|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 36 орта мектеп |
||||||
|
Пәні: |
Информатика |
||||||
|
Бөлім: |
7.2A. Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кулимбетова Айша Арыстанбековна |
||||||
|
Күні: |
04.12.24 ж. |
||||||
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысушылар саны: 12 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шартты пішімдеу |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.4-электронды кестеде шартты пішімдеуді қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Электронды кестеде шартты пішімдеуді қолданады |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру
|
Оқушыларменамандасу, сабаққадайындықтытексеру. Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру. «Бір минуттық әңгіме» тәсілі Иен Майлс бойынша «Wordwall» интерактивті тапсырма сервисі арқылы өткен тақырыпқа шолу.
|
«Бір тілек» әдісі Оқушылар қарама-қарсы сызық бойымен қатарға тұрып, жұптық әңгіме жүргізеді. Үйге берген тапсырма туралы әңгімелеседі Оқушылар өткен білімдерін саралайды. |
ҚБ. «Мадақтау
|
Презентация, Слайд №1 |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Қызығушылықты ояту (5 минут) «Random Croup Gentrator» платформасы арқылы Оқушыларды шағын топтарға бөлу. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Жаңа тақырыпқа қатысты қысқаша ақпарат ұсыну. Бейнебаян «Жасанды интелект». 1 - тапсырма ТЖ. І топ: Шартты форматтау түрлерінің қолдану жолдарын дескрипторға сай орындауын ұсыну. ІІ топ: Шартты форматтау терезесінің құрылымын қолдану жолдарын дескрипторға сай орындауын ұсыну. 2 - тапсырма Жұптық практикалықжұмыс. 1- кесте
Физминутка «Көзге арналған жаттығу» 3- тапсырма Жеке жұмыс. 2,3,4- кестелермен практикалық жұмыс ұсыну 2- кесте
3- кесте
4 - кесте
|
Оқушылар 2 шағын топтарға бөлінеді Оқушылар бейнебаян бойынша өз түсініктерімен бөліседі. Оқушылар ұсынылған тапсырмаларды дескрипторға сай орындайды. Оқушылар ұсынылған тапсырманы дескрипторға сай орындайды.
Оқушылар көзге арналған жаттығу Оқушылар ұсынылған тапсырмаларды дескрипторға сай орындайды. |
ҚБ. «Мадақтау ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Бағалау шәкілі» әдісі. 3 балл І топ: Дескриптор: 1.Шартты форматтау түрлерін анықтайды. 2. Шартты форматтау түрлерін сипаттайды. 3.Шартты форматтау түрлерін қолданады. ІІ топ: Дескриптор: 1.Шартты форматтау терезесінің құрылымын анықтайды. 2. Шартты форматтау терезесінің құрылымын сипаттайды. 3.Шартты форматтау терезесінің құрылымын қолданады
ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Бағалау шәкілі» әдісі. 2 балл Дескриптор:
ҚБ. «Мадақтау»
ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Бағалау шәкілі» әдісі. ҚБ. «Өзін-өзі бағалау» 3 балл 2- кесте. Дескриптор: 1.Ұяшықтарды ерекшелеу арқылы ең көп боялған оқулықтарды анықтайды. 2.Ұяшықтарды ерекшелеу арқылы ең көп боялған оқулықтарды ерекшелейді.
ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Бағалау шәкілі» әдісі. ҚБ. «Өзін-өзі бағалау» 3- кесте. Дескриптор: 1.Гистограмма тандайды. 2.Ұяшықтарды мәнін артуына немесе кемуіне қарай шартты форматтаудың артықшылығын қолданады.
ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Бағалау шәкілі» әдісі. ҚБ. «Өзін-өзі бағалау» 4 – кесте. Дескриптор: 1.Ұяшықтардағы мәндер аралығын ажыратады. 2.Ұяшықтардағы мәндер аралығын салыстырады. |
слайдтар «Random Croup Gentrator» платформасы Слайд №3 https://studio.d-id.com/share?id=ea55e4402cf38dae85f6125e6f9bc202&utm_source=copy ОқулықИнформатика 7 сынып
Слайд №4,5 Кесте
физминутка https://www.youtube.com/watch?v=SAWr-KZhD0E
Слайд № 6,7,8 Кесте |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Бекіту:gzzr.comплатформасында онлайн тест.
|
Оқушылар gzzr.com платформасында онлайн тест бойынша өз білімдерін бағалайды. |
ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Бағалау шәкілі» әдісі. ҚБ. «Өзін-өзі бағалау» 2 балл |
gzzr.com платформасы |
|
||
|
Кері байланыс
|
«4 Қ» әдісі «Қызық» «Қиын» «Құнды» «Қажет» |
«Қызық» «Қиын» «Құнды» әдісімен өткен тақырып бойынша өз білімін бағалайды. |
ҚБ. «Өзін-өзі бағалау» ҚБ. «Мадақтау |
«4 Қ» әдісі
Стикерлер
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Шартты пішімдеу
Сабақ жоспары: Шартты пішімдеу
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 36 орта мектеп |
||||||
|
Пәні: |
Информатика |
||||||
|
Бөлім: |
7.2A. Есептерді электрондық кестелердің көмегімен шешу |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кулимбетова Айша Арыстанбековна |
||||||
|
Күні: |
04.12.24 ж. |
||||||
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысушылар саны: 12 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шартты пішімдеу |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.4-электронды кестеде шартты пішімдеуді қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Электронды кестеде шартты пішімдеуді қолданады |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру
|
Оқушыларменамандасу, сабаққадайындықтытексеру. Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру. «Бір минуттық әңгіме» тәсілі Иен Майлс бойынша «Wordwall» интерактивті тапсырма сервисі арқылы өткен тақырыпқа шолу.
