|
Бекітемін: |
|||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Заттардың тасымалдануы Пәні: Биология |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Күні:15.11.21 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «А,Ә,Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тамыр аймақтары: бөліну, өсу, сору және өткізу аймақтары. Зертханалық жұмыс №5 «Тамыр аймақтарын зерттеу» |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақтың көмегімен қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.1.3.4 - тамыр және сабақтың құрылысы мен қызметі арасындағы байланысты сипаттау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы үшін. тамыр және сабақтың құрылысы мен қызметі арасындағы байланысты сипаттау |
||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі үшін. Тамыр аймақтары: бөліну, өсу, сору және өткізу аймақтарын зерттеу |
|||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар үшін. Тамыр аймақтарының қызметін ажырату |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. тамыр және сабақтың құрылысы мен қызметі арасындағы байланысты сипаттауйды 2. Тамыр аймақтары: бөліну, өсу, сору және өткізу аймақтарын зерттейді 3. Тамыр аймақтарының қызметін ажыратады |
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пән лексикасы және терминология: Вегетативті мүшелері, тамыр,сабақ,шашақ,кіндік,жанама,қосалқы,негізгі тамырлар,өң тоз,тін камбий,сүрек, өзек,қабық Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Тамыр оймақшасы- … Тамыр оймақшасының атқаратын қызметі- … Тамыр түктерінің атқаратын қызметі- … |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Зерттеу жұмысын жасата отырып,оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту |
||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
7.1.3.3 - тамыр және сабақтың ішкі құрылысын зерттеу; |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың Басы |
1.Психологиялық тренинг."Жүректен -жүрекке" . 2. Үй тапсырмасын сұрау Тапсырма-1. «Менен-сұрақ,сізден-жауап» әдісі 1.Ағаш сабағында қандай қабаттар бар? 2.Сүрек пен қабық жасушаларының қандай айырмашылығы бар? 3.Неліктен жас ағаш сабағын сындыру қиын? 4. Камбий мен өзек қандай жасушалардан тұрады? 5.Ағаш жазда және қыста қоректі қайдан алады? 6 6.Неліктен жиһаз жаса үшін ағаш сүрегін пайдаланады? 7.Неліктен өзектің жасушалары сүрек сияқты қатты болмайды? |
Жүрек суреті |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1.Жаңа тақырыпты ашу мақсатында "Мағынаны тану" әдісі «Тамыр аймақтары» тақырыбында слайд көрсету арқылы түсіндірме жұмысы жүргізіледі. 2. Зерттеу сабағы №5 зертханалық жұмыс «Тамыр аймақтарын зерттеу» Мақсаты: тамырдың өсу аймағындағы түзуші ұлпа мысалында тамыр аймақтарын зерттеу. Құрал- жабдықтар: бидай мен бұршақ өскіндері,микроскоп,ұлғайтқыш шыны және т.б. Орындалатын тапсырмалар: Тапсырма -1.Суретте тамырдың құрылысы көрсетілген, тамырдың аймақтарының атауларын жазып шығыңыз.Тамыр оймақшасының орналасқан аймағын белгілеп, жазыңыз. Дескрипторлар: тамырдың аймақтарын және тамыр оймақшасын суретте дұрыс белгілейді.
Тапсырма- 2. Тамыр аймақтарының қызметтерін жазып шығыңыз. Дескрипторлар: тамыр аймақтарының қызметтерін дұрыс анықтап, жазады.
3
|
http://www.curriculumbits.com/biology/the-structure-of-a-leaf/
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.Рефлексия 1.Нені білдім, нені үйрендім. 2.Тағы не түсініксіз. 3. Қандай бағытты жұмыс жасау керек. |
|
|||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||
|
Барлығы үшін. тамыр және сабақтың құрылысы мен қызметі арасындағы байланысты сипаттайды. Оқушылардың көпшілігі үшін. Тамыр аймақтары: бөліну, өсу, сору және өткізу аймақтарын зерттейді Кейбір оқушылар үшін. Тамыр аймақтарының қызметін ажыратады |
тамыр және сабақтың құрылысы мен қызметі арасындағы байланысты сипаттады. Тамыр аймақтары: бөліну, өсу, сору және өткізу аймақтарын зерттеді Тамыр аймақтарының қызметін ажыратты. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелеріне нұсқаулық кіріспе.
