«Жалпақтал аграрлық және салалық технологиялар колледжі» МКҚК
(білім беру ұйымының атауы)
Сабақ жоспары
Пахлава
дайындау
(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы КМ 2. Ашытқы қосылмаған қамыр мен одан өнімдер дайындау ОН 2.3 Үгілмелі қамырды бөлу
Педагог Қанатқалиева Айкөркем Бекболатқызы дайындады
20__ жылғы "____" ________________
1. Жалпы мәліметтер
Курс 10 айлық, топ 8
Сабақтың түрі: Зертханалық-практикалық 90 мин
2. Мақсаты, міндеттері
3. Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және (немесе) кәсіби дағдылар тізбесі:
Ашытқы қосылмаған қамырды дайындау, бөлшектеу технологиясы мен тәсілдерін біледі. Шығыс тәттісі пахлава дайындай алады.
4. Қажетті ресурстар
5. Сабақтың барысы
BOPPPS әдісі негізінде құралған сабақ жоспары
|
Курс: 10 айлық Мерзімі: Сабақтың тақырыбы: Пахлава дайындау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Bridging-in Көпірлер салу Алдыңғы алған білімді пысықтау үшін «Аспаздық лото» дидактикалық ойынымен қайталаймыз. Интерактивті тақтада сұрақтар сан бойынша көрсетіліп тұрады. Білім алушылар қорапшаның ішінен лотода жазылған санды шығарады. Шыққан сан бойынша тақтадағы тұрған сандарда жасырылған сұрағын оқып, соған жауап береді.
Б 12 мин ілім алушылардың назарын жаңа сабаққа аудару үшін оларға пахлава дайындау туралы видео көрсетіледі. Білім алушылар бейне роликті тамашалап болған соң сабақтың тақырыбы немен байланысты екенін айтып беруі тиісті. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Outcome - Мақсаттар мен күтілетін нәтижелер Бұл кезенде білім алушыларға оқытушы сабақ соңында қандай білім алып шығуын немесе қандай кәсіби дағдыларды қалыптастыратынын хабарлап өтуі тиіс. Өзіміздің дәстүрлі сабағымызда бұл кезен білім алушыларына хабарланбайды. Бірақта егерде білім алушылар сабақтың негізгі мақсаты қандай екенін біліп отырса сол мақсатқа жету үшін сабақ барысында максималды ақпарат жинауға тырысады. Соның арқасында сабақтың эфективтілігі өседі. "Өндірістік сабақ соңында сіздер пахлава дайындаудың технологиялық картасы мен дайындалу жолымен танысып, пахлава өнімінің калькуляциясын есептейміз" |
Пахлава дайындаудың технологиялық картасы
3 мин
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Pre-assessment - Алдын ала бағалау Графити қабырғасын қолдану арқылы білім алушылар https://www.youtube.com/watch?v=14bq3NULk-c сүйене отырып пахлава дайындаудың сызбасын құрады.
|
П Қамыр дайындау (қаймақ, май, жұмыртқа сарыуызын, қант, қопсытқыш және ұнды араластырып, жұмсақ қамыр илеу) ахлава дайындау сызбасы
Дайын қамырды тоңазытқышқа 1сағ салып қою
Салмасын дайындау (жұмыртқа ақуызына қант қосып миксермен араластыру, үстіне бал құю)
Салқындатылған қамырды 4 бөлікке бөліп оқтаумен жаю
Жайылған қамыр бетіне дайын салманы жағып, үстіне ұсақталған грек жаңғағы себіледі, осындай тәртіппен қалған қамырды қайталаймыз
Дайын өнімді ромбик пішінде бөліктерге бөліп, жұмыртқа саруызын жағу, әр бөлікке грек жаңғағын қойып шығу
200`С температурада 30мин пісіру Піскен өнім бетіне сироп (ыстық суда ерітілген қантқа бал қосып араластыру) құю
10 мин мин Материалдар: плакат, фломастерлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Participatory Learning - Белсенді оқыту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыт мерзімі |
Оқытушының әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Оқыту құралдары мен ресуртары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Қауіпсіздік ережесі түсіндіреді |
Пахлаваны дайындау барысында қауіпсіздік ережесін сақтайды |
Қауіпсіздік журналы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
45 мин |
Білімалушыларға технологиялық карта ұсынады |
Оқытушы ұсынған технологиялық карта бойынша пахлава дайындайды |
Видеоматериал, технологиялық карта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 мин |
Калкуляциялық есеп береді |
Пахлава өнімін дайындауға кеткен шикізаттардың шығымын, калькуляциясын есептейді. |
Технологиялық карта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Post-assessment - Кейінгі бағалау
8 мин |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Summary – Қорытынды
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Пахлава дайындау
Сабақ жоспары: Пахлава дайындау
«Жалпақтал аграрлық және салалық технологиялар колледжі» МКҚК
(білім беру ұйымының атауы)
Сабақ жоспары
Пахлава
дайындау
(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы КМ 2. Ашытқы қосылмаған қамыр мен одан өнімдер дайындау ОН 2.3 Үгілмелі қамырды бөлу
Педагог Қанатқалиева Айкөркем Бекболатқызы дайындады
20__ жылғы "____" ________________
1. Жалпы мәліметтер
Курс 10 айлық, топ 8
Сабақтың түрі: Зертханалық-практикалық 90 мин
2. Мақсаты, міндеттері
3. Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және (немесе) кәсіби дағдылар тізбесі:
Ашытқы қосылмаған қамырды дайындау, бөлшектеу технологиясы мен тәсілдерін біледі. Шығыс тәттісі пахлава дайындай алады.