|
«Бір тілек» әдісі Оқушылар қарама-қарсы сызық бойымен қатарға тұрып, жұптық әңгіме жүргізеді. Үйге берген тапсырма туралы әңгімелеседі Оқушылар өткен білімдерін саралайды. |
ҚБ. «Мадақтау
|
Презентация, Слайд №1 |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Қызығушылықты ояту (5 минут) «Random Croup Gentrator» платформасы арқылы Оқушыларды шағын топтарға бөлу. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Жаңа тақырыпқа қатысты қысқаша ақпарат ұсыну. Бейнебаян «Жасанды интелект». 1 - тапсырма ТЖ. І топ: Шартты форматтау түрлерінің қолдану жолдарын дескрипторға сай орындауын ұсыну. ІІ топ: Шартты форматтау терезесінің құрылымын қолдану жолдарын дескрипторға сай орындауын ұсыну. 2 - тапсырма Жұптық практикалықжұмыс. 1- кесте
Физминутка «Көзге арналған жаттығу» 3- тапсырма Жеке жұмыс. 2,3,4- кестелермен практикалық жұмыс ұсыну 2- кесте
3- кесте
4 - кесте
|
Оқушылар 2 шағын топтарға бөлінеді Оқушылар бейнебаян бойынша өз түсініктерімен бөліседі. Оқушылар ұсынылған тапсырмаларды дескрипторға сай орындайды. Оқушылар ұсынылған тапсырманы дескрипторға сай орындайды.
Оқушылар көзге арналған жаттығу Оқушылар ұсынылған тапсырмаларды дескрипторға сай орындайды. |
ҚБ. «Мадақтау ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Бағалау шәкілі» әдісі. 3 балл І топ: Дескриптор: 1.Шартты форматтау түрлерін анықтайды. 2. Шартты форматтау түрлерін сипаттайды. 3.Шартты форматтау түрлерін қолданады. ІІ топ: Дескриптор: 1.Шартты форматтау терезесінің құрылымын анықтайды. 2. Шартты форматтау терезесінің құрылымын сипаттайды. 3.Шартты форматтау терезесінің құрылымын қолданады
ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Бағалау шәкілі» әдісі. 2 балл Дескриптор:
ҚБ. «Мадақтау»
ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Бағалау шәкілі» әдісі. ҚБ. «Өзін-өзі бағалау» 3 балл 2- кесте. Дескриптор: 1.Ұяшықтарды ерекшелеу арқылы ең көп боялған оқулықтарды анықтайды. 2.Ұяшықтарды ерекшелеу арқылы ең көп боялған оқулықтарды ерекшелейді.
ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Бағалау шәкілі» әдісі. ҚБ. «Өзін-өзі бағалау» 3- кесте. Дескриптор: 1.Гистограмма тандайды. 2.Ұяшықтарды мәнін артуына немесе кемуіне қарай шартты форматтаудың артықшылығын қолданады.
ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Бағалау шәкілі» әдісі. ҚБ. «Өзін-өзі бағалау» 4 – кесте. Дескриптор: 1.Ұяшықтардағы мәндер аралығын ажыратады. 2.Ұяшықтардағы мәндер аралығын салыстырады. |
слайдтар «Random Croup Gentrator» платформасы Слайд №3 https://studio.d-id.com/share?id=ea55e4402cf38dae85f6125e6f9bc202&utm_source=copy ОқулықИнформатика 7 сынып
Слайд №4,5 Кесте
физминутка https://www.youtube.com/watch?v=SAWr-KZhD0E
Слайд № 6,7,8 Кесте |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Бекіту:gzzr.comплатформасында онлайн тест.
|
Оқушылар gzzr.com платформасында онлайн тест бойынша өз білімдерін бағалайды. |
ҚБ. «Мадақтау» ҚБ. «Бағалау шәкілі» әдісі. ҚБ. «Өзін-өзі бағалау» 2 балл |
gzzr.com платформасы |
|
||
|
Кері байланыс
|
«4 Қ» әдісі «Қызық» «Қиын» «Құнды» «Қажет» |
«Қызық» «Қиын» «Құнды» әдісімен өткен тақырып бойынша өз білімін бағалайды. |
ҚБ. «Өзін-өзі бағалау» ҚБ. «Мадақтау |
«4 Қ» әдісі
Стикерлер
|
|
||
шағым қалдыра аласыз

















