Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі
1-2 сабақ
|
Бөлім: 6 |
|
Қиял әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 5 |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
Қиял - адамға тән қасиет Қиялдауға тән кейбір ерекшеліктер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
5.1.1.1 тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау; 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. (Сөз таптары) 5.2.2.1.лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану. 5.4.2.2.зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. (Сөз таптарының өзара байланысы) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды. Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады. Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы таниды, Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады. |
|||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы/ 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ойтүрткі 1-тапсырма. «Ассоциограмма»
Айтылым 2-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. «Қиял», «қиялдау» сөздерінің мағынасы қандай? «Арман» мен «қиял» сөздерінің арасында қандай ұқсастық пен айырмашылық бар деп ойлайсың? Кімді қиялшыл деп ойлайсың? Қиял-ғажайып ертегісінің кәдімгі ертегіден қандай ерекшеліктері бар? |
«Ассоциограмманы» толтырады. Жаңа сабаққа назарын аударады. Сұрақтарға жауап береді, өз ойын айтады. |
ҚБ |
1-2 слайд
3-слайд
|
|||
|
Сабақтың ортасы /35 мин
|
Оқылым.
Айтылым
Тыңдалым 4-тапсырма. Мәтінді тыңдап, төмендегі тапсырмаларды орында.
Жазылым. Айтылым. 5-тапсырма. Тыңдалған мәтіннен адам бойындағы қасиеттерді білдіретін сөздерді жазып ал. Мәтінде қандай туынды сөздер бар? Олардың қандай жолмен жасалып тұрғанын айт.
Тілдік бағдар
7-тапсырма. Суретке қарап, «Тәтті қиял» тақырыбына 80-100 сөзден тұратын шағын мәтін жаз. Мәтінде көп мағыналы, ауыспалы мағыналы сөздерді қолдан.
Оқылым 8-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Оқулық, 95-бет Жазылым 9-тапсырма. Мәтін мазмұны бойынша жоспар құрып жаз. Мәтіндегі әр бөлікке тақырып қой. Тірек сөздерді теріп жаз. Үндестік заңына сай ерекшелігін түсіндір. 10-тапсырма. Оқылым мәтіні бойынша кестеде.гі мысалдарды салыстыр. Қарамен жазылған сөздердің қай сөз табына жататынын анықтап, синонимі мен антонимін табады. |
Дескриптор Өлеңді мәнерлеп оқиды. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды.
Дескриптор Мәтінді тыңдайды. Тыңдалған мәтіннен қасиеттерді білдіретін сөздерді жазады; Мәтіннен туынды сөздерді табады; Жасалу жолдарын айтады;
Тілдік бағдар бойынша түсінік алады. Сөз таптарын меңгереді.
Дескриптор. Мәтін мазмұнын түсінеді. Мәтін мазмұны бойынша жоспар құрып жазады. Мәтіндегі әр бөлікке тақырып қояды. Тірек сөздерді теріп жазады. Үндестік заңына сай ерекшелігін түсіндіреді.
Дескриптор: - Кестедегі мысалдарды салыстырады; - Қарамен жазылған сөздердің қай сөз табына жататынын анықтайды; - Сөздің синонимдерін, антонимдерін табады. |
ҚБ 1-10
ҚБ 1-10
ҚБ 1-10
ҚБ 1-10
|
4-слайд 5-слайд 6-слайд
7-слайд 8-слайд
9-слайд
10-слайд
11-слайд
12-слайд |
|||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Үйге тапсырма. 12- тапсырма. 96- бет Рефлексия Кері байланыс Бүгінгі сабақта не білдің? Өз ойыңды бес сөйлеммен түйіндеп жаз. |
|
|
13-слайд
|
|||
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Қиял әлемі" 5-сынып
Сабақ жоспары "Қиял әлемі" 5-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі
1-2 сабақ
|
Бөлім: 6 |
|
Қиял әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 5 |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
Қиял - адамға тән қасиет Қиялдауға тән кейбір ерекшеліктер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
5.1.1.1 тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау; 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. (Сөз таптары) 5.2.2.1.лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану. 5.4.2.2.зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. (Сөз таптарының өзара байланысы) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды. Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады. Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы таниды, Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады. |
|||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы/ 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ойтүрткі 1-тапсырма. «Ассоциограмма»
Айтылым 2-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. «Қиял», «қиялдау» сөздерінің мағынасы қандай? «Арман» мен «қиял» сөздерінің арасында қандай ұқсастық пен айырмашылық бар деп ойлайсың? Кімді қиялшыл деп ойлайсың? Қиял-ғажайып ертегісінің кәдімгі ертегіден қандай ерекшеліктері бар? |
«Ассоциограмманы» толтырады. Жаңа сабаққа назарын аударады. Сұрақтарға жауап береді, өз ойын айтады. |
ҚБ |
1-2 слайд
3-слайд
|
|||
|
Сабақтың ортасы /35 мин
|
Оқылым.
Айтылым
Тыңдалым 4-тапсырма. Мәтінді тыңдап, төмендегі тапсырмаларды орында.
Жазылым. Айтылым. 5-тапсырма. Тыңдалған мәтіннен адам бойындағы қасиеттерді білдіретін сөздерді жазып ал. Мәтінде қандай туынды сөздер бар? Олардың қандай жолмен жасалып тұрғанын айт.
Тілдік бағдар
7-тапсырма. Суретке қарап, «Тәтті қиял» тақырыбына 80-100 сөзден тұратын шағын мәтін жаз. Мәтінде көп мағыналы, ауыспалы мағыналы сөздерді қолдан.
Оқылым 8-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Оқулық, 95-бет Жазылым 9-тапсырма. Мәтін мазмұны бойынша жоспар құрып жаз. Мәтіндегі әр бөлікке тақырып қой. Тірек сөздерді теріп жаз. Үндестік заңына сай ерекшелігін түсіндір. 10-тапсырма. Оқылым мәтіні бойынша кестеде.гі мысалдарды салыстыр. Қарамен жазылған сөздердің қай сөз табына жататынын анықтап, синонимі мен антонимін табады. |
Дескриптор Өлеңді мәнерлеп оқиды. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды.
Дескриптор Мәтінді тыңдайды. Тыңдалған мәтіннен қасиеттерді білдіретін сөздерді жазады; Мәтіннен туынды сөздерді табады; Жасалу жолдарын айтады;
Тілдік бағдар бойынша түсінік алады. Сөз таптарын меңгереді.
Дескриптор. Мәтін мазмұнын түсінеді. Мәтін мазмұны бойынша жоспар құрып жазады. Мәтіндегі әр бөлікке тақырып қояды. Тірек сөздерді теріп жазады. Үндестік заңына сай ерекшелігін түсіндіреді.
Дескриптор: - Кестедегі мысалдарды салыстырады; - Қарамен жазылған сөздердің қай сөз табына жататынын анықтайды; - Сөздің синонимдерін, антонимдерін табады. |
ҚБ 1-10
ҚБ 1-10
ҚБ 1-10
ҚБ 1-10
|
4-слайд 5-слайд 6-слайд
7-слайд 8-слайд
9-слайд
10-слайд
11-слайд
12-слайд |
|||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Үйге тапсырма. 12- тапсырма. 96- бет Рефлексия Кері байланыс Бүгінгі сабақта не білдің? Өз ойыңды бес сөйлеммен түйіндеп жаз. |
|
|
13-слайд
|
|||
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз




















