтырыңыз.




