|
Бөлім: 11.2B Тірі ағза химиясы |
Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы №48 орта мектеп |
||||||||||||||||||||
|
Күні: 27.11.2020ж |
Педагогтың аты-жөні: Рисбаева Гулдана |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Крахмал. Целлюлоза |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.5.1.18 сахароза, крахмал, целлюлозаның гидролиз өнімдерін атау; 11.5.1.19 крахмал және целлюлозаның құрылысын, қасиеттерін салыстыру |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
сахароза, крахмал, целлюлозаның гидролиз өнімдерін атайды |
||||||||||||||||||||
|
сахароза, крахмал, целлюлозаның гидролиздену реакция теңдеулерін жазады |
|||||||||||||||||||||
|
крахмал және целлюлозаның құрылысын, қасиеттерін салыстырады |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Басталуы 10 мин
|
1) Оқушылармен амандасу. Жағымды психологиялық ахуал орнату 2) Өзін-өзі бағалау парағын оқушыларға толтыру ережесін түсіндіру 3) «Химиялық диктант» әдісі 1.
Моносахаридтер..................... қарапайым қантты заттар. |
Амандасады, жаттығу жасайды Өзін-өзі бағалау парағын толтыру ретімен танысады
Химиялық диктантта түсіп қалған сөздерді табады. Дұрыс жауап жіберілген соң өзін-өзі тексереді
|
Әр дұрыс жауапқа 1 балл қойылады
|
Өзін-өзі бағалау парағын дәптерлеріне жазады, презентация
|
|||||||||||||||||
|
Ортасы 1 мин
16 мин
4 мин
7 мин
|
1) «Анаграмма» әдісі Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін сөздегі әріптердің орнын ауыстырамын: «Крхмлаа. Цлллзеюоа» - «Крахмал. Целлюлоза» 2) «Кластер» әдісі Zoom платформасында оқушыларға оқулықта берілген мәтінді 3 топқа бөліп беріп, бір-біріне түсіндіруге тапсырма беремін 1 топ: Крахмалдың сипаттамасы 2 топ: Целлюлозаның сипаттамасы 3 топ: Крахмал мен целлюлозаның биологиялық маңызы Әр топ жұмысын қорғап болған соң, басқа топтарға сұрақ қояды
3) «Венн диаграммасы» әдісі Крахмал Целлюлоза
Крахмал мен целлюлозаның құрылысы мен қасиеттерін салыстыруға тапсырма беріледі
4) «Деңгейлік тапсырмалар» Алғашқы есептің шығарылу жолы бейнероликпен көрсетіледі 1. Крахмалдың құрамындағы әр элементтің массалық үлесін табыңдар. 2. Егер құрамында көміртек 39,9 %, сутек 6,73 %, ал оттек 53,3 % болып және молекулалық массасы көмірқышқыл газының салыстырмалы молекулалық массасынан тығыздығы 4,091 есе ауыр болса, бұл заттың молекулалық формуласы 3. Органикалық зат құрамында көміртегінің массалық үлесі 54,84%, сутегі 9%, оттегі 36,36%, сутегі бойынша салыстырмалы тығыздығы 44ке тең. Заттың молекулалық формуласын анықтаңыз. |
Сабақтың тақырыбын табады
Берілген тапсырманы мұқият тыңдайды, Zoom платформасында секциялық залдарға кіріп, топпен жұмыс жасайды
Крахмал мен целлюлозаның қасиеттерін, құрылысын салыстырады
Есептің берілгенін дұрыс жазады, реакция теңдеулерін дұрыс құрастырады, есептерді шығарады
|
Дұрыс әрі жылдам тапқан оқушыға, топқа 1 ұпай беріледі
Әр дұрыс жауап 1 ұпай
|
Оқулық, презентация, Zoom платформасында топтық жұмыс
Алғашқы есептің шығарылу жолы бейнероликпен көрсетіледіWhatsApp желісі, жұмыс дәптері |
|||||||||||||||||
|
Аяқталуы 2 мин
|
1) Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлемдер» Оқушылар бүгінгі сабақтан не түсінгендерін жазады Мен бүгін білдім.... Мен бүгін түсіндім... Мен келесі сабақта білгім келеді.............. 2) Сабақты қорытындылау. Өзін-өзі бағалау парағын жинақтау |
Әр оқушы жинаған ұпай санын есептейді |
«Аяқталмаған сөйлемдер» Мен бүгін білдім.... Мен бүгін түсіндім... Мен келесі сабақта білгім келеді..............
|
|
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Крахмал. Целлюлоза
Сабақ жоспары: Крахмал. Целлюлоза
|
Бөлім: 11.2B Тірі ағза химиясы |
Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы №48 орта мектеп |
||||||||||||||||||||
|
Күні: 27.11.2020ж |
Педагогтың аты-жөні: Рисбаева Гулдана |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Крахмал. Целлюлоза |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.5.1.18 сахароза, крахмал, целлюлозаның гидролиз өнімдерін атау; 11.5.1.19 крахмал және целлюлозаның құрылысын, қасиеттерін салыстыру |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
сахароза, крахмал, целлюлозаның гидролиз өнімдерін атайды |
||||||||||||||||||||
|
сахароза, крахмал, целлюлозаның гидролиздену реакция теңдеулерін жазады |
|||||||||||||||||||||
|
крахмал және целлюлозаның құрылысын, қасиеттерін салыстырады |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Басталуы 10 мин
|
1) Оқушылармен амандасу. Жағымды психологиялық ахуал орнату 2) Өзін-өзі бағалау парағын оқушыларға толтыру ережесін түсіндіру 3) «Химиялық диктант» әдісі 1.
Моносахаридтер..................... қарапайым қантты заттар. |
Амандасады, жаттығу жасайды Өзін-өзі бағалау парағын толтыру ретімен танысады
Химиялық диктантта түсіп қалған сөздерді табады. Дұрыс жауап жіберілген соң өзін-өзі тексереді
|
Әр дұрыс жауапқа 1 балл қойылады
|
Өзін-өзі бағалау парағын дәптерлеріне жазады, презентация
|
|||||||||||||||||
|
Ортасы 1 мин
16 мин
4 мин
7 мин
|
1) «Анаграмма» әдісі Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін сөздегі әріптердің орнын ауыстырамын: «Крхмлаа. Цлллзеюоа» - «Крахмал. Целлюлоза» 2) «Кластер» әдісі Zoom платформасында оқушыларға оқулықта берілген мәтінді 3 топқа бөліп беріп, бір-біріне түсіндіруге тапсырма беремін 1 топ: Крахмалдың сипаттамасы 2 топ: Целлюлозаның сипаттамасы 3 топ: Крахмал мен целлюлозаның биологиялық маңызы Әр топ жұмысын қорғап болған соң, басқа топтарға сұрақ қояды
3) «Венн диаграммасы» әдісі Крахмал Целлюлоза
Крахмал мен целлюлозаның құрылысы мен қасиеттерін салыстыруға тапсырма беріледі
4) «Деңгейлік тапсырмалар» Алғашқы есептің шығарылу жолы бейнероликпен көрсетіледі 1. Крахмалдың құрамындағы әр элементтің массалық үлесін табыңдар. 2. Егер құрамында көміртек 39,9 %, сутек 6,73 %, ал оттек 53,3 % болып және молекулалық массасы көмірқышқыл газының салыстырмалы молекулалық массасынан тығыздығы 4,091 есе ауыр болса, бұл заттың молекулалық формуласы 3. Органикалық зат құрамында көміртегінің массалық үлесі 54,84%, сутегі 9%, оттегі 36,36%, сутегі бойынша салыстырмалы тығыздығы 44ке тең. Заттың молекулалық формуласын анықтаңыз. |
Сабақтың тақырыбын табады
Берілген тапсырманы мұқият тыңдайды, Zoom платформасында секциялық залдарға кіріп, топпен жұмыс жасайды
Крахмал мен целлюлозаның қасиеттерін, құрылысын салыстырады
Есептің берілгенін дұрыс жазады, реакция теңдеулерін дұрыс құрастырады, есептерді шығарады
|
Дұрыс әрі жылдам тапқан оқушыға, топқа 1 ұпай беріледі
Әр дұрыс жауап 1 ұпай
|
Оқулық, презентация, Zoom платформасында топтық жұмыс
Алғашқы есептің шығарылу жолы бейнероликпен көрсетіледіWhatsApp желісі, жұмыс дәптері |
|||||||||||||||||
|
Аяқталуы 2 мин
|
1) Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлемдер» Оқушылар бүгінгі сабақтан не түсінгендерін жазады Мен бүгін білдім.... Мен бүгін түсіндім... Мен келесі сабақта білгім келеді.............. 2) Сабақты қорытындылау. Өзін-өзі бағалау парағын жинақтау |
Әр оқушы жинаған ұпай санын есептейді |
«Аяқталмаған сөйлемдер» Мен бүгін білдім.... Мен бүгін түсіндім... Мен келесі сабақта білгім келеді..............
|
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