|
|||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алатын еді (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1:
2:
|
|||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Сабақ тақырыбы Тамыр аймақтары: бөліну, өсу, сору және өткізу аймақтары. Зертханалық жұмыс №5 «Тамыр аймақтарын зер
|
Бекітемін: |
|||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Заттардың тасымалдануы Пәні: Биология |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Күні:15.11.21 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «А,Ә,Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тамыр аймақтары: бөліну, өсу, сору және өткізу аймақтары. Зертханалық жұмыс №5 «Тамыр аймақтарын зерттеу» |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақтың көмегімен қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.1.3.4 - тамыр және сабақтың құрылысы мен қызметі арасындағы байланысты сипаттау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы үшін. тамыр және сабақтың құрылысы мен қызметі арасындағы байланысты сипаттау |
||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі үшін. Тамыр аймақтары: бөліну, өсу, сору және өткізу аймақтарын зерттеу |
|||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар үшін. Тамыр аймақтарының қызметін ажырату |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. тамыр және сабақтың құрылысы мен қызметі арасындағы байланысты сипаттауйды 2. Тамыр аймақтары: бөліну, өсу, сору және өткізу аймақтарын зерттейді 3. Тамыр аймақтарының қызметін ажыратады |
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пән лексикасы және терминология: Вегетативті мүшелері, тамыр,сабақ,шашақ,кіндік,жанама,қосалқы,негізгі тамырлар,өң тоз,тін камбий,сүрек, өзек,қабық Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Тамыр оймақшасы- … Тамыр оймақшасының атқаратын қызметі- … Тамыр түктерінің атқаратын қызметі- … |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Зерттеу жұмысын жасата отырып,оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту |
||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
7.1.3.3 - тамыр және сабақтың ішкі құрылысын зерттеу; |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың Басы |
1.Психологиялық тренинг."Жүректен -жүрекке" . 2. Үй тапсырмасын сұрау Тапсырма-1. «Менен-сұрақ,сізден-жауап» әдісі 1.Ағаш сабағында қандай қабаттар бар? 2.Сүрек пен қабық жасушаларының қандай айырмашылығы бар? 3.Неліктен жас ағаш сабағын сындыру қиын? 4. Камбий мен өзек қандай жасушалардан тұрады? 5.Ағаш жазда және қыста қоректі қайдан алады? 6 6.Неліктен жиһаз жаса үшін ағаш сүрегін пайдаланады? 7.Неліктен өзектің жасушалары сүрек сияқты қатты болмайды? |
Жүрек суреті |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1.Жаңа тақырыпты ашу мақсатында "Мағынаны тану" әдісі «Тамыр аймақтары» тақырыбында слайд көрсету арқылы түсіндірме жұмысы жүргізіледі. 2. Зерттеу сабағы №5 зертханалық жұмыс «Тамыр аймақтарын зерттеу» Мақсаты: тамырдың өсу аймағындағы түзуші ұлпа мысалында тамыр аймақтарын зерттеу. Құрал- жабдықтар: бидай мен бұршақ өскіндері,микроскоп,ұлғайтқыш шыны және т.б. Орындалатын тапсырмалар: Тапсырма -1.Суретте тамырдың құрылысы көрсетілген, тамырдың аймақтарының атауларын жазып шығыңыз.Тамыр оймақшасының орналасқан аймағын белгілеп, жазыңыз. Дескрипторлар: тамырдың аймақтарын және тамыр оймақшасын суретте дұрыс белгілейді.
Тапсырма- 2. Тамыр аймақтарының қызметтерін жазып шығыңыз. Дескрипторлар: тамыр аймақтарының қызметтерін дұрыс анықтап, жазады.
3
|
http://www.curriculumbits.com/biology/the-structure-of-a-leaf/
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.Рефлексия 1.Нені білдім, нені үйрендім. 2.Тағы не түсініксіз. 3. Қандай бағытты жұмыс жасау керек. |
|
|||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||
|
Барлығы үшін. тамыр және сабақтың құрылысы мен қызметі арасындағы байланысты сипаттайды. Оқушылардың көпшілігі үшін. Тамыр аймақтары: бөліну, өсу, сору және өткізу аймақтарын зерттейді Кейбір оқушылар үшін. Тамыр аймақтарының қызметін ажыратады |
тамыр және сабақтың құрылысы мен қызметі арасындағы байланысты сипаттады. Тамыр аймақтары: бөліну, өсу, сору және өткізу аймақтарын зерттеді Тамыр аймақтарының қызметін ажыратты. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелеріне нұсқаулық кіріспе.
|
|||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алатын еді (сабақ беру әрі оқу туралы ойланыңыз)? 1:
2:
|
|||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


