Сабақ жоспары: Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? 7 орыс сыныбы

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Сабақ жоспары: Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? 7 орыс сыныбы

Материал туралы қысқаша түсінік
Бөлім: 8. Музыка. Қазақтың киелі домбырасы.
Материалдың қысқаша нұсқасы




Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 8. Музыка. Қазақтың киелі домбырасы.

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 7

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: 18. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

7.4.3.1 жазба жұмыстарында теңеу мен метафораны қолданып жазу

7.5.1.6 мақсат және себеп-салдар үстеулерді ауызша және жазба жұмыс-тарда орынды қолдану

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: жазба жұмыстарында теңеу мен метафораны қолданып жаза алады;

мақсат және себеп-салдар үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:

«Жүректен- жүрекке» тренингін өткізеді. Оқушыларға А4 парағын таратып береді. Жақсы сөз — жанды жадыратар. Мұғаліммен бірге параққа жағымды сөз дер жазады. Сабақ соңында талданады.

Үй жұмысын тексеру

«Сұрақ- жауап» әдісін қолданып, үй тапсырмасын сұрау.

Талқылауға арналған сұрақтар: - Театр дегеніміз не? - Театрдың қандай түрлері бар? - Қай театрға барған сендерге ұнайды? Неге? - Сенің ойыңша, театрлардың пайдасы бар ма?







«Смайликтер»

Слайд



Үлестірмелі топтамалар



Интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы



























1.Сөздікпен жұмыс.

Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздік .

Қызығушылықты ояту




Тыңдалым Айтылым

Қосымша тапсырма

Топтық жұмыс

ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС)

(даралап оқыту тәсілі арқылы)

Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады.

Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі






Оқылым Айтылым

1-тапсырма

Жұптық жұмыс















4- тапсырма

Оқылым Айтылым

Жеке жұмыс















Айтылым

6- тапсырма

Жеке жұмыс





6-тапсырма

Жазылым Айтылым








7-тапсырма


Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады.

Басты рөл- главный роль

Театр шымылдығы-

Әртіс-артист

Сомдау-играть

Қойылым-представление

Айтылым

«Бес қадам» әдісі.

Ортаға табан іздері тасталады.Әр топтан 1 оқушы ойынға шығады. Оқушы берілген табан іздерін баса отырып, жылдам жауап береді. Сұрақтары: Қазақстанда неше опера  және балет театры бар?

Театрдың қандай түрлері бар?

Қай театр « Айман - Шолпан «  музыкалық спектаклімен ашылады?

«Астана опера»  қалай ашылды?

«Астана опера»   театрдың бейнесі қандай?

Айтылым

Интербелсенді тақтадан «Ұлытау» туралы аудиожазба ұсынылады. Оқушы бойында таным түсінігін қалыптастыру мақсатында «Түртіп алу» әдісін пайдаланамын. 1-топқа Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, детальді ақпаратты анықтаңдар. 2-топқа Тыңдалған мәтіннен негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктеңдер. 3-топқа Мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі ойларды талқылап, тұжырымдаңдар.
Айтылым

«Фишбоун» әдісі арқылы өлең мәтінін талқылайды. Мәтіннен алған түсінігін қорыту, өмірмен байланыстыру, дәлелдеуді қажет ететін «Фишбоун» әдісімен жұмыс жасауда оқушылар берілген балық қаңқасына проблеманы, оның туындау себептерін анықтайды, дәлелдерін келтіреді, қорытынды жасайды. Негізгі проблема мен қорытындыны оқушылар топта бірлесіп анықтайды.

Айтылым

Рөлдік ойын. Екі топқа бөлініңдер. Бірінші топ тілші болсын. Екінші топ «Ұлытау» тобының мүшелерін жеребе тастау арқылы бөліп алсын.

Айтылым

Төмендегі тақырыптардың бірін таңдап алып, фотоколлаж дайында.

Айтылым

Жағдаят.Шетелдік досыңа қазақтың ән-күйін таныстыр

Айтылым

ПОПС формуласы бойынша  толықтырады



«Шапалақ»











Дескриптор

3 балл

-Жазып шығады

-Сөйлем құрайды.


«БББ»

















5 балл

-Мәтін жазады

-Топтастырады.

«Екі жұлдыз, бір тілек»


















Дескриптор

3 балл

-Түсіндіреді

-Талдайды


«Өзін- өзі бағалау»






Оқулық

сөздік

слайд

























Слайд

Оқулық















Оқулық


слайд





Микрофон


Кесте















Таратпалар

Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру : 2, 3-тапсырма


Кері байланыс



 Өз деңгейлерін анықтайды.

«Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылықорыту «Бүгін мен...................... білдім» 2.«................. қызықты болды» «.......................... қиын болды.» 3.« ......................... екенін түсіндім» 4.«Мен..................................... білім алдым.» 5. «.................. мені таң қалдырды.»


Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.

Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі.


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
06.02.2025
102
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі