Мектеп миссиясы: Зияткерлік әлеуетке ие көшбасшыларды өмір бойы білім алуға дайындау және шабыттандыру
|
|
Мектеп: |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 10А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтақырыбы:А.Кемелбаева «Шашты» әңгімесі |
||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдайды; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Қызығушылықты ояту:
Сабақ тақырыбы, оқу мақсаты, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
ҚБ |
Тақта, оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
2 мин.
|
Мұғалім:
Қосымша дерек: Әңгіме, әдебиетте — оқиғаны қарасөзбен баяндайтыншағынкөркем шығарма жанры. Әңгіменіңжанрлықерекшеліктеріоқиғаны баяндау тәсілі, композициялық, сюжеттікқұрылысы, көркемдікжүйесіарқылыайқындалады. Әңгіменіңкөлемішағын, кейіпкерлер саны аз, сюжетұйытқысынқұрайтыноқиғаныңбасталуы, шарықтаушегіменшешіміболады. Ондаадам, оныңөміріментағдыры, асамаңыздыдегеноқиғажинақыберіледі. Мұндабірайтылғанжайларғақайтаоралуға, тәптіштепбаяндауға, ұзақсуреттеугеорынжоқ. Әңгімежанры аз суретарқылыкөпжайдыаңғартабілетінайрықшакөркемдікшеберліктіталапетеді. Оқиғакөбінебіріншіжақтанбаяндалып, әңгімешініңоқиғағатікелейқатыстылығынкөрсетеді. 1-тапсырма. Мазмұндау 2-тапсырма. 1.Әр оқушыға тапсырма. Бұл шығарма кім туралы?Әңгіменің негізгі идеясы не? (аргумент арқылы жауап жаз) 2. Шығарманың жанрлық белгілерін мысал келтіре отырып анықта. сюжеттік талдау жаса Сатылай кешенді талдау оқыту технологиясының
талдау үлгісі: Кейіпкерлерге талдау кестесін толтыр
4. Автор аз сурет арқылы көп жайды аңғарта білетін айрықша көркемдік шеберліктіжанр ерекшелігін сақтауда қалай қолданған? (көркемдік тіліне талдау жасау)
Дескрипторлар:
(соңында уақыт қалса немесе уақытынан бұрын орындағандарға)
Оқушылар бірін-бірі «Екі жұлдыз бір тілек» әдісімен бойынша екі жақсы қорғалған тапсырманы, бір ұсынысын айтып бағалайды.
Берілген сөздер мен сөз тіркесіне анықтама бер. Тіксіну- Құрық ұстату- Мес- Саба- Шашты- Барымта- Жоқтау- |
Тапсырмаларды орындайды |
|
Тақта, оқулық МҚ |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Қиын болды Ұсыныс |
|
||||||||||||||||||
Кәсіби даму мақсаты: Сыни ойлауға арналған тапсырмалар арқылы оқушылардың айтылым дағдысын дамыту
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары "Шашты"
сабақ жоспары "Шашты"
Мектеп миссиясы: Зияткерлік әлеуетке ие көшбасшыларды өмір бойы білім алуға дайындау және шабыттандыру
|
|
Мектеп: |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 10А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтақырыбы:А.Кемелбаева «Шашты» әңгімесі |
||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдайды; |
|||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Қызығушылықты ояту:
Сабақ тақырыбы, оқу мақсаты, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
ҚБ |
Тақта, оқулық |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
2 мин.
|
Мұғалім:
Қосымша дерек: Әңгіме, әдебиетте — оқиғаны қарасөзбен баяндайтыншағынкөркем шығарма жанры. Әңгіменіңжанрлықерекшеліктеріоқиғаны баяндау тәсілі, композициялық, сюжеттікқұрылысы, көркемдікжүйесіарқылыайқындалады. Әңгіменіңкөлемішағын, кейіпкерлер саны аз, сюжетұйытқысынқұрайтыноқиғаныңбасталуы, шарықтаушегіменшешіміболады. Ондаадам, оныңөміріментағдыры, асамаңыздыдегеноқиғажинақыберіледі. Мұндабірайтылғанжайларғақайтаоралуға, тәптіштепбаяндауға, ұзақсуреттеугеорынжоқ. Әңгімежанры аз суретарқылыкөпжайдыаңғартабілетінайрықшакөркемдікшеберліктіталапетеді. Оқиғакөбінебіріншіжақтанбаяндалып, әңгімешініңоқиғағатікелейқатыстылығынкөрсетеді. 1-тапсырма. Мазмұндау 2-тапсырма. 1.Әр оқушыға тапсырма. Бұл шығарма кім туралы?Әңгіменің негізгі идеясы не? (аргумент арқылы жауап жаз) 2. Шығарманың жанрлық белгілерін мысал келтіре отырып анықта. сюжеттік талдау жаса Сатылай кешенді талдау оқыту технологиясының
талдау үлгісі: Кейіпкерлерге талдау кестесін толтыр
4. Автор аз сурет арқылы көп жайды аңғарта білетін айрықша көркемдік шеберліктіжанр ерекшелігін сақтауда қалай қолданған? (көркемдік тіліне талдау жасау)
Дескрипторлар:
(соңында уақыт қалса немесе уақытынан бұрын орындағандарға)
Оқушылар бірін-бірі «Екі жұлдыз бір тілек» әдісімен бойынша екі жақсы қорғалған тапсырманы, бір ұсынысын айтып бағалайды.
Берілген сөздер мен сөз тіркесіне анықтама бер. Тіксіну- Құрық ұстату- Мес- Саба- Шашты- Барымта- Жоқтау- |
Тапсырмаларды орындайды |
|
Тақта, оқулық МҚ |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Қиын болды Ұсыныс |
|
||||||||||||||||||
Кәсіби даму мақсаты: Сыни ойлауға арналған тапсырмалар арқылы оқушылардың айтылым дағдысын дамыту
шағым қалдыра аласыз













