|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: 11.10.2023 Сынып: 8 Б |
Бөлім: III. Жаһандық энергетикалық дағдарыс Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жаһандық энергетикалық дағдарыс |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, детальді ақпараттарды анықтау; 8.5.1.2 еліктеу сөздерді ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолдану. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, детальді ақпараттарды анықтайды; еліктеу сөздерді ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолданады. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Қанша? Қаншадан? |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Поэзия минуты» әдісі орындалады. Оқушылар бірінен соң бірі өздері білетін 1 шумақ өлеңді жатқа айтады. |
слайд
Суреттер |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Сөздікпен жұмыс
Жаңа сөздер: жаһандық, ысырап, дағдарыс, өндіру, тасымалдау, қажеттілігі, уландыру, ахуал, бітеді, балама, көрсеткіш. 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; |
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 52 бет
сөздік слайд |
|||||||||||
|
|
1-тапсырма. Айтылым Сұрақтарға жауап бер.
Өзің тұратын баспана немен жылытылады? Үйде электр қуаты, жылу болмаса, қандай күй кешер едің? Электр қуаты мен жылу қайдан алынады? |
Оөушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді;
|
Оқулық 52 бет
Оқулық 53 бет
|
|||||||||||
|
2-тапсырма. Айтылым. Суреттерге қарап, қандай зат екенін анықта. Ол заттарыдң адамзатқа не үшін қажет екенін дәлелде. |
Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Дәлел келтіреді. |
«Смайлик» арқылы бағалау
|
|||||||||||||
|
3-тапсырма. Оқылым. Айтылым. Мәтінді оқып, түсінгеніңді
қазақ тілінде айт. |
Оқушылар оқылым, айтылым тапсырмасын орындайды. Мәтінді оқып, түсінгенін қазақша айтады. |
Дескриптор: -мәтінді оқиды; -түсінгенін қазақша айтады;
|
Оқулық 53 бет
|
||||||||||||
|
Сергіту сәті. 4-тапсырма. Тыңдалым. Оқылым. Айтылым. Төмендегі ақпаратты оқып, мәтінінің стилін анықта. Мәтінде не туралы айтылған? |
Сергіту сәтін орындайды Оқушылар тыңдалым, оқылым, айтылым тапсырмаларын орындайды. Мәтіннің стилін анықтайды. |
«Бағдаршам» әдісі
|
Оқулық 53 бет |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 минут |
Рефлексия «Жетістік баспалдағы» әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін Жетістік баспалдағы арқылы көрсетеді. |
|
|||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 7 жаттығу 36 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Жаһандық энергетикалық дағдарыс 8 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: Жаһандық энергетикалық дағдарыс 8 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: 11.10.2023 Сынып: 8 Б |
Бөлім: III. Жаһандық энергетикалық дағдарыс Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жаһандық энергетикалық дағдарыс |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, детальді ақпараттарды анықтау; 8.5.1.2 еліктеу сөздерді ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолдану. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, детальді ақпараттарды анықтайды; еліктеу сөздерді ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолданады. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Қанша? Қаншадан? |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Поэзия минуты» әдісі орындалады. Оқушылар бірінен соң бірі өздері білетін 1 шумақ өлеңді жатқа айтады. |
слайд
Суреттер |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Сөздікпен жұмыс
Жаңа сөздер: жаһандық, ысырап, дағдарыс, өндіру, тасымалдау, қажеттілігі, уландыру, ахуал, бітеді, балама, көрсеткіш. 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; |
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 52 бет
сөздік слайд |
|||||||||||
|
|
1-тапсырма. Айтылым Сұрақтарға жауап бер.
Өзің тұратын баспана немен жылытылады? Үйде электр қуаты, жылу болмаса, қандай күй кешер едің? Электр қуаты мен жылу қайдан алынады? |
Оөушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді;
|
Оқулық 52 бет
Оқулық 53 бет
|
|||||||||||
|
2-тапсырма. Айтылым. Суреттерге қарап, қандай зат екенін анықта. Ол заттарыдң адамзатқа не үшін қажет екенін дәлелде. |
Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Дәлел келтіреді. |
«Смайлик» арқылы бағалау
|
|||||||||||||
|
3-тапсырма. Оқылым. Айтылым. Мәтінді оқып, түсінгеніңді
қазақ тілінде айт. |
Оқушылар оқылым, айтылым тапсырмасын орындайды. Мәтінді оқып, түсінгенін қазақша айтады. |
Дескриптор: -мәтінді оқиды; -түсінгенін қазақша айтады;
|
Оқулық 53 бет
|
||||||||||||
|
Сергіту сәті. 4-тапсырма. Тыңдалым. Оқылым. Айтылым. Төмендегі ақпаратты оқып, мәтінінің стилін анықта. Мәтінде не туралы айтылған? |
Сергіту сәтін орындайды Оқушылар тыңдалым, оқылым, айтылым тапсырмаларын орындайды. Мәтіннің стилін анықтайды. |
«Бағдаршам» әдісі
|
Оқулық 53 бет |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 минут |
Рефлексия «Жетістік баспалдағы» әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін Жетістік баспалдағы арқылы көрсетеді. |
|
|||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 7 жаттығу 36 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















