|
Бөлім: |
Туған жерім -аялы алтын бесігім |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жусан иісі» шығарманың тақырыбы, идеясы, сюжеті. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру; |
|
Сабақ мақсаты |
- әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені кейіпкерлер әрекетін талдау арқылы түсіндіреді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психол-қ ахуал қалыптастыру
Сиқырлы қобдиша»
жаттығуы. Үй тапсырмасын сұрау Ойқозғау |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Қызығушылықты ояту
Нұсқау: Қатысушылар
шеңбер құра отырады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады. Сыйлықтар –
қағазға жазылған адамгершілік
қасиеттер. 81-беттегі суреттеу мәтіні бойынша сурет салу Сұрақтар: Балалар, адам бойында қандай қасиеттер болады? - Ендеше, адам бойынан табылатын 5 жақсы, 5 жаман қасиеттерді атай қойыңдаршы. Топқa бөлу Aқылды, қaйpaтты, жүpeктi бeйнeлeйтiн cуpeттepмeн 3 топқa бөлiнeдi: «Талап», «Еңбек», «Ғылым»
|
Т
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|||||||||||||||
|
Жаңа білім
|
1-тапсырма. «Шын-жалған» әдісі Жұптық жұмыс |
Кестені толтыр. Жұбыңды тексер.
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы .
|
Берілетін тапсырмалар:
2-тапсырма
Топтық жұмыс |
Кейіпкерлер тізімін жаса Әңгімеші бала Тұржан Садық Бапай Асылбек шал Бапайдың кемпірі Есікбай Асылбектің кемпірі Әңгімеші баланың анасы Иманжанов
Оқушылар кейіпкерлер тізімін дәптерлерінде жасағаннан кейін сыныпты бес топқа бөліп, әр топ екі кейіпкерден бөліп алғаннан кейін кейіпкер картасын толтырады: Кейіпкердің есімі Кейіпкерді суреттейтін 3 сөз Кейіпкердің туыстық қатынасы Кейіпкердің жақсы көретін үш нәрсесі Кейіпкердің қандай жетістіктері бар? Кейіпкердің қорқатын 3 нәрсесі Кейіпкердің өмірдегі мақсаты Кейіпкердің басынан өткізген 3 нәрсесі Кейіпкердің басынан өткізгісі келетін 3 нәрсесі Кейіпкердің мекен-жайы
Кейіпкердің тегі Кейіпкер картасын толтырғаннан кейін, әр топ жұмыстарымен клесі топпен алмасады, бірін-бірі тексереді. |
ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау.
Дескриптор: Шығармадағы кейіперлер бейнесіне талдау жасайды
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Бекіту |
Кестемен жұмыс Жұптық жұмыс |
|
Дескриптор: Шығармадағы идея мен қоғамдық-әдеуметтік мәселені анықтйды
ҚБ Теңгелер арқылы бағалау |
|
|||||||||||||||
|
|
Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс Дарынды оқушымен жұмыс
|
Аян бейнесіне байланысты сұрақтар құрастыр.
«Ертеде бір жетім бала болыпты» деп баст алатын ерт егіні аяқтап жаз. |
|
|
|||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
89-бет |
Әдеттегі ауыл балалары мен ертегі тыңдаған кездегі балаларды салыстыру |
|
|
|||||||||||||||
|
Рефлексия |
«Бес саусақ» |
Балалар қағазға өздерінің қолының контурын сызып шығып, әр саусағына сабақ бойынша алған әсерлерін жазады
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. Жусан иісі. С.Мұратбеков
Сабақ жоспары. Жусан иісі. С.Мұратбеков
|
Бөлім: |
Туған жерім -аялы алтын бесігім |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жусан иісі» шығарманың тақырыбы, идеясы, сюжеті. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру; |
|
Сабақ мақсаты |
- әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені кейіпкерлер әрекетін талдау арқылы түсіндіреді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психол-қ ахуал қалыптастыру
Сиқырлы қобдиша»
жаттығуы. Үй тапсырмасын сұрау Ойқозғау |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Қызығушылықты ояту
Нұсқау: Қатысушылар
шеңбер құра отырады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады. Сыйлықтар –
қағазға жазылған адамгершілік
қасиеттер. 81-беттегі суреттеу мәтіні бойынша сурет салу Сұрақтар: Балалар, адам бойында қандай қасиеттер болады? - Ендеше, адам бойынан табылатын 5 жақсы, 5 жаман қасиеттерді атай қойыңдаршы. Топқa бөлу Aқылды, қaйpaтты, жүpeктi бeйнeлeйтiн cуpeттepмeн 3 топқa бөлiнeдi: «Талап», «Еңбек», «Ғылым»
|
Т
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|||||||||||||||
|
Жаңа білім
|
1-тапсырма. «Шын-жалған» әдісі Жұптық жұмыс |
Кестені толтыр. Жұбыңды тексер.
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы .
|
Берілетін тапсырмалар:
2-тапсырма
Топтық жұмыс |
Кейіпкерлер тізімін жаса Әңгімеші бала Тұржан Садық Бапай Асылбек шал Бапайдың кемпірі Есікбай Асылбектің кемпірі Әңгімеші баланың анасы Иманжанов
Оқушылар кейіпкерлер тізімін дәптерлерінде жасағаннан кейін сыныпты бес топқа бөліп, әр топ екі кейіпкерден бөліп алғаннан кейін кейіпкер картасын толтырады: Кейіпкердің есімі Кейіпкерді суреттейтін 3 сөз Кейіпкердің туыстық қатынасы Кейіпкердің жақсы көретін үш нәрсесі Кейіпкердің қандай жетістіктері бар? Кейіпкердің қорқатын 3 нәрсесі Кейіпкердің өмірдегі мақсаты Кейіпкердің басынан өткізген 3 нәрсесі Кейіпкердің басынан өткізгісі келетін 3 нәрсесі Кейіпкердің мекен-жайы
Кейіпкердің тегі Кейіпкер картасын толтырғаннан кейін, әр топ жұмыстарымен клесі топпен алмасады, бірін-бірі тексереді. |
ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау.
Дескриптор: Шығармадағы кейіперлер бейнесіне талдау жасайды
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Бекіту |
Кестемен жұмыс Жұптық жұмыс |
|
Дескриптор: Шығармадағы идея мен қоғамдық-әдеуметтік мәселені анықтйды
ҚБ Теңгелер арқылы бағалау |
|
|||||||||||||||
|
|
Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс Дарынды оқушымен жұмыс
|
Аян бейнесіне байланысты сұрақтар құрастыр.
«Ертеде бір жетім бала болыпты» деп баст алатын ерт егіні аяқтап жаз. |
|
|
|||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
89-бет |
Әдеттегі ауыл балалары мен ертегі тыңдаған кездегі балаларды салыстыру |
|
|
|||||||||||||||
|
Рефлексия |
«Бес саусақ» |
Балалар қағазға өздерінің қолының контурын сызып шығып, әр саусағына сабақ бойынша алған әсерлерін жазады
|
|
|

шағым қалдыра аласыз
иімділігі:













