|
Бөлім: «Жаһандану мәселелері» |
Мектеп: |
Сыныбы: 9 |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаһандану дәуіріндегі үштілділік |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.1 әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 9.4.3.1 стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктердің дұрыс қолдана білу. |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнын түсіну, құрылымна талдау, стильдік ерекшеліктерді білу; Көпшілігі: мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктердің дұрыс қолдана білу; Кейбір оқушылар: мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, өзіндік ерекшелігін анықтау, стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктердің дұрыс қолдана білу. |
||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу (4-құндылық) |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Тарих, әдебиет |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік» |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы: |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу.
Қызығушылықты ояту. «Суреттер галереясы»
Оқушылар
Оқушылар суреттерді аралап көріп, суреттерге байланысты, айтылған пікірлерге байланысты өз ойларын ортаға салады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Жұптық жұмыс.« Жаһандану және мемлекеттік тіл» мәтінін оқыңдар. Мәтінді түсініп оқып, тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін алдыңғы сабақтағы оқылым мәтінімен салыстыра талдаңдар. Кесте бойынша мәтінге талдау жасаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
|
Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу.Оқушылар суреттерді аралап көріп, суреттерге байланысты, айтылған пікірлерге байланысты өз ойларын ортаға салады.Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.« Жаһандану және мемлекеттік тіл» мәтінін оқыңдар. Мәтінді түсініп оқып, тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін алдыңғы сабақтағы оқылым мәтінімен салыстыра талдаңдар.•Мәтіннің тақырыбын анықтайды;•Мәтінді қызметіне талдайды;•Мәтінді құрылымына талдау жасайды;•Мәтіннің тілдік ерекшелігін анықтайды.Грамматикалық тақырыпты меңгереді.Грамматикалық тапсырмалар орындайды.•Мәтіннің стилін анықтайды;•Мәтіннің тілдік ерекшелігін талдайды.•Әртүрлі ғылым саласына тән сөздерді топтап жазады.Елбасының қанатты сөздерін негізге ала отырып, «Жаһандану дәуіріндегі үштілділік» тақырыбында сұхбаттасыңдар. Сөйлеу стиліне тән репликаларды қолданыңдар. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
Қалыптастырушы бағалау ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
Қалыптастырушы бағалау ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы: 3 мин.
Үй тапсырмасы: 2 мин. |
Кері байланыс Рефлексия мына сұрақтар негізінде жүргізіледі: - Мен осы сабаққа дейін не білдім? - Осы сабақ маған несімен пайдалы болды? - Қандай мәселені әлі жақсарту керек?
«Жаһандану дәуіріндегі үштілділік» тақырыбында эссе жазу |
|
|||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік; |
|||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Өзін-өзі бағалау Кері байланыс парағы |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім? Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма? |
|
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Жаһандану дәуіріндегі үштілділік 9 сынып
Сабақ жоспары: Жаһандану дәуіріндегі үштілділік 9 сынып
|
Бөлім: «Жаһандану мәселелері» |
Мектеп: |
Сыныбы: 9 |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаһандану дәуіріндегі үштілділік |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.1 әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 9.4.3.1 стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктердің дұрыс қолдана білу. |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнын түсіну, құрылымна талдау, стильдік ерекшеліктерді білу; Көпшілігі: мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктердің дұрыс қолдана білу; Кейбір оқушылар: мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, өзіндік ерекшелігін анықтау, стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктердің дұрыс қолдана білу. |
||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу (4-құндылық) |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Тарих, әдебиет |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік» |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы: |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу.
Қызығушылықты ояту. «Суреттер галереясы»
Оқушылар
Оқушылар суреттерді аралап көріп, суреттерге байланысты, айтылған пікірлерге байланысты өз ойларын ортаға салады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Жұптық жұмыс.« Жаһандану және мемлекеттік тіл» мәтінін оқыңдар. Мәтінді түсініп оқып, тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін алдыңғы сабақтағы оқылым мәтінімен салыстыра талдаңдар. Кесте бойынша мәтінге талдау жасаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
|
Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу.Оқушылар суреттерді аралап көріп, суреттерге байланысты, айтылған пікірлерге байланысты өз ойларын ортаға салады.Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.« Жаһандану және мемлекеттік тіл» мәтінін оқыңдар. Мәтінді түсініп оқып, тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін алдыңғы сабақтағы оқылым мәтінімен салыстыра талдаңдар.•Мәтіннің тақырыбын анықтайды;•Мәтінді қызметіне талдайды;•Мәтінді құрылымына талдау жасайды;•Мәтіннің тілдік ерекшелігін анықтайды.Грамматикалық тақырыпты меңгереді.Грамматикалық тапсырмалар орындайды.•Мәтіннің стилін анықтайды;•Мәтіннің тілдік ерекшелігін талдайды.•Әртүрлі ғылым саласына тән сөздерді топтап жазады.Елбасының қанатты сөздерін негізге ала отырып, «Жаһандану дәуіріндегі үштілділік» тақырыбында сұхбаттасыңдар. Сөйлеу стиліне тән репликаларды қолданыңдар. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
Қалыптастырушы бағалау ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
Қалыптастырушы бағалау ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы: 3 мин.
Үй тапсырмасы: 2 мин. |
Кері байланыс Рефлексия мына сұрақтар негізінде жүргізіледі: - Мен осы сабаққа дейін не білдім? - Осы сабақ маған несімен пайдалы болды? - Қандай мәселені әлі жақсарту керек?
«Жаһандану дәуіріндегі үштілділік» тақырыбында эссе жазу |
|
|||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік; |
|||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Өзін-өзі бағалау Кері байланыс парағы |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім? Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма? |
|
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз























