|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 10. Наурыз мейрамы. Ақ мол болсын! Ұлыс оң болсын! |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 32. Наурыз – Ұлыстың ұлы күні. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.2.2.1 кеңес беру, ұсыныс жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу 7.5.2.1 жазба жұмыстарында ыңғайлас салалас құрмалас сөйлемдерді құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: кеңес беру, ұсыныс жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана біледі; жазба жұмыстарында ыңғайлас салалас құрмалас сөйлемдерді құрастырады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Жаттығу.«Сөйлемді жалғастыр» Жақсы өмір – бұл...... Бақытты адам – ол....... Мен адамдардың ....... жоғары бағалаймын. Менің өмірімнің маңызы мынада..... Менің өмірім – ол ... Менің көңіл-күйім көбінесе ... Менде нашар көңіл-күй пайда болады, егер... Айналадағы әлем-ол... Менің достарыма деген қарым – қатынасым... Жалғыздық мен үшін ол ... Оқу мен үшін ол... Үй жұмысын тексеру Наурыз мейрамын қашан тойлаймыз? Адамдар қалай киінеді? Әжелерің, аналарың Наурыз мейрамында қандай ас дайындайды? Мейрамда қандай тілектер айтамыз? Сендердің қаласында наурыз мерекесі қалай тойланады? Наурыз мейрамында қандай ойындар ойнатылады? |
«Смайликтер» |
Слайд Қима қағаздар |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым тапсырма. ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Айтылым тапсырма Жұптық жұмыс 6-тапсырма Жазылым Оқылым Айтылым Топтық жұмыс 7-тапсырма. Жазылым Айтылым 10- тапсырма Жеке жұмыс 11- тапсырма Жазылым Жеке жұмыс 9-тапсырма Жазылым Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Жыл басы- Мереке-праздник Тойлау-праздновать Ортақ-общий Құдіретті-могучий Айтылым Зерделі сұрақ. Топ арасындағы жарыс. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қой. ... жыл басы. Наурызда күн мен түн ....... Қазақша күрес - ... жетілдіретін спорт. Дастарқанға ауылдың үлкен ақсақалдары ......береді. Бата, шапшаңдықты, теңеледі, Наурыз. Айтылым „Миға шабуыл“ стратегиясы Жабық сұрақ-жауап: -Наурыз мейрамы - қандай күн? (Ұлыстың ұлы күні) -Наурыз мейрамында адамдар не істейді?(би билейді,ән айтады, күреседі, жасайды, күй тартады, қонаққа барады, тойлайды) -Ұлттық тағамдардың ішінде ең бастысы қандай тағам?(Наурызкөже) -Наурыз мейрамында адамдар бір-біріне қандай тілектер айтады?(жақсы) -Наурызда нелер теңеледі?(күн мен түн) -Үлкен кісілер кімге бата береді?(жастарға) .«Сұрақ- жауап» тәсілі арқылы бір- бірінің сұрақтарына жауап береді. Жазылым «Қос жазба» күнделігі. Мәтінде қою қаріппен жазылған сөздерді аудармасын бірге дәптеріңе жаз. Айтылым Диалогты рөлге бөліп оқиды. Көп нүктенің орнына сілтеу есімдіктерін қойып , оқиды. Жазылым
Жазылым Мәтін бойынша «Қос жазба» күнделігін толтыр. Түсіндір.
Жазылым Көп нүктенің орнына сілтеу есімдіктерін жаз.
Айтылым «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесі |
«От шашу»
Дескриптор 3 балл - Мәтіннен сөйлемдерді табады. -Сөйлемдердің дұрыс-бұрысын шартты белгімен белгілейді.
