ҚМЖ 1-сынып математика "Сандарды салыстыру"
|
САБАҚ: Математика |
Мектеп: №20 |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Орынғали Алтын-Ай |
||||
|
СЫНЫП: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Сандарды салыстыру |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.1.2** бір таңбалы сандарды сандарды оқу, жазу жəне салыстыру 1.5.1.2**біртаңбалы сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану 1.5.2.2** «+», «-», «=»,«>», «<»таңбаларын, цифрларды қолдану |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Біртаңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыру +,-;=,>,< таңбаларын, цифрларын қолдану Барлық оқушылар орындай алады: Сандарды салыстыру кезінде артық, кем, тең ұғымдарын пайдаланады. |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Теңдік,теңсіздікті ажырата алады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Теңдік, теңсіздікті құрастыра алады. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Сандар мәнінің сәйкестігін талқылау үшін салыстыру терминдерін пайдалана алады. |
||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тең, сонша, тең емес. |
|||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Мына заттарды салыстырғанда қандай айырмашылықты байқадыңдар? 3 саны 2-ден артық па? Не себепті олай ойлайсыз? ишара: смайлик, от шашу, екі жұлдыз бір тілек |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Жауапкершілік ,сыйластық |
||||
|
Алдыңғы оқу: |
Күнделікті өмірде кездесетін затты санай алады |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Сабақ барысы |
Ресурстар |
|||
|
Басы
2 минут |
Психологиялық дайындық: Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан, Математикаға орын берсең басыңнан. Барлық ғылым бізге үйір болады, Досың олар, табылатын қасыңнан. |
|
|||
|
Ортасы 28 минут
|
Тапсырма 1 Хайуанаттар дүкеніне саяхат.Оқушылар арасында топпен жұмыс ұйымдастыру. Топ болып хайуанаттар суретінде көрсетілген бірнеше тапсырмаларды орындайды. Топ болып салыстырады. Қай топ жеңімпаз екенін табады. -Сонымен балалар бүгін біздің сабағымыздың мақсаты қандай? -Салыстыру (Ұ,Ө) «Артық», «кем» ұғымдарымен таныстыру. Сандарды салыстыруда демонстрациялық сандық түзуді қолданамыз. Оқушылардың түсінгенін тексеріп, сұрақ қою: -3 саны 2-ден артық па? -Мұны қалай түсіндіреміз? Салыстыру нәтижесін таңбалар арқылы қалай жазып көрсетуге болады деп ойлайсыздар? Екі жұлдыз, бір тілек арқылы бір-бірін бағалау. |
|
|||
|
|
Бағалау критерийлері Сандарды салыстыру арқылы «артық», «кем», «сонша» ұғымдарын меңгере алды. Дескриптор Сандарды салыстырады Салыстыру нәтижелерін таңбалай алады. |
||||
|
|
Сергіту сәті «Ханталапай» ойынын
ойнату. Соңында жекелеген оқушыларға теңсіздік құрастырып жазуды беремін |
|
|||
|
|
Тапсырма 2 Оқулықпен жұмыс. Суреттегі заттар қатарын салыстыру. Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. |
|
|||
|
|
Бағалау критерийлері Дескрипторлар Суреттегі заттарды салыстыра алады. Сұрақтарға жауап бере алады. Заттарды салыстыра алады. |
||||
|
Соңы 5 минут |
(Ө) «Айға ұшу»
ойыны Рефлексия \Тапсырманы түгел орындағандар 1 баспалдаққа Жартылай орындағандар 2 баспалдаққа Орындай алмағандар 3 баспалдаққа жапсырады\ |
|
|||
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Сандарды салыстыру" 1 сынып
ҚМЖ 1-сынып математика "Сандарды салыстыру"
|
САБАҚ: Математика |
Мектеп: №20 |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Орынғали Алтын-Ай |
||||
|
СЫНЫП: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Сандарды салыстыру |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.1.2** бір таңбалы сандарды сандарды оқу, жазу жəне салыстыру 1.5.1.2**біртаңбалы сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану 1.5.2.2** «+», «-», «=»,«>», «<»таңбаларын, цифрларды қолдану |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Біртаңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыру +,-;=,>,< таңбаларын, цифрларын қолдану Барлық оқушылар орындай алады: Сандарды салыстыру кезінде артық, кем, тең ұғымдарын пайдаланады. |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Теңдік,теңсіздікті ажырата алады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Теңдік, теңсіздікті құрастыра алады. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Сандар мәнінің сәйкестігін талқылау үшін салыстыру терминдерін пайдалана алады. |
||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тең, сонша, тең емес. |
|||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Мына заттарды салыстырғанда қандай айырмашылықты байқадыңдар? 3 саны 2-ден артық па? Не себепті олай ойлайсыз? ишара: смайлик, от шашу, екі жұлдыз бір тілек |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Жауапкершілік ,сыйластық |
||||
|
Алдыңғы оқу: |
Күнделікті өмірде кездесетін затты санай алады |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Сабақ барысы |
Ресурстар |
|||
|
Басы
2 минут |
Психологиялық дайындық: Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан, Математикаға орын берсең басыңнан. Барлық ғылым бізге үйір болады, Досың олар, табылатын қасыңнан. |
|
|||
|
Ортасы 28 минут
|
Тапсырма 1 Хайуанаттар дүкеніне саяхат.Оқушылар арасында топпен жұмыс ұйымдастыру. Топ болып хайуанаттар суретінде көрсетілген бірнеше тапсырмаларды орындайды. Топ болып салыстырады. Қай топ жеңімпаз екенін табады. -Сонымен балалар бүгін біздің сабағымыздың мақсаты қандай? -Салыстыру (Ұ,Ө) «Артық», «кем» ұғымдарымен таныстыру. Сандарды салыстыруда демонстрациялық сандық түзуді қолданамыз. Оқушылардың түсінгенін тексеріп, сұрақ қою: -3 саны 2-ден артық па? -Мұны қалай түсіндіреміз? Салыстыру нәтижесін таңбалар арқылы қалай жазып көрсетуге болады деп ойлайсыздар? Екі жұлдыз, бір тілек арқылы бір-бірін бағалау. |
|
|||
|
|
Бағалау критерийлері Сандарды салыстыру арқылы «артық», «кем», «сонша» ұғымдарын меңгере алды. Дескриптор Сандарды салыстырады Салыстыру нәтижелерін таңбалай алады. |
||||
|
|
Сергіту сәті «Ханталапай» ойынын
ойнату. Соңында жекелеген оқушыларға теңсіздік құрастырып жазуды беремін |
|
|||
|
|
Тапсырма 2 Оқулықпен жұмыс. Суреттегі заттар қатарын салыстыру. Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. |
|
|||
|
|
Бағалау критерийлері Дескрипторлар Суреттегі заттарды салыстыра алады. Сұрақтарға жауап бере алады. Заттарды салыстыра алады. |
||||
|
Соңы 5 минут |
(Ө) «Айға ұшу»
ойыны Рефлексия \Тапсырманы түгел орындағандар 1 баспалдаққа Жартылай орындағандар 2 баспалдаққа Орындай алмағандар 3 баспалдаққа жапсырады\ |
|
|||
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз







