|
Білім беру ұйымының атауы |
«Turan mektebi» ЖШС |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарманова К.А. |
|||||
|
Күні: |
11.03.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
1 «Ә» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94 сабақ. Теңдеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.2 таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Теңдеу шешуді үйренеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Теңдеулерді шеш Х+50=90 80+х=100 60-х=40 Х-20=70 Тақырыпты ашу Мұғалім әртүрлі математикалық жазбаларды ұсынады. Бұл жазбалар қалай аталады? х+3=6 4+a=7 6-х=3 a-4=3 Теңдеулерде амалдың қандай компоненті белгісіз? Мұндай теңдеулерді қалай шешеміз? Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепте не белгілі? (Сөреден 7 тәрелкені алғанда, онда 2 тәрелке қалғаны) Есепте не белгісіз? (Сөреде барлығы неше тәрелке болғаны) Болды - х Алды - 7 Қалды - 2 Теңдеу құрайық. х-7=2 Өзіндік жұмыс 2-тапсырма 50+х=70 50-а-30 Х=70-50 а=50-30 Х=20 а=20
50-а=30 а-70=20 а=50-30 а-70-20 а=20 а=50
ЕБҚ Амалдарды орында 60-40= 100-50= 20+80= 70-40= ЕҚБ Те4деуд3 шеш Х+50=100 Жұптық жұмыс 3-тапсырма Есепт3 толықтырып, шығар Ж Қызыл - х 7 к. 4+х=7 х=7-4 х=3 4+3=7 7=7 Сергіту жаттығуларын жасату 4-тапсырма Салыстыр 20 + 30 < 60 70 > 90 – 30 100 = 80 + 10 100 – 60 < 50 30 + 20 > 60 – 20 50 + 10 = 100 – 40 Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Өрнектер құрып, олардың мәнін табады. 20+10=30 40+20=60 50-10=40 40-20=20 ҚЖ: Саралау тапсырмасы Теңдеуді шеш 1-деңгей 6+х=10 2-деңгей 60+х=100 3-деңгей Есепті шығар 1 күні-6 сурет 2 күні-х сурет Барлығы- 10 сурет Х=? Кері байланыс
|
Өлеңді бірге оқиды Теңдеулерді шешеді Теңдеуді шешу жолдарын түсіндіреді Есепті теңдеу арқылы шығарады х-7=2 х=2+7 х=9 9-7=2 9=9 Теңдеулерді шешеді Жеке ж9мыс жасайды Есепті шығарады Жаттығу жасайды Салыстыру жасайды Тапсырманы орындайды Саралау тапсырмасын орындайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! Дескриптор: Теңдеулерді шешеді Өз бетінше жұмыс жасайды Дескриптор: Теңдеу шешу әдістерін біледі Білгенін түсіндіре алады Дескриптор: Теңдеулерде амалдың қандай компоненті белгісіз екенін айтады. Оны қалай табуға болатынын түсіндіреді Дескриптор: Теңдеулерді шеше алады Тапсырманы өз бетінше орындайды
Тамаша! Дескриптор: Есепті теңдеу құру арқылы шығарады Жұптық жұмыс орындайды
Тамаша! Дескриптор: Амалдарды орындайды Салыстыру жасайды
Дескриптор: Өрнектер құра алады Олардың мәнін табады Дескриптор: 1-деңгей Бірліктерге құрылған теңдеуді шешеді 2-деңгей Ондықтарға құрылған теңдеуді шешеді 3-деңгей Есепті теңдеу арқылы шығарады «Тик ток» әдісі |
Суреттер Жұмыс парақтары Тақта
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері
Музыка Оқулық
Тапсырма парақтары Кері байланыс парағы |
||




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары математика
Сабақ жоспары математика
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Turan mektebi» ЖШС |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарманова К.А. |
|||||
|
Күні: |
11.03.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
1 «Ә» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94 сабақ. Теңдеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.2 таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Теңдеу шешуді үйренеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Теңдеулерді шеш Х+50=90 80+х=100 60-х=40 Х-20=70 Тақырыпты ашу Мұғалім әртүрлі математикалық жазбаларды ұсынады. Бұл жазбалар қалай аталады? х+3=6 4+a=7 6-х=3 a-4=3 Теңдеулерде амалдың қандай компоненті белгісіз? Мұндай теңдеулерді қалай шешеміз? Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепте не белгілі? (Сөреден 7 тәрелкені алғанда, онда 2 тәрелке қалғаны) Есепте не белгісіз? (Сөреде барлығы неше тәрелке болғаны) Болды - х Алды - 7 Қалды - 2 Теңдеу құрайық. х-7=2 Өзіндік жұмыс 2-тапсырма 50+х=70 50-а-30 Х=70-50 а=50-30 Х=20 а=20
50-а=30 а-70=20 а=50-30 а-70-20 а=20 а=50
ЕБҚ Амалдарды орында 60-40= 100-50= 20+80= 70-40= ЕҚБ Те4деуд3 шеш Х+50=100 Жұптық жұмыс 3-тапсырма Есепт3 толықтырып, шығар Ж Қызыл - х 7 к. 4+х=7 х=7-4 х=3 4+3=7 7=7 Сергіту жаттығуларын жасату 4-тапсырма Салыстыр 20 + 30 < 60 70 > 90 – 30 100 = 80 + 10 100 – 60 < 50 30 + 20 > 60 – 20 50 + 10 = 100 – 40 Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Өрнектер құрып, олардың мәнін табады. 20+10=30 40+20=60 50-10=40 40-20=20 ҚЖ: Саралау тапсырмасы Теңдеуді шеш 1-деңгей 6+х=10 2-деңгей 60+х=100 3-деңгей Есепті шығар 1 күні-6 сурет 2 күні-х сурет Барлығы- 10 сурет Х=? Кері байланыс
|
Өлеңді бірге оқиды Теңдеулерді шешеді Теңдеуді шешу жолдарын түсіндіреді Есепті теңдеу арқылы шығарады х-7=2 х=2+7 х=9 9-7=2 9=9 Теңдеулерді шешеді Жеке ж9мыс жасайды Есепті шығарады Жаттығу жасайды Салыстыру жасайды Тапсырманы орындайды Саралау тапсырмасын орындайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! Дескриптор: Теңдеулерді шешеді Өз бетінше жұмыс жасайды Дескриптор: Теңдеу шешу әдістерін біледі Білгенін түсіндіре алады Дескриптор: Теңдеулерде амалдың қандай компоненті белгісіз екенін айтады. Оны қалай табуға болатынын түсіндіреді Дескриптор: Теңдеулерді шеше алады Тапсырманы өз бетінше орындайды
Тамаша! Дескриптор: Есепті теңдеу құру арқылы шығарады Жұптық жұмыс орындайды
Тамаша! Дескриптор: Амалдарды орындайды Салыстыру жасайды
Дескриптор: Өрнектер құра алады Олардың мәнін табады Дескриптор: 1-деңгей Бірліктерге құрылған теңдеуді шешеді 2-деңгей Ондықтарға құрылған теңдеуді шешеді 3-деңгей Есепті теңдеу арқылы шығарады «Тик ток» әдісі |
Суреттер Жұмыс парақтары Тақта
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері
Музыка Оқулық
Тапсырма парақтары Кері байланыс парағы |
||




шағым қалдыра аласыз

