4. Қажетті ресурстар
5. Сабақтың барысы
BOPPPS әдісі негізінде құралған сабақ жоспары
|
Курс: 10 айлық Мерзімі: Сабақтың тақырыбы: Пахлава дайындау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Bridging-in Көпірлер салу Алдыңғы алған білімді пысықтау үшін «Аспаздық лото» дидактикалық ойынымен қайталаймыз. Интерактивті тақтада сұрақтар сан бойынша көрсетіліп тұрады. Білім алушылар қорапшаның ішінен лотода жазылған санды шығарады. Шыққан сан бойынша тақтадағы тұрған сандарда жасырылған сұрағын оқып, соған жауап береді.
Б 12 мин ілім алушылардың назарын жаңа сабаққа аудару үшін оларға пахлава дайындау туралы видео көрсетіледі. Білім алушылар бейне роликті тамашалап болған соң сабақтың тақырыбы немен байланысты екенін айтып беруі тиісті. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Outcome - Мақсаттар мен күтілетін нәтижелер Бұл кезенде білім алушыларға оқытушы сабақ соңында қандай білім алып шығуын немесе қандай кәсіби дағдыларды қалыптастыратынын хабарлап өтуі тиіс. Өзіміздің дәстүрлі сабағымызда бұл кезен білім алушыларына хабарланбайды. Бірақта егерде білім алушылар сабақтың негізгі мақсаты қандай екенін біліп отырса сол мақсатқа жету үшін сабақ барысында максималды ақпарат жинауға тырысады. Соның арқасында сабақтың эфективтілігі өседі. "Өндірістік сабақ соңында сіздер пахлава дайындаудың технологиялық картасы мен дайындалу жолымен танысып, пахлава өнімінің калькуляциясын есептейміз" |
Пахлава дайындаудың технологиялық картасы
3 мин
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Pre-assessment - Алдын ала бағалау Графити қабырғасын қолдану арқылы білім алушылар https://www.youtube.com/watch?v=14bq3NULk-c сүйене отырып пахлава дайындаудың сызбасын құрады.
|
П Қамыр дайындау (қаймақ, май, жұмыртқа сарыуызын, қант, қопсытқыш және ұнды араластырып, жұмсақ қамыр илеу) ахлава дайындау сызбасы
Дайын қамырды тоңазытқышқа 1сағ салып қою
Салмасын дайындау (жұмыртқа ақуызына қант қосып миксермен араластыру, үстіне бал құю)
Салқындатылған қамырды 4 бөлікке бөліп оқтаумен жаю
Жайылған қамыр бетіне дайын салманы жағып, үстіне ұсақталған грек жаңғағы себіледі, осындай тәртіппен қалған қамырды қайталаймыз
Дайын өнімді ромбик пішінде бөліктерге бөліп, жұмыртқа саруызын жағу, әр бөлікке грек жаңғағын қойып шығу
200`С температурада 30мин пісіру Піскен өнім бетіне сироп (ыстық суда ерітілген қантқа бал қосып араластыру) құю
10 мин мин Материалдар: плакат, фломастерлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Participatory Learning - Белсенді оқыту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыт мерзімі |
Оқытушының әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Оқыту құралдары мен ресуртары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Қауіпсіздік ережесі түсіндіреді |
Пахлаваны дайындау барысында қауіпсіздік ережесін сақтайды |
Қауіпсіздік журналы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
45 мин |
Білімалушыларға технологиялық карта ұсынады |
Оқытушы ұсынған технологиялық карта бойынша пахлава дайындайды |
Видеоматериал, технологиялық карта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 мин |
Калкуляциялық есеп береді |
Пахлава өнімін дайындауға кеткен шикізаттардың шығымын, калькуляциясын есептейді. |
Технологиялық карта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Post-assessment - Кейінгі бағалау
8 мин |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Summary – Қорытынды
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














