|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 10. Наурыз мейрамы. Ақ мол болсын! Ұлыс оң болсын! |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 37. Наурыз бен ақпан |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.4.2.1 эссе құрылымы мен дамуын сақтап, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазу 7.5.1.6 мақсат және себеп-салдар үстеулерді ауызша және жазба жұмыс-тарда орынды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: эссе құрылымы мен дамуын сақтап, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жаза алады; мақсат және себеп-салдар үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Үй жұмысын тексеру «Сен-маған, мен- саған» тәсілі. Оқушылар бір- біріне өткен тақырып бойынша сұрақтар қояды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Ата, әженің, қарияның, дастарханның суреттері |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. «Джигсо карточкалар» әдісімен жаңа сөздермен жұмыс (сөздерді мәнерлеп оқып, аудармасын табу, сөз тіркестерін, сөйлемдерді құрастыру) Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Жазылым тапсырма Топтық жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Айтылым тапсырма Жұптық жұмыс Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 11- тапсырма Жеке жұмыс 7-тапсырма Айтылым 6-тапсырма Жазылым 9-тапсырма Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Араз-ссора Атақ-слава Ұлы-великий Айтылым «Иә, жоқ» жауаптары арқылы. Жазда Наурыз мейрамын тойлаймыз ба? Бұл мейрам мамыр айында ғой? 21-22 наурызда күн мен түн теңеледі ме? Наурыз мейрамы 22-ақпанда ма?. Наурызда халық ағаш отырғызып, үйлерін тазалайды ма? Наурызкөже пісіреді ме? Наурыз – батыс халықтарының Жаңа жылы ма? Жазылым «Графикалық органайзер» дара диаграмма әдісімен жаңа сөздермен жұмыс (сөздерді мәнерлеп оқып, сөз тіркестері арқылы өзектілігін анықтау, сөйлемдерді құрастыру) Екі топ «Синквейн» әдісімен Наурыз бен Ақпан айларын суреттейді. Бір оқушы оқиды. Айтылым Видео көрсетіледі. Мәтінді «Үнсіз оқу» әдісі бойынша оқып, постер құрайды. Т Берілген керекті суреттерді тауып қойып, орынды қолдану, Постерді қорғау. Мәтіннен керекті ақпаратты алу. Екі топқа бөлінеді. Әр топ мәтінді оқып, жаңа сөздер қатарын анықтайды. Топтарында талқылайды Айтылым Мәтіндегі ақпаратты «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы айт. Пікір.Оқыған мәтін бойынша пікіріңді бір сөйлеммен жаз. Дәлел.Өз пікіріңді бір сөйлеммен дәлелде Мысал.Пікіріңді өмірмен байланыстырып, мысал келтір. Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды жаз. Жазылым Жеке сөздерден сөйлем құра.
Айтылым «Сәйкестендіру кестесі»
Жазылым Мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің мағынасын «Қос жазба» күнделігінде түсіндіріңдер. Айтылым «Венн диаграммасы»
|
«Смайликтер» Дескриптор 3 балл -Сызбаны толтырады «Алма ағашы» Дескриптор 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «ББҮ» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Өзін- өзі бағалау» Дескриптор 5 балл -Ой бөліседі -Талқылайды «Бас бармақ» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 8, 10 - тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Наурыз бен ақпан 7 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: Наурыз бен ақпан 7 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 10. Наурыз мейрамы. Ақ мол болсын! Ұлыс оң болсын! |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 37. Наурыз бен ақпан |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.4.2.1 эссе құрылымы мен дамуын сақтап, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазу 7.5.1.6 мақсат және себеп-салдар үстеулерді ауызша және жазба жұмыс-тарда орынды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: эссе құрылымы мен дамуын сақтап, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жаза алады; мақсат және себеп-салдар үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Үй жұмысын тексеру «Сен-маған, мен- саған» тәсілі. Оқушылар бір- біріне өткен тақырып бойынша сұрақтар қояды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Ата, әженің, қарияның, дастарханның суреттері |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. «Джигсо карточкалар» әдісімен жаңа сөздермен жұмыс (сөздерді мәнерлеп оқып, аудармасын табу, сөз тіркестерін, сөйлемдерді құрастыру) Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Жазылым тапсырма Топтық жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Айтылым тапсырма Жұптық жұмыс Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 11- тапсырма Жеке жұмыс 7-тапсырма Айтылым 6-тапсырма Жазылым 9-тапсырма Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Араз-ссора Атақ-слава Ұлы-великий Айтылым «Иә, жоқ» жауаптары арқылы. Жазда Наурыз мейрамын тойлаймыз ба? Бұл мейрам мамыр айында ғой? 21-22 наурызда күн мен түн теңеледі ме? Наурыз мейрамы 22-ақпанда ма?. Наурызда халық ағаш отырғызып, үйлерін тазалайды ма? Наурызкөже пісіреді ме? Наурыз – батыс халықтарының Жаңа жылы ма? Жазылым «Графикалық органайзер» дара диаграмма әдісімен жаңа сөздермен жұмыс (сөздерді мәнерлеп оқып, сөз тіркестері арқылы өзектілігін анықтау, сөйлемдерді құрастыру) Екі топ «Синквейн» әдісімен Наурыз бен Ақпан айларын суреттейді. Бір оқушы оқиды. Айтылым Видео көрсетіледі. Мәтінді «Үнсіз оқу» әдісі бойынша оқып, постер құрайды. Т Берілген керекті суреттерді тауып қойып, орынды қолдану, Постерді қорғау. Мәтіннен керекті ақпаратты алу. Екі топқа бөлінеді. Әр топ мәтінді оқып, жаңа сөздер қатарын анықтайды. Топтарында талқылайды Айтылым Мәтіндегі ақпаратты «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы айт. Пікір.Оқыған мәтін бойынша пікіріңді бір сөйлеммен жаз. Дәлел.Өз пікіріңді бір сөйлеммен дәлелде Мысал.Пікіріңді өмірмен байланыстырып, мысал келтір. Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды жаз. Жазылым Жеке сөздерден сөйлем құра.
Айтылым «Сәйкестендіру кестесі»
Жазылым Мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің мағынасын «Қос жазба» күнделігінде түсіндіріңдер. Айтылым «Венн диаграммасы»
|
«Смайликтер» Дескриптор 3 балл -Сызбаны толтырады «Алма ағашы» Дескриптор 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «ББҮ» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Өзін- өзі бағалау» Дескриптор 5 балл -Ой бөліседі -Талқылайды «Бас бармақ» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 8, 10 - тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз
















