Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі
13- сабақ
|
Бөлім: 6 |
|
Синтаксис. Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
Ж.М.Калдыбаева |
|||||
|
Күні: |
|
17.02.2025 ж |
|||||
|
Сынып: 8 |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
Сарқылатын ресурстар. Айқындауыштың түрлері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
8.2.4.1. Тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін ( әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
Тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін ( әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдау. |
|||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы/ 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын, бағалау критерийлерін белгілеу. Ойтүрткі Бір тал кессең, он тал ек. Мақал 1-тапсырма. “Бір тал кессең, он тал ек” мақалын қалай түсінетіндерің туралы ойларыңды ортаға салыңдар. Сарқылатын ресурстарға нелер жатады деп ойлайсыңдар? |
Ойтүрткі сұрақтарына жауап береді. |
|
1-слайд 2-слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы /35 мин
Мағынаны тану
Бекіту тапсырмасы |
Оқылым 1-тапсырма А, 127-бет. Мәтінді мәнерлеп оқыңдар. Көтерілген мәселені талдай отырып, негізгі ойды анықтаңдар. Ғ Қарамен жазылған сөздерді құрамына қарай талдаңдар.
Айтылым 2-тапсырма, 129-бет. Берілген сөйлемдерде оңашаланған айқындауыш бар ма? Бар болса, қандай сөйлем мүшесін айқындап тұрғанын анықтаңдар. Жазылым 3-тапсырма, 129-бет. Оңашаланған айқындауыштары бар сөйлемдерді бір бөлек, қосалқы, қосарлы айқындауышы бар сөйлемдерді бір бөлек көшіріп жазыңдар. |
Дескриптор Мәтінді мәнерлеп оқиды. Көтерілген мәселені талдайды. Негізгі ойды анықтайды. Сөздерді құрамына қарай талдайды. Дескриптор Сөйлемдердегі оңашаланған айқындауышты ажыратады. Қандай сөйлем мүшесін айқындап тұрғанын анықтайды. Дескриптор Оңашаланған, қосалқы, қосарлы айқындауышы бар сөйлемдерді кестеге салып жазады. |
ҚБ 3балл
ҚБ 4 балл
ҚБ 3балл |
3-слайд 4-слайд 5-слайд 6-слайд |
|||
|
Сабақтың соңы /5 мин
|
Үйге тапсырма: 5-тапсырма Г, 130-бет.
|
Үй тапсырмасының берілгенін түсініп алады. |
|
Жетістік баспалдағы |
|||
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Сарқылмайтын табиғи ресурстар. Айқындауышқа тән белгілер
Сабақ жоспары Сарқылмайтын табиғи ресурстар. Айқындауышқа тән белгілер
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі
13- сабақ
|
Бөлім: 6 |
|
Синтаксис. Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
Ж.М.Калдыбаева |
|||||
|
Күні: |
|
17.02.2025 ж |
|||||
|
Сынып: 8 |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
Сарқылатын ресурстар. Айқындауыштың түрлері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
8.2.4.1. Тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін ( әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
Тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін ( әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдау. |
|||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы/ 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын, бағалау критерийлерін белгілеу. Ойтүрткі Бір тал кессең, он тал ек. Мақал 1-тапсырма. “Бір тал кессең, он тал ек” мақалын қалай түсінетіндерің туралы ойларыңды ортаға салыңдар. Сарқылатын ресурстарға нелер жатады деп ойлайсыңдар? |
Ойтүрткі сұрақтарына жауап береді. |
|
1-слайд 2-слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы /35 мин
Мағынаны тану
Бекіту тапсырмасы |
Оқылым 1-тапсырма А, 127-бет. Мәтінді мәнерлеп оқыңдар. Көтерілген мәселені талдай отырып, негізгі ойды анықтаңдар. Ғ Қарамен жазылған сөздерді құрамына қарай талдаңдар.
Айтылым 2-тапсырма, 129-бет. Берілген сөйлемдерде оңашаланған айқындауыш бар ма? Бар болса, қандай сөйлем мүшесін айқындап тұрғанын анықтаңдар. Жазылым 3-тапсырма, 129-бет. Оңашаланған айқындауыштары бар сөйлемдерді бір бөлек, қосалқы, қосарлы айқындауышы бар сөйлемдерді бір бөлек көшіріп жазыңдар. |
Дескриптор Мәтінді мәнерлеп оқиды. Көтерілген мәселені талдайды. Негізгі ойды анықтайды. Сөздерді құрамына қарай талдайды. Дескриптор Сөйлемдердегі оңашаланған айқындауышты ажыратады. Қандай сөйлем мүшесін айқындап тұрғанын анықтайды. Дескриптор Оңашаланған, қосалқы, қосарлы айқындауышы бар сөйлемдерді кестеге салып жазады. |
ҚБ 3балл
ҚБ 4 балл
ҚБ 3балл |
3-слайд 4-слайд 5-слайд 6-слайд |
|||
|
Сабақтың соңы /5 мин
|
Үйге тапсырма: 5-тапсырма Г, 130-бет.
|
Үй тапсырмасының берілгенін түсініп алады. |
|
Жетістік баспалдағы |
|||
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз
















