Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Сулеев
Ж.К.
|
Сыныбы:
10
|
Қатысқан оқушылар
саны: 20
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Шабуылға дайындалу
кезіндегі әрекеттер
|
|
Оқу мақсаты
|
Шабуылдағы сарбаз,
шабуылға дайындалу кезіндегі іс-әрекетерімен таныстыру, жалпы
тактикалықдайындық тақырыбын тереңдете
түсіндіру.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Оқушылардың барлығы орындай
алады: шабуылдағы сарбаз, шабуылға
дайындалу кезіндегі іс-әрекеттерін айта
алады.
Оқушылардың көпшілігі
орындай алады: қарудың жарамдылығы және оны
ұрысқа дайындау, оқ-дәрінің болуы, жеке қорғаныш құралдары мен
жабдықтарының болуын және жарамдылығын айта
алады.
Оқушылардың
кейбірі орындай алады: тапсырмасы бойынша жауынгер
бөлімше мен взвод шабуылының объектісін және шабуылдағы қарсылас
қимылын, шабуыл бағытын, бөгеттерден өту тәртібін және шабуылдағы
қозғалысты нақты түрде елестете алады.
|
Бағалау
критерийлері
|
-
Оқушылар шабуылға дайындалу
кезіндегі іс-әрекеттерін айта алады.
-
оқ-дәрінің жеке қорғаныш
құралдары мен жабдықтарының жарамдылығын айта
алады
-
бөлімше мен взвод шабуылының
объектісін және шабуылдағы қарсылас қимылын, бөгеттерден өту
тәртібін орындай алады.
|
Тілдік
терминдер
|
Гранат, сүңгі,
дүм
|
Пәнаралық
байланыс
|
география,
тарих
|
Құндылықтарға
баулу
|
Еңбек тәрбиесі,
патриоттық тәрбие, өмір бойы білім алу
|
Алдыңғы
білім
|
Тақырып бойынша
мәтінді оқып, түсіне алады, талқылайды, инженерлік бөгеттер туралы
білімдерін қолданады.
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
іс-әрекеттер
|
Дереккөздері
|
Сабақтың басы
Сабақтың
ортасы
Білу
Түсіну
Қолдану
Талдау
Жинақтау
|
Қызығушылықты ояту
кезеңі. Оқушылар берілген суреттер
бойынша сынып 2 топқа пазл әдісімен
бөлінеді.
Ұйымдастыру. Взвод командирінен, рапорт
қабылдаймын. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, әскери киім нысанын
тексеру. Қарулы Күштердің әскерлері топқа бөлемін. Журналистпен
сұхбат әдісі арқылы үй тапсырмасы тексеріледі. Журналистті
бағалаймын
«Ойлан. Бірік. Бөліс» әдісі
арқылы кіші жоба қорғайды. Әр топ ортаға шығып тақырыпты
қорғайды.
ҚБ
«Екі жұлдыз, бір
тілек»
Сергіту сәті Автоматты
бөлшектеу және жинақтау
Әр топтан оқушы шығып сұрақтарға жауап
береді.
Дескрипторлар
|
1.ұрысқа дайындалар кезінде
жауынгер нені тексеретінін айтады
|
2. «Шабуылға дайындал!»
п»әрмені берілген кездегі жауынгердің іс-әрекетін
біледі.
3. «Шабуылға алға!» пәрмені
бойынша жауынгердің әрекетін атады
4. Ядролық жарылыс кезіндегі
жауынгердің іс-әрекетін айтады.
5.Төмен және биікте ұшатын
ұшақтар мен тікұшақтарға жауынгердің қолданатын атыс тәсілдерін
орындайды.
|
ҚБ «От
шашу»
ЖЖ. «Попс
формуласы» әдісі арқылы берілген бейнебаян бойынша жаңа
сөздерді қолдану арқылы өмірмен байланыстырып, өз ойыңызды
жеткізіңіз.
Бірінші сөйлем «Менің ойымша,... » •Екінші
сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін … » •Үшінші сөйлем «Оны
мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … » •Соңғы сөйлем
«Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім
...»
|
1-топ: әскери теңіз
күштері
2-топ: Құрлық әскерлері
Журналист оқушы үйден дайындаған сұрақтарын оқушыларға қояды. Жауап
берген оқушыларды өзі бағалайды.
Оқулықтағы мәтіндеі топтағы
білім алушылар бөліп алып оқиды және ортада талқылайдыжәне топпен
қорғайды.
АК-74
Топтар бір-біріне сұрақтар
қояды
Өз ойларын дәлелдейді,
жинақтайды
|
Сабақтың
соңы
Бағалау
|
Кері
байланыс
Чемодан
Ет
тартқыш
Қоқыс
жәшігі
«Бағалау терезесі»
өзін-өзі бағалау
|
|
Саралау
Сіз қандай тәсілмен көбірек
қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға
қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау
Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейңн ұалай тексеруді
жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
|
Тапсырмаларды жеңілден
күрделіге қарай реттпе сыни сұрақтар беремңн. Оқушыларға деңгейлік
тапсырмаларды орындауға, сол арқылы білімін жетілдіруге м.мкіндік
беремін
|
«Екі жұлдыз, бір тілек» және
бағалау критерийлері арқылы
|
Кабинеттегі техникалық
қауіпсіздік ережесіг сақтау
|
Сабақ бойынша
рефлексия
|
Сабақ мақсаттары немесе оқу
мақсатттары шынайы, қолжетіәмді болды ма? Барлық оқушылар оқу
мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген
болса неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиіпайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан
ауытұулар болды ма?
|
Сабақ мақсаттары мен
тақырыптары түрлі әдісті пайдалана отырып, оқушылардың логикалық
ойлау тапсырмалары арқылы өздері ойлап табуларына мүмкіншілік
жасалды. Сабақ мақсаты шынайы және қолжетімді болды. Сабақта
саралау тапсырмалары дұрыс құрылған, себебі, Блум таксономиясына
салынған. Сабақ кезеңдеріне уақыт тиімді
құрылған.
|
Жалпы
бағалау
|
Сабақта ең жақсы
өткен
-
«Ойлан. Бірік. Бөліс»
әдәсі
-
Оқушылардың
бағалауы
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне
не ықпал етер еді?
-
Оқушылардың қалыптастырушы
бағалауды жоғары деңгейде түсініп қолдануы
|
|