|
Cауат ашу |
Күні: 27.11.18ж. |
Педагогтің аты – жөні: Жарылғасова Ж |
|
|
Тақырыбы: М дыбысы мен әрпі |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөзді буынға бөлу, сөздегі буын санын жəне орналасу |
||
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық тəрбиеленушілер: Сөздегі дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстыларды ажыратады. М дыбысы– дауыссыз дыбыс, м дыбысының айтылуын дұрыс дыбыстайды. Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі м дыбысының орнын ажыратады. М əрпінің баспа түрін жазады. |
||
|
Тілдік мақсат |
Тəрбиеленушілер: Сурет бойынша сөйлем құрастырады. М əрпін ұқсатып заттарды табады. |
||
|
Өткен сабақтан алған білім |
Сөздерге дыбыстық талдау жасатып, |
||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс – әрекет
|
||
|
Дұрыс әсерлі көңіл күй орнату |
Балалар ортаға тұрып өлең жолдарын қимылмен қайталайды. Біз əдепті баламыз, Айтқан тілді аламыз. Үлкенге де–«сіз» Кішіге де– «сіз» Бас иеміз біз! |
||
|
Мақсатты болжам |
балаларға сұрақ қояды. Балалар біз айнаны не үшін қолданамыз? Ал айнаға қарап өзімізді қарайықшы! Балалар айнаға қарап шаштарын, киімдерін түзетеді. Айнаға күлімсіреп қарайды. Əдемілік туралы əңгімелеседі. |
||
|
Тақырып бойынша жұмыс |
Балалар суреттегі балалардың іс-əрекетін əңгімелейді. 1.Балалар суреттегі қай баланың қылығы ұнайды? 2-тапсырма. Сөйлемдерді аяқтайды. Педагог оқиды, балалар тиісті сөзді тауып, сөйлемді толықтырады. Мысалы: Жерге қоқыс тастауға болмайды. Дөрекі ойнауға болмайды. Балаларға болады, болмайды сөздерінің мағынасын түсіндіреді. «Болады, болмайды!» дидактикалық ойын. Ойын шарты: педагог ортада тұрған балаға сөйлем айтады, сөйлем соңын балалар болады, болмайды сөздерімен жалғастырып айтады. Қателескен жағдайда, келесі бала жалғастырады. Нан қоқымын шашуға... . Қатты дауыстап сөйлеуге... . Үлкенге сəлемдесуге... . Кіші балаларды ренжітуге... . Досына көмектесуге... . Топта жүгіруге... . Апайды тыңдауға... . Ойын осылай жалғаса береді. 3-тапсырма. Мысық, құлын, лақ сөздеріне дыбыстық талдау жасатады. (Ұ) Сергіту сəті Бала, бала, баламыз, Біз айнаға қараймыз. Шашымызды тараймыз, Əп-əдемі боламыз! 4-тапсырма. М дыбысын педагог3-4 қайталап айтады. Балалар қандай дыбыс естіп тұрсыңдар? Балалар М дыбысын қайталап айтады. – Ерін бір-біріне қатты тиеді. Тіл дауыс қуысында еркін жатады. «М» дыбысы кішкене тілдің төмен түсіп, демнің мұрын арқылы шығуынан жасалады. М–үнді дауыссыз дыбыс. Түйенің суретіне қарап, м дыбысына ұқсайтын дене мүшесін атайды. Түйенің өркеші м дыбысына ұқсайтынын табады. Педагог түйе жануары туралы əңгімелейді. М əрпін көрсетіп, қасына түйенің өркешінің суретін қояды. Балалар ұқсастығын табады. 5-тапсырма. Ж. Əбдірашовтың өлеңін педагог мəнерлеп оқиды. М-ның сырын көр ұғып, Əріп екен бұл қандай? Екі оқушы жолығып, Қол алысып тұрғандай. Өлеңді мазмұндайды. Педагог екі баланы ортаға шақырып өлең мазмұнындағыдай тұрғызады. Екі бала қол алысып тұрғандағы бейнесі неге ұқсайды? (М əрпіне). 6-тапсырма – «М» əрпі мүсінін қалай түзеді? – М əрпінің алғашқы бейнесі неге ұқсайды? Педагог балаларға партада қалай отыру керек-тігін түсіндіреді. «М» əрпінің баспа түрін жазады. ұқсайды? (М əрпіне). 6-тапсырма – «М» əрпі мүсінін қалай түзеді? – М əрпінің алғашқы бейнесі неге ұқсайды? Педагог балаларға партада қалай отыру керек-тігін түсіндіреді. «М» əрпінің баспа түрін жазады. |
||
|
Қорытынды |
