|
Бөлім: |
2 - бөлім Абайды оқы, таңырқа |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отыз бірінші сөз |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.1.1- шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасай алады. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік -жеке мүдделерді, қажеттіліктерді ескере отырып, білім мен өмірлік жоспарлардың жеке траекториясын саналы түрде таңдауға және құруға дайын болу. Құндылық:жасампаздық және жаңашылдық -тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу, өз шешімдері мен идеяларын ұсына білу; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы
10 минут Сабақтың ортасы 10 минут
10 минут
10 минут
Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру Ойтүрткі 1.Абай «Отыз бірінші сөзінде» қандай мәселеге көңіл аударған? 2. Абай қара сөзіне қандай атау беруге болады? 3.«Отыз бірінші сөзінде» Абай неліктен «Бұл төрт нәрсе – күллі ақыл мен ғылымды тоздыратұғын нәрселер» дейді? 4. Неліктен Абайдың «қара сөздері өмір тәжірибесінен туған ой толғамының қорытындысы» болып табылады? 5. Неліктен ой кеселдері күллі ақылмен ғылымды тоздырады? 1-тапсырма Абайдың отыз бірінші қара сөзінен үзінділер алып, маңыздылығына талдау жаса
5-тапсырма. Оқулық 51-бет Қарасөз мазмұнын негізге алып, адам бойындағы жағымды әрі теріс әрекеттерді салыстырып, дәптерге жазыңдар. Жағымды әрекет Теріс әрекет 1. 1. 2. 2. 3. 3.
ЕББҚ оқушыға тапсырма Кестені пайдаланып, Абай айтқан ой кеселдеріне анықтама бер.
Қорытындылау
«Дербес пікір жазу» тәсілін
қолданып, қарасөз мазмұны
-екі сөйлемнен тұратын
дәлел келтіріңдер;
Үйге тапсырма: 7-тапсырма. «Қазақтың қамын ойлаған» тақырыбында ақпараттық таныстырылым жасаңдар.
Рефлексия
|
Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Әр бала тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін стикерге жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы өзгелерге, айналасына өзі жасаған жақсылықтарын, қасиеттерін жария етеді.
Абайдың отыз бірінші қара сөзінен үзінділер алып, маңыздылығына талдау жасайды.
Қарасөз мазмұнын негізге алып, адам бойындағы жағымды әрі теріс әрекеттерді салыстырып, дәптерге жазады.
«Дербес пікір жазу» тәсілін
қолданып, қарасөз мазмұны
Бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергендігі, қанадй қиындықтар кездескендігі, тапсырмаларды қалай орындағаны жайында рефлексия жасайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -шығармадағы маңызды эпизодты анықтайды -дәлел келтіреді.
Дескриптор Білім алушы -қарасөздің мазмұнын негізге алады, -адам бойындағы жағымды әрекеттермен салыстырады, -адам бойындағы теріс әрекеттермен салыстырады.
Дескриптор Білім алушы -өзіндік ой-пікірді бір сөйлеммен білдіреді, -екі сөйлемнен тұратын дәлел келтіреді, -пікірлерін айғақтайтын екі сөйлеммен мысал келтіреді, -бір сөйлеммен қарсы дәлелді жоққа шығаратын мысал келтіреді, -екі сөйлеммен қорытынды о айтады.
|
Оқулық 6-сынып Алматы «Атамұра» баспасы 2018жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 6-сынып
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары "Отыз бірінші сөз" 6-сынып
сабақ жоспары "Отыз бірінші сөз" 6-сынып
|
Бөлім: |
2 - бөлім Абайды оқы, таңырқа |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Отыз бірінші сөз |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.1.1- шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасай алады. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік -жеке мүдделерді, қажеттіліктерді ескере отырып, білім мен өмірлік жоспарлардың жеке траекториясын саналы түрде таңдауға және құруға дайын болу. Құндылық:жасампаздық және жаңашылдық -тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу, өз шешімдері мен идеяларын ұсына білу; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы
10 минут Сабақтың ортасы 10 минут
10 минут
10 минут
Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру Ойтүрткі 1.Абай «Отыз бірінші сөзінде» қандай мәселеге көңіл аударған? 2. Абай қара сөзіне қандай атау беруге болады? 3.«Отыз бірінші сөзінде» Абай неліктен «Бұл төрт нәрсе – күллі ақыл мен ғылымды тоздыратұғын нәрселер» дейді? 4. Неліктен Абайдың «қара сөздері өмір тәжірибесінен туған ой толғамының қорытындысы» болып табылады? 5. Неліктен ой кеселдері күллі ақылмен ғылымды тоздырады? 1-тапсырма Абайдың отыз бірінші қара сөзінен үзінділер алып, маңыздылығына талдау жаса
5-тапсырма. Оқулық 51-бет Қарасөз мазмұнын негізге алып, адам бойындағы жағымды әрі теріс әрекеттерді салыстырып, дәптерге жазыңдар. Жағымды әрекет Теріс әрекет 1. 1. 2. 2. 3. 3.
ЕББҚ оқушыға тапсырма Кестені пайдаланып, Абай айтқан ой кеселдеріне анықтама бер.
Қорытындылау
«Дербес пікір жазу» тәсілін
қолданып, қарасөз мазмұны
-екі сөйлемнен тұратын
дәлел келтіріңдер;
Үйге тапсырма: 7-тапсырма. «Қазақтың қамын ойлаған» тақырыбында ақпараттық таныстырылым жасаңдар.
Рефлексия
|
Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Әр бала тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін стикерге жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы өзгелерге, айналасына өзі жасаған жақсылықтарын, қасиеттерін жария етеді.
Абайдың отыз бірінші қара сөзінен үзінділер алып, маңыздылығына талдау жасайды.
Қарасөз мазмұнын негізге алып, адам бойындағы жағымды әрі теріс әрекеттерді салыстырып, дәптерге жазады.
«Дербес пікір жазу» тәсілін
қолданып, қарасөз мазмұны
Бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергендігі, қанадй қиындықтар кездескендігі, тапсырмаларды қалай орындағаны жайында рефлексия жасайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -шығармадағы маңызды эпизодты анықтайды -дәлел келтіреді.
Дескриптор Білім алушы -қарасөздің мазмұнын негізге алады, -адам бойындағы жағымды әрекеттермен салыстырады, -адам бойындағы теріс әрекеттермен салыстырады.
Дескриптор Білім алушы -өзіндік ой-пікірді бір сөйлеммен білдіреді, -екі сөйлемнен тұратын дәлел келтіреді, -пікірлерін айғақтайтын екі сөйлеммен мысал келтіреді, -бір сөйлеммен қарсы дәлелді жоққа шығаратын мысал келтіреді, -екі сөйлеммен қорытынды о айтады.
|
Оқулық 6-сынып Алматы «Атамұра» баспасы 2018жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 6-сынып
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














