ҚОСТАНАЙ ОБЛЫСЫНЫҢ ӘКІМДІГІ БІЛІМ
БАСҚАРМАСЫНЫҢ
РУДНЫЙ ПОЛИТЕХНИКАЛЫҚ
КОЛЛЕДЖІ
Сабақ
жоспары
Сабақ
№ 49
1.Пән
атауы: Қазақ тілі және
әдебиеті
2.
Дайындаған : Нартаева Сара
Табановна
3.
Өткізілу күні:.23.04.
2021 жыл
Сабақтың тақырыбы:М. Әуезов. «Абай
жолы» роман-эпопеясы, 1-кітап. Қайтқанда., 2-кітап.
Тайғақта.
4.Сабақтың мақсаты: 1 Ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндер
(мақала,баспасөз парағы) бойынша салыстырмалы (құрылымы, қызметі,
мақсатты аудиториясы, оқырманға әсері) талдау
жасау.
5. Жалпы
мәлімет:
5.1 Курс,
топ: І- курс ; Д-20
ГЭМ
5.2.
Сабақтың түрі: жаңа
5.3.1.)Ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндер
(мақала,баспасөз парағы) бойынша салыстырмалы (құрылымы, қызметі,
мақсатты аудиториясы, оқырманға әсері) талдау
жасайды;
2)Әдеби шығармада көтерілген
әлеуметтік-қоғамдық мәселеге баға береді және әлем әдебиеті
үлгілерімен салыстыру
қажетті ақпараттарды орынды
қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазады
(дискуссивті эссе, аргументативті эссе);
3)Ғылыми және публицистикалық
стильдегі мәтіндерден басты лексикалық бірліктерді нақтылап,
мәтіннің ақпараттық-маңызды фрагменттерін анықтап, (компрессия)
жинақы мәтін құрастырады.
6. Сабақты
жабдықтау
-
ОӘҚ: Оқулық:
https://okulyk.kz/wp-content/books/607/607.pdf
;
https://www.okulyk.kz/aza-tili/791/
7. Пән
аралық байланыс: орыс тілі,
8. САБАҚ БАРЫСЫ
Кезеңдері
|
Оқытушының
қызметі
|
Білім
алушылардың қызметі
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
1.
Сәлемдесу.
2.Сабаққа қатыспағандарды
белгілеу.
3.Психологиялық
жағдаят.
|
1.
Мұғалім мен бір-бірімен
амандасады.
2. Кезекші сабаққа
қатыспағандары туралы хабарлайды.
3.Психологиялық
жағдаят:
|
Жаңа материалды оқу
Тапсырманы орындау
1-Тапсырма
Мәтіналды жұмыс
|
https://www.okulyk.kz/aza-tili/791/ Қазақ ілі мен әдебиеті 2-бөлім
Ф.
Ш.Оразбаева. Ж.Т. Дәулетбекова.Р.С..Рахметова.А.Қ.Рауандинова
Б.К.Жукеева
52
бет 1- тапсырма
Жаңа сөздерді орыс тіліне аударыңыздар
|
Жаңа сөздер: жанап өте алмау, дабырлап сөйлеу, сытылып
шығу, ас батпау
Дескриптор:
-
оқушылар жаңа сөздерді орыс тіліне аударады.
|
2-Тапсырма
|
https://www.okulyk.kz/aza-tili/791/ Қазақ ілі мен әдебиеті 2-бөлім
Ф.
Ш.Оразбаева. Ж.Т. Дәулетбекова.Р.С..Рахметова.А.Қ.Рауандинова
Б.К.Жукеева
53
бет 1-тапсырма. Айтылым,жазылым.
Мәтінді
оқып, мәтіннен қарамен жазылған сөздердің синонимін тауып, сөйлем
құрыңыздар.
|
Дескриптор:
-Берілген мәтінді оқып, қарамен жазылған сөздердің
синонимін табады және сөйлем құрайды.
|
3-
тапсрыма
|
https://www.okulyk.kz/aza-tili/686/
Қазақ ілі мен әдебиеті
Г.Косымова,М.Бисенбаева,К.Берденова.
127 бет, 1-тапсырма
Жазылым,тыңдалым
Абай Құнанбайұлының өлеңдерін
теріп жазу және тыңдау
|
Дескриптор:
Оқушылар Абай Құнанбайұлының өлеңдерін теріп жазады және
тыңдайды
|
4-
тапсырма
|
https://www.okulyk.kz/aza-tili/686/
Қазақ ілі мен әдебиеті
Г.Косымова,М.Бисенбаева,К.Берденова.
127 бет, 2-тапсырма.
33- аудио. Тыңдалым.
Жазылым . 3- тапсырма Мәтін мазмұны
бойынша сұрақтарға жауап беріңіздер
|
Дескриптор:
-Оқушылар мәтінді тыңдап,
мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді .
|
5-тапсырма
|
https://www.okulyk.kz/aza-tili/686/
Қазақ ілі мен әдебиеті
Г.Косымова,М.Бисенбаева,К.Берденова. 130 беттегі
Абай Құнанбаевтың өлең
жолдарын оқыңыздар және кестені толтырыңыздар
|
Дескриптор:
-Оқушылар Абай Құнанбаевтың
өлең жолдарын оқып, кестені толтырады.
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
1.Қорытынды сұрақтар қойылады :
1. Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдыңдар?
2. Нелер естеріңде қалатын болды?
|
1.Оқушылар берілген тақырыпты қорыта келесі сұрақтарға
жауап береді.
2.Өз ойларымен бөліседі
Қорытынды шығарады
|
Үй тапсырмасы (білім
алушының өзіндік жұмысы)
|
А.Құнанбаевтың «Ғылым таппай» өлеңін жаттау
|
Оқушылар үй тапсырмасын
қабылдайды
|
Бағалау
|
Оқытушы сабақ барысында жасалған жұмыстарын нақты атап
өтіп, оқушылардың әр жұмысын ортақ баллдық бағамен
бағалайды.
|
Оқушылар берілген баллдық
бағаларын естіп, қабылдайды
|