|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: 27.11.2024 Сынып: 5 Б |
Бөлім:5.Су- тіршілік көзі Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстан көлдері |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.4.1 шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндау. |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндайды. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Бэкроним» әдісі Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін, сөз қорын дамыту.
Сабақ мақсатымен таныстыру
|
Тақырыптық сөзде берілген әр әріптері бойынша мағыналы сөйлем құрылады. Сөздер бастапқы әріптен басталады. Мыс, Көлдері сөзі |
Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры молаяды, жазылым дағдысы қалыптасады.
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Сөздікпен жұмыс: Алғашқы дәуір, көне, бұғаз,бастау, балшық, айқын 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; |
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 103 бет
сөздік
|
||||||
|
|
1-тапсырма.Айтылым. Суретке қара, сурет бюойынша мына сұрақтарға жауап бер. Мына суреттерде не бейнеленген? Бұл сулардың қайсысы ішуге жарамды? Сен суреттегі сулардың қайсысын тұтынасың? |
Оқушылар суретке қарап, сұрақтарға жауап береді.
|
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 103 бет
|
||||||
|
|
2-тапсырма.Жазылым. Өзің білетін Қазақстандағы көлдерді .диаграммаға жаз. |
Жазылым. Оқушылар диаграмманы толтырады.
|
Дескриптор: - диаграмманы толтырады. |
Оқулық 103 бет
|
||||||
|
ЕББҚ оқушыға тапсырма: 3-тапсырма Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді тыңда. Түсініп оқы.Мәтінге тақырып қойып, жоспар құр. |
Оқушылар мәтінді тыңдайды, түсініп оқиды,мәтінге тақырып қояды, жоспар құрады. |
Ауызша кері байланыс
беру. Жақсы! Тамаша! |
||||||||
|
4-тапсырма. Айтылым. Сұрақтарға сан есімдерді қолданып, жауап бер. 1.Сен Қазақстандағы қандай көл/өзендерді білесің? 2.Олар Қазақстанның қай жерлерінде орналасқан? 3.Ол көл/өзендердің ұызындығы қандай? 4.Сенің облысыңда қандай өзен/көл бар? 5.Ол көл/өзендерге барып көрдің ба? 6.Олардың атының шығу тарихан білесің бе? 7.Олардың ұзындығы мен тереңдігі қандай? 8.Көл мен өзеннің қандай айырмашылығы бар? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: -. сұрақтарға жауап береді.
|
Оқулық 104 бет |
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|||||||
|
|
Үй тапсырмасы: Қазақстан көлдері туралы мәлімет жинақтау
Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Қазақстан көлдері 5 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: Қазақстан көлдері 5 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: 27.11.2024 Сынып: 5 Б |
Бөлім:5.Су- тіршілік көзі Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстан көлдері |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.4.1 шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндау. |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндайды. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Бэкроним» әдісі Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін, сөз қорын дамыту.
Сабақ мақсатымен таныстыру
|
Тақырыптық сөзде берілген әр әріптері бойынша мағыналы сөйлем құрылады. Сөздер бастапқы әріптен басталады. Мыс, Көлдері сөзі |
Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры молаяды, жазылым дағдысы қалыптасады.
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Сөздікпен жұмыс: Алғашқы дәуір, көне, бұғаз,бастау, балшық, айқын 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; |
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 103 бет
сөздік
|
||||||
|
|
1-тапсырма.Айтылым. Суретке қара, сурет бюойынша мына сұрақтарға жауап бер. Мына суреттерде не бейнеленген? Бұл сулардың қайсысы ішуге жарамды? Сен суреттегі сулардың қайсысын тұтынасың? |
Оқушылар суретке қарап, сұрақтарға жауап береді.
|
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
Оқулық 103 бет
|
||||||
|
|
2-тапсырма.Жазылым. Өзің білетін Қазақстандағы көлдерді .диаграммаға жаз. |
Жазылым. Оқушылар диаграмманы толтырады.
|
Дескриптор: - диаграмманы толтырады. |
Оқулық 103 бет
|
||||||
|
ЕББҚ оқушыға тапсырма: 3-тапсырма Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді тыңда. Түсініп оқы.Мәтінге тақырып қойып, жоспар құр. |
Оқушылар мәтінді тыңдайды, түсініп оқиды,мәтінге тақырып қояды, жоспар құрады. |
Ауызша кері байланыс
беру. Жақсы! Тамаша! |
||||||||
|
4-тапсырма. Айтылым. Сұрақтарға сан есімдерді қолданып, жауап бер. 1.Сен Қазақстандағы қандай көл/өзендерді білесің? 2.Олар Қазақстанның қай жерлерінде орналасқан? 3.Ол көл/өзендердің ұызындығы қандай? 4.Сенің облысыңда қандай өзен/көл бар? 5.Ол көл/өзендерге барып көрдің ба? 6.Олардың атының шығу тарихан білесің бе? 7.Олардың ұзындығы мен тереңдігі қандай? 8.Көл мен өзеннің қандай айырмашылығы бар? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: -. сұрақтарға жауап береді.
|
Оқулық 104 бет |
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|||||||
|
|
Үй тапсырмасы: Қазақстан көлдері туралы мәлімет жинақтау
Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз

















