|
Тақырыбы: Менің елім |
Мектебі: №1 Затобол орта мектебі |
|||
|
Күні,айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: Бексултанова Зарина Серикбаевна |
|||
|
1-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.1.1. тақырып бойынша сөйлей білуге үйрету. Сөйлесім әрекеті арқылы оқушылардың сөйлеу қабілетін жетілдіру 1.1.3.1. отбасы тақырыбына қатысты сөздерді орынды қолдана білуге жаттықтыру арқылы оқушылардың зейіндерін және есте сақтау қабілеттерін дамыту 1.2.3.1.Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып,түрлі тәсілдермен жауап беру. 1.2.6.1.Тыңдаған /оқыған материал туралы пайымдамасын(ұнайды,ұнамайды) жасау |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқушының сыни ойлауы қалыптасады. |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Топта жұмыс істеу арқылы ізденеді, біледі, түсінеді және мәтінмен жұмыс істеу арқылы пәнге қызығушылығы артады |
||||
|
Кейбір оқушылар: Диалогтік оқытудағы жоғары және төменгі мәртебелі сұрақтарды қойып үйренеді |
||||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы(2-5 минут) |
(МК)Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.
.. Сурет бойынша әңгіме құрастыру. |
|
||
|
Сабақтың ортасы (6-35 минут) |
(МК,Ұ) Өлеңді тыңдау Отан деген - атамекен, Отан деген- туған жер, Отан – тарих, отан- тіл Қазақстан туған ел! . Балаларға сұрақтар қойылады: - Отан дегеніміз не? - Отан дегеніміз туып-өскен жеріміз. Әр халықтың өз Отаны болады. - Біздің Отанымыз қалай аталады? - Біздің Отанымыз Қазақстан Республикасы деп аталады. - Қазақстан Республикасы қандай мемлекет? - Қазақстан Республикасы тәуелсіз мемлекет. - Еліміздің елордасы қай қала? - Қазақстан Республикасының астанасы – Астана қаласы. - Балалар, желтоқсан айының 16-сы күні қандай мейрам? - 16 желтоқсан – Қазақстан Республикасының тәуелсіздік күні.
- Биыл Қазақстан
тәуелсіздігіне неше жыл болады?. 1. Жері байдың елі бай. 2. Отансыз адам – ормансыз бұлбұл. Сөз тіркестерін қазақ тіліне аударып атаңдар, Яркая звезда, восход, высокая гора, светит луна, растут цветы, зеленое дерево, мой дом |
Оқулық Аудидиск: 1.6.1; 1.6.4; Цифрлар жазылған карточкалар.Доп,қарындаш. №1Жұмыс дәптері |
||
|
Сабақтың соңы( 35-40мин) |
Шығармашылыққа тапсырма: сызықпен көрсету. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді тауып, сөйлемдерді оқу. Мен Қазақстанда .... . Бұл - .... мемлекет. Біздің мемлекетімізде .... ұлт өкілдері тұрады. Қазақстанда ..., .... . Біздің Отанымыздың табиғаты ... . Қазақстанның елордасы - ... ... . Мен ... тілді білемін. ..., ... тілдерді меңгеріп жүрмін. Мен өз елімді ... Топтық жұмыс. Әр топқа плакаттар таратып беру. 1айналым. Плакаттарына сурет жабыстыру. 2 айналым. Бүгінгі тақырыппен байланыстыру. 3 айналым. Шығармашылық жұмыс орындау 4 айналым. Әр тапсырманы бағалайды. 5 айналым. Жасалған жұмыстар өз топтарына келеді (Қ)Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін, не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады. |
|
||
|
Қосымша ақпарат |
||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
|||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Менің елім" 1 сынып
Сабақ жоспары "Менің елім" 1 сынып
|
Тақырыбы: Менің елім |
Мектебі: №1 Затобол орта мектебі |
|||
|
Күні,айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: Бексултанова Зарина Серикбаевна |
|||
|
1-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.1.1. тақырып бойынша сөйлей білуге үйрету. Сөйлесім әрекеті арқылы оқушылардың сөйлеу қабілетін жетілдіру 1.1.3.1. отбасы тақырыбына қатысты сөздерді орынды қолдана білуге жаттықтыру арқылы оқушылардың зейіндерін және есте сақтау қабілеттерін дамыту 1.2.3.1.Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып,түрлі тәсілдермен жауап беру. 1.2.6.1.Тыңдаған /оқыған материал туралы пайымдамасын(ұнайды,ұнамайды) жасау |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқушының сыни ойлауы қалыптасады. |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Топта жұмыс істеу арқылы ізденеді, біледі, түсінеді және мәтінмен жұмыс істеу арқылы пәнге қызығушылығы артады |
||||
|
Кейбір оқушылар: Диалогтік оқытудағы жоғары және төменгі мәртебелі сұрақтарды қойып үйренеді |
||||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы(2-5 минут) |
(МК)Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.
.. Сурет бойынша әңгіме құрастыру. |
|
||
|
Сабақтың ортасы (6-35 минут) |
(МК,Ұ) Өлеңді тыңдау Отан деген - атамекен, Отан деген- туған жер, Отан – тарих, отан- тіл Қазақстан туған ел! . Балаларға сұрақтар қойылады: - Отан дегеніміз не? - Отан дегеніміз туып-өскен жеріміз. Әр халықтың өз Отаны болады. - Біздің Отанымыз қалай аталады? - Біздің Отанымыз Қазақстан Республикасы деп аталады. - Қазақстан Республикасы қандай мемлекет? - Қазақстан Республикасы тәуелсіз мемлекет. - Еліміздің елордасы қай қала? - Қазақстан Республикасының астанасы – Астана қаласы. - Балалар, желтоқсан айының 16-сы күні қандай мейрам? - 16 желтоқсан – Қазақстан Республикасының тәуелсіздік күні.
- Биыл Қазақстан
тәуелсіздігіне неше жыл болады?. 1. Жері байдың елі бай. 2. Отансыз адам – ормансыз бұлбұл. Сөз тіркестерін қазақ тіліне аударып атаңдар, Яркая звезда, восход, высокая гора, светит луна, растут цветы, зеленое дерево, мой дом |
Оқулық Аудидиск: 1.6.1; 1.6.4; Цифрлар жазылған карточкалар.Доп,қарындаш. №1Жұмыс дәптері |
||
|
Сабақтың соңы( 35-40мин) |
Шығармашылыққа тапсырма: сызықпен көрсету. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді тауып, сөйлемдерді оқу. Мен Қазақстанда .... . Бұл - .... мемлекет. Біздің мемлекетімізде .... ұлт өкілдері тұрады. Қазақстанда ..., .... . Біздің Отанымыздың табиғаты ... . Қазақстанның елордасы - ... ... . Мен ... тілді білемін. ..., ... тілдерді меңгеріп жүрмін. Мен өз елімді ... Топтық жұмыс. Әр топқа плакаттар таратып беру. 1айналым. Плакаттарына сурет жабыстыру. 2 айналым. Бүгінгі тақырыппен байланыстыру. 3 айналым. Шығармашылық жұмыс орындау 4 айналым. Әр тапсырманы бағалайды. 5 айналым. Жасалған жұмыстар өз топтарына келеді (Қ)Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін, не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады. |
|
||
|
Қосымша ақпарат |
||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
|||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
||||
шағым қалдыра аласыз