«Көңіл күй одағайлары»
Дескриптор 4 балл -Сұраққа жауап береді «Бас бармақ» Дескриптор: -Кестені толтырады -Сұрақтарға жауап береді
« Алма ағаштары» (қызыл алма – өте жақсы , жасыл –жақсы , сары алма-қанағаттанарлық)» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 8- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Чемодан (маған қажет), Еттартқыш (қайта қарастыру қажет), Қоқыс жәшігі (маған қажет емес) |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Наурыз – Ұлыстың ұлы күні. 7 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: Наурыз – Ұлыстың ұлы күні. 7 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 10. Наурыз мейрамы. Ақ мол болсын! Ұлыс оң болсын! |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 32. Наурыз – Ұлыстың ұлы күні. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.2.2.1 кеңес беру, ұсыныс жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу 7.5.2.1 жазба жұмыстарында ыңғайлас салалас құрмалас сөйлемдерді құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: кеңес беру, ұсыныс жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана біледі; жазба жұмыстарында ыңғайлас салалас құрмалас сөйлемдерді құрастырады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Жаттығу.«Сөйлемді жалғастыр» Жақсы өмір – бұл...... Бақытты адам – ол....... Мен адамдардың ....... жоғары бағалаймын. Менің өмірімнің маңызы мынада..... Менің өмірім – ол ... Менің көңіл-күйім көбінесе ... Менде нашар көңіл-күй пайда болады, егер... Айналадағы әлем-ол... Менің достарыма деген қарым – қатынасым... Жалғыздық мен үшін ол ... Оқу мен үшін ол... Үй жұмысын тексеру Наурыз мейрамын қашан тойлаймыз? Адамдар қалай киінеді? Әжелерің, аналарың Наурыз мейрамында қандай ас дайындайды? Мейрамда қандай тілектер айтамыз? Сендердің қаласында наурыз мерекесі қалай тойланады? Наурыз мейрамында қандай ойындар ойнатылады? |
«Смайликтер» |
Слайд Қима қағаздар |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым тапсырма. ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Айтылым тапсырма Жұптық жұмыс 6-тапсырма Жазылым Оқылым Айтылым Топтық жұмыс 7-тапсырма. Жазылым Айтылым 10- тапсырма Жеке жұмыс 11- тапсырма Жазылым Жеке жұмыс 9-тапсырма Жазылым Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Жыл басы- Мереке-праздник Тойлау-праздновать Ортақ-общий Құдіретті-могучий Айтылым Зерделі сұрақ. Топ арасындағы жарыс. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қой. ... жыл басы. Наурызда күн мен түн ....... Қазақша күрес - ... жетілдіретін спорт. Дастарқанға ауылдың үлкен ақсақалдары ......береді. Бата, шапшаңдықты, теңеледі, Наурыз. Айтылым „Миға шабуыл“ стратегиясы Жабық сұрақ-жауап: -Наурыз мейрамы - қандай күн? (Ұлыстың ұлы күні) -Наурыз мейрамында адамдар не істейді?(би билейді,ән айтады, күреседі, жасайды, күй тартады, қонаққа барады, тойлайды) -Ұлттық тағамдардың ішінде ең бастысы қандай тағам?(Наурызкөже) -Наурыз мейрамында адамдар бір-біріне қандай тілектер айтады?(жақсы) -Наурызда нелер теңеледі?(күн мен түн) -Үлкен кісілер кімге бата береді?(жастарға) .«Сұрақ- жауап» тәсілі арқылы бір- бірінің сұрақтарына жауап береді. Жазылым «Қос жазба» күнделігі. Мәтінде қою қаріппен жазылған сөздерді аудармасын бірге дәптеріңе жаз. Айтылым Диалогты рөлге бөліп оқиды. Көп нүктенің орнына сілтеу есімдіктерін қойып , оқиды. Жазылым
Жазылым Мәтін бойынша «Қос жазба» күнделігін толтыр. Түсіндір.
Жазылым Көп нүктенің орнына сілтеу есімдіктерін жаз.
Айтылым «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесі |
«От шашу»
Дескриптор 3 балл - Мәтіннен сөйлемдерді табады. -Сөйлемдердің дұрыс-бұрысын шартты белгімен белгілейді.
«Көңіл күй одағайлары»
Дескриптор 4 балл -Сұраққа жауап береді «Бас бармақ» Дескриптор: -Кестені толтырады -Сұрақтарға жауап береді
« Алма ағаштары» (қызыл алма – өте жақсы , жасыл –жақсы , сары алма-қанағаттанарлық)» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 8- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Чемодан (маған қажет), Еттартқыш (қайта қарастыру қажет), Қоқыс жәшігі (маған қажет емес) |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз
















