Пән: қазақ тілі мен әдебиеті
|
Бөлім: «Демалу мәдениеті. Мерекелер» |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 3(Көкжиек баспасы) |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тықырыбы: Шеруге шығамыз |
|
|||
|
Сабақтың мақсаты: 3.1.5.1* тыңдаған фразаның алдындағы немесе кейінгі оқиғаны болжау 3.2.4.1* жоспар (сурет, сызба түрінде) және тірек сөздер негізінде оқиға желісін сақтай отырып мазмұндау 3.5.1.5* үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыру |
Бағалау критерийлері: -тыңдаған фразаның алдындағы немесе кейінгі оқиғаны болжайды - жоспар (сурет, сызба түрінде) және тірек сөздер негізінде оқиға желісін сақтай отырып мазмұндайды -үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастырады |
|||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу--- шеңбер – Жылы тілектер Сұрақ- жауап
Ой шақыру Мағынасы жақын сөздер және сурет арқылы меңгерту. Шеру – суретін көрсету Алаң – сурет
Дамыту жолдары:
Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Сәлемдеседі Бір-біріне жылы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбын анықтайды |
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды. |
Слайд суреттер қима қағаздар |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру. Бірлік – единство Шеру – парад Алаң – площадь Өмір сүру – жить Достық – дружба Денсаулық – здоровье Бақыт - счастье Грамматикалық қоржын Жіктік жалғауды қайтала. Мұғалім сөздің басын дауыстап айтады, кез-келген оқушы жалғауын жалғастырады. Оқушы қателессе, қасында отырған көршісі түзетеді. Мен мерекелеймін Сен мерекелейсің Сіз