Педагог балалардың үлгерім деңгейін талқылап, оқу қызметін қорытындылайды. Белсенді жəне тапсырманы дұрыс орындаған балаларды мадақтайды. (Ұ,Ө) Рефлексия. Балалар өз білімдерін смайлик арқылы бағалайды. |
||
|
Музыка. Тақырыбы: «Туған күнді тойлаймыз» |
Мектеп/Мұ: |
|
|
күні:27.11.2018 |
Педагогтің аты-жөні: Жарылғасова Ж |
|
|
СыныП/ТОП: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
ұОҚ-нің оқытылу мақсаты: |
Музыкалық мамандықтарды (орындаушы, әнші, солист, оркестр, дирижер) ажырат у. Музыкалық шығарманың сипатына (көңілді, салтанатты, қуанышты, ашық-жарқын, көңілсіз, мұңды, қайғылы) қарқынының өзгеруіне сәйкес ән салу. 0.3.1.1. Музыкаға қосылып, оның сипатына сәйкес ырғақты, мәнерлі қозғалыстар орындау. |
|
|
күтілетін нәтиже |
Барлық балалар: Музыкалық мамандықтарды (орындаушы, әнші, солист, оркестр, дирижер) ажырата алады. көпшілік балалар: Музыкалық шығарманың сипатына (көңілді, салтанатты, қуанышты, ашық-жарқын, көңілсіз, мұңды, қайғылы), қарқынына, динамикасына, ырғақтық суретіне сәйкес ән сала алады. кейбір балалар: Музыкаға қосылып, оның сипатына сәйкес ырғақты, мәнерлі қозғалыстар жасай алады. |
|
|
Тілдік мақсат |
Балалар:Достары туралы, өздері туралы әңгімелей алады. «Достар» мен «достық» сөзінің айырмашылықтарын ұғынады. Көптілділік: туған күн – день рождения – birthday. негізгі терминдер мен сөз тіркестері: Ырғақ, әуен, музыкалық дыбыс. Пікір алмасу сұрақтары: Музыка тыңдай отырып оны қалай сипаттар едің? Ән мазмұны не туралы? Достар туралы ән қалай орындалуы керек деп ойлайсың? |
|
|
Өткен сабақтарда алған білім |
Балалар өткен сабақта айтқан әндері мен тыңдаған музыкалары жайында әңгімелейді. Қандай қимыл-қозғалыс жасағандарын естеріне алады. |
|
Оқу ісінің меңгерушісі: Сағызбаева А.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: "М дыбысы мен әріпі"
Сабақ жоспары: "М дыбысы мен әріпі"
|
Cауат ашу |
Күні: 27.11.18ж. |
Педагогтің аты – жөні: Жарылғасова Ж |
|
|
Тақырыбы: М дыбысы мен әрпі |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөзді буынға бөлу, сөздегі буын санын жəне орналасу |
||
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық тəрбиеленушілер: Сөздегі дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстыларды ажыратады. М дыбысы– дауыссыз дыбыс, м дыбысының айтылуын дұрыс дыбыстайды. Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі м дыбысының орнын ажыратады. М əрпінің баспа түрін жазады. |
||
|
Тілдік мақсат |
Тəрбиеленушілер: Сурет бойынша сөйлем құрастырады. М əрпін ұқсатып заттарды табады. |
||
|
Өткен сабақтан алған білім |
Сөздерге дыбыстық талдау жасатып, |
||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс – әрекет
|
||
|
Дұрыс әсерлі көңіл күй орнату |
Балалар ортаға тұрып өлең жолдарын қимылмен қайталайды. Біз əдепті баламыз, Айтқан тілді аламыз. Үлкенге де–«сіз» Кішіге де– «сіз» Бас иеміз біз! |
||
|
Мақсатты болжам |
балаларға сұрақ қояды. Балалар біз айнаны не үшін қолданамыз? Ал айнаға қарап өзімізді қарайықшы! Балалар айнаға қарап шаштарын, киімдерін түзетеді. Айнаға күлімсіреп қарайды. Əдемілік туралы əңгімелеседі. |
||
|
Тақырып бойынша жұмыс |
Балалар суреттегі балалардың іс-əрекетін əңгімелейді. 1.Балалар суреттегі қай баланың қылығы ұнайды? 2-тапсырма. Сөйлемдерді аяқтайды. Педагог оқиды, балалар тиісті сөзді тауып, сөйлемді толықтырады. Мысалы: Жерге қоқыс тастауға болмайды. Дөрекі ойнауға болмайды. Балаларға болады, болмайды сөздерінің мағынасын түсіндіреді. «Болады, болмайды!» дидактикалық ойын. Ойын шарты: педагог ортада тұрған балаға сөйлем айтады, сөйлем соңын балалар болады, болмайды сөздерімен жалғастырып айтады. Қателескен жағдайда, келесі бала жалғастырады. Нан қоқымын шашуға... . Қатты дауыстап сөйлеуге... . Үлкенге сəлемдесуге... . Кіші балаларды ренжітуге... . Досына көмектесуге... . Топта жүгіруге... . Апайды тыңдауға... . Ойын осылай жалғаса береді. 3-тапсырма. Мысық, құлын, лақ сөздеріне дыбыстық талдау жасатады. (Ұ) Сергіту сəті Бала, бала, баламыз, Біз айнаға қараймыз. Шашымызды тараймыз, Əп-əдемі боламыз! 4-тапсырма. М дыбысын педагог3-4 қайталап айтады. Балалар қандай дыбыс естіп тұрсыңдар? Балалар М дыбысын қайталап айтады. – Ерін бір-біріне қатты тиеді. Тіл дауыс қуысында еркін жатады. «М» дыбысы кішкене тілдің төмен түсіп, демнің мұрын арқылы шығуынан жасалады. М–үнді дауыссыз дыбыс. Түйенің суретіне қарап, м дыбысына ұқсайтын дене мүшесін атайды. Түйенің өркеші м дыбысына ұқсайтынын табады. Педагог түйе жануары туралы əңгімелейді. М əрпін көрсетіп, қасына түйенің өркешінің суретін қояды. Балалар ұқсастығын табады. 5-тапсырма. Ж. Əбдірашовтың өлеңін педагог мəнерлеп оқиды. М-ның сырын көр ұғып, Əріп екен бұл қандай? Екі оқушы жолығып, Қол алысып тұрғандай. Өлеңді мазмұндайды. Педагог екі баланы ортаға шақырып өлең мазмұнындағыдай тұрғызады. Екі бала қол алысып тұрғандағы бейнесі неге ұқсайды? (М əрпіне). 6-тапсырма – «М» əрпі мүсінін қалай түзеді? – М əрпінің алғашқы бейнесі неге ұқсайды? Педагог балаларға партада қалай отыру керек-тігін түсіндіреді. «М» əрпінің баспа түрін жазады. ұқсайды? (М əрпіне). 6-тапсырма – «М» əрпі мүсінін қалай түзеді? – М əрпінің алғашқы бейнесі неге ұқсайды? Педагог балаларға партада қалай отыру керек-тігін түсіндіреді. «М» əрпінің баспа түрін жазады. |
||
|
Қорытынды |
Педагог балалардың үлгерім деңгейін талқылап, оқу қызметін қорытындылайды. Белсенді жəне тапсырманы дұрыс орындаған балаларды мадақтайды. (Ұ,Ө) Рефлексия. Балалар өз білімдерін смайлик арқылы бағалайды. |
||
|
Музыка. Тақырыбы: «Туған күнді тойлаймыз» |
Мектеп/Мұ: |
|
|
күні:27.11.2018 |
Педагогтің аты-жөні: Жарылғасова Ж |
|
|
СыныП/ТОП: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
ұОҚ-нің оқытылу мақсаты: |
Музыкалық мамандықтарды (орындаушы, әнші, солист, оркестр, дирижер) ажырат у. Музыкалық шығарманың сипатына (көңілді, салтанатты, қуанышты, ашық-жарқын, көңілсіз, мұңды, қайғылы) қарқынының өзгеруіне сәйкес ән салу. 0.3.1.1. Музыкаға қосылып, оның сипатына сәйкес ырғақты, мәнерлі қозғалыстар орындау. |
|
|
күтілетін нәтиже |
Барлық балалар: Музыкалық мамандықтарды (орындаушы, әнші, солист, оркестр, дирижер) ажырата алады. көпшілік балалар: Музыкалық шығарманың сипатына (көңілді, салтанатты, қуанышты, ашық-жарқын, көңілсіз, мұңды, қайғылы), қарқынына, динамикасына, ырғақтық суретіне сәйкес ән сала алады. кейбір балалар: Музыкаға қосылып, оның сипатына сәйкес ырғақты, мәнерлі қозғалыстар жасай алады. |
|
|
Тілдік мақсат |
Балалар:Достары туралы, өздері туралы әңгімелей алады. «Достар» мен «достық» сөзінің айырмашылықтарын ұғынады. Көптілділік: туған күн – день рождения – birthday. негізгі терминдер мен сөз тіркестері: Ырғақ, әуен, музыкалық дыбыс. Пікір алмасу сұрақтары: Музыка тыңдай отырып оны қалай сипаттар едің? Ән мазмұны не туралы? Достар туралы ән қалай орындалуы керек деп ойлайсың? |
|
|
Өткен сабақтарда алған білім |
Балалар өткен сабақта айтқан әндері мен тыңдаған музыкалары жайында әңгімелейді. Қандай қимыл-қозғалыс жасағандарын естеріне алады. |
|
Оқу ісінің меңгерушісі: Сағызбаева А.
шағым қалдыра аласыз













