|
Пәні: Қазақ тілі |
«№5 А. Байтұрсынов атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||
|
Мұғалімі: Еримбетова Айгуль |
|||
|
Сынып: 4 «В» сыныбы |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Күрделі сөздер туралы түсінік |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Күрделі сөздер туралы алғашқы түсініктерін қалыптастыру,күрделі сөздердің бір ғана мағынаны білдіріп, бір сұраққа жауап беріп, бір сөйлем мүшесінің қызметін атқаратының ұғындыру.Күрделі сөздерді туынды түбір, еркін сөз тіркесінен айыра білуге үйрету. |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Күрделі сөздердің бір ғана мағынаны білдіріп, бір сұраққа жауап беріп, бір сөйлем мүшесінің қызметін атқаратының ұғынды. |
||
|
Көбі:Күрделі сөздерді туынды түбір, еркін сөз тіркесінен айыра білуге үйренді. |
|||
|
Кейбірі: Күрделі сөздерді сөз тіркесінен айыра алмауы |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Күрделі сөздер туралы алғашқы түсініктері қалыптасты. Күрделі сөздерді туынды түбір, еркін сөз тіркесінен айыра білуге үйренді. Сөйлем құрауға үйренді. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуі, шығармашылыққарым-қатынас және бірлесіп әрекет ету. Үштілді білуге үйрету |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика,дүниетану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ноутбук |
||
|
Бастапқы білім |
Сөз тіркесі, күрделі сөздер, біріккен сөздер туралы біледі |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. |
Топтың ережесі |
|
|
Үй тапсырмасын пысықтау |
Ауызша орындату,талқылау |
Парақшалар |
|
|
Сабақтың негізгі бөлімі |
Қандай
айырмашылықтары бар?
1. Әжей сырмақтың
ортасына арқармүйіз оюын салыпты.
2. Жолсерік
біздің билетімізді тексерді. 3. Байдың қора - қора қойы болыпты. Есіңде сақта! Ережемен таныстыру
2-жаттығу.Екі бағандағы сөздерді
салыстыру. Қай бағанда күрделі сөздер, қай бағанда сөз тіркесі
берілгенін дәлелдеу. 3-жаттығу Топтық тапсырма 4-жаттығу Өзіндік жұмыс 6-жаттығуТоптық тапсырма Екі бағандағы сөздерден күрделі сөздер жасап жазу |
Оқулық, дәптер, суреттер |
|
|
Сергіту сәті |
«Қолшапалақ» |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Әзіл – аралас сұрақтар. (
Мақал – мәтелмен жауап беру. Сандарды орыс және ағылшын тілдерінде
атау) |
|
|
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
|
|
Үлгерімі төмен оқушымен жеке жұмыс жасау. Қабілетті оқушыларға жеке тапсырмалар беру |
1. «Басбармақ» әдісі арқылы бағалаймын. 2. Топтық, жұптық ,өзін-өзі бағалау |
- Денені тік ұстау; - Партада түзу отыру; - Сергіту сәттері: қол жаттығуына арналған. |
|
|
Рефлексия - Қандай көңіл күйде болдың? Оқушылардан сабақта алған білімдерін бармақтарды таңдау арқылы білдірулерін сұрау. |
|
||
|
Жалпы баға Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқыту да, оқуды да ескеріңіз)? 1.Оқушылар топта бірлесіп жұмыс жасауы 2.Дәлелдеу арқылы көз жеткізу Сабақта қандай екі нәрсе жақсарта алды (оқыту да, оқуды да ескеріңіз)? 1.Сабақ барысында оқушылардың бірлесе жұмыс жасауы 2.Топтық жұмысқа арналған іс-әрекеттер жетілдіретінін білдім,осыны жетілдіруге өзін-өзі бағалауға көмектеседі, сол арқылы оқушылардың қайсысына көмек қажет екенін анықтаймын. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Күрделі сөздер туралы түсінік" 4 сынып
|
Пәні: Қазақ тілі |
«№5 А. Байтұрсынов атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||
|
Мұғалімі: Еримбетова Айгуль |
|||
|
Сынып: 4 «В» сыныбы |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Күрделі сөздер туралы түсінік |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Күрделі сөздер туралы алғашқы түсініктерін қалыптастыру,күрделі сөздердің бір ғана мағынаны білдіріп, бір сұраққа жауап беріп, бір сөйлем мүшесінің қызметін атқаратының ұғындыру.Күрделі сөздерді туынды түбір, еркін сөз тіркесінен айыра білуге үйрету. |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Күрделі сөздердің бір ғана мағынаны білдіріп, бір сұраққа жауап беріп, бір сөйлем мүшесінің қызметін атқаратының ұғынды. |
||
|
Көбі:Күрделі сөздерді туынды түбір, еркін сөз тіркесінен айыра білуге үйренді. |
|||
|
Кейбірі: Күрделі сөздерді сөз тіркесінен айыра алмауы |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Күрделі сөздер туралы алғашқы түсініктері қалыптасты. Күрделі сөздерді туынды түбір, еркін сөз тіркесінен айыра білуге үйренді. Сөйлем құрауға үйренді. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуі, шығармашылыққарым-қатынас және бірлесіп әрекет ету. Үштілді білуге үйрету |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика,дүниетану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ноутбук |
||
|
Бастапқы білім |
Сөз тіркесі, күрделі сөздер, біріккен сөздер туралы біледі |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. |
Топтың ережесі |
|
|
Үй тапсырмасын пысықтау |
Ауызша орындату,талқылау |
Парақшалар |
|
|
Сабақтың негізгі бөлімі |
Қандай
айырмашылықтары бар?
1. Әжей сырмақтың
ортасына арқармүйіз оюын салыпты.
2. Жолсерік
біздің билетімізді тексерді. 3. Байдың қора - қора қойы болыпты. Есіңде сақта! Ережемен таныстыру
2-жаттығу.Екі бағандағы сөздерді
салыстыру. Қай бағанда күрделі сөздер, қай бағанда сөз тіркесі
берілгенін дәлелдеу. 3-жаттығу Топтық тапсырма 4-жаттығу Өзіндік жұмыс 6-жаттығуТоптық тапсырма Екі бағандағы сөздерден күрделі сөздер жасап жазу |
Оқулық, дәптер, суреттер |
|
|
Сергіту сәті |
«Қолшапалақ» |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Әзіл – аралас сұрақтар. (
Мақал – мәтелмен жауап беру. Сандарды орыс және ағылшын тілдерінде
атау) |
|
|
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
|
|
Үлгерімі төмен оқушымен жеке жұмыс жасау. Қабілетті оқушыларға жеке тапсырмалар беру |
1. «Басбармақ» әдісі арқылы бағалаймын. 2. Топтық, жұптық ,өзін-өзі бағалау |
- Денені тік ұстау; - Партада түзу отыру; - Сергіту сәттері: қол жаттығуына арналған. |
|
|
Рефлексия - Қандай көңіл күйде болдың? Оқушылардан сабақта алған білімдерін бармақтарды таңдау арқылы білдірулерін сұрау. |
|
||
|
Жалпы баға Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқыту да, оқуды да ескеріңіз)? 1.Оқушылар топта бірлесіп жұмыс жасауы 2.Дәлелдеу арқылы көз жеткізу Сабақта қандай екі нәрсе жақсарта алды (оқыту да, оқуды да ескеріңіз)? 1.Сабақ барысында оқушылардың бірлесе жұмыс жасауы 2.Топтық жұмысқа арналған іс-әрекеттер жетілдіретінін білдім,осыны жетілдіруге өзін-өзі бағалауға көмектеседі, сол арқылы оқушылардың қайсысына көмек қажет екенін анықтаймын. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||
шағым қалдыра аласыз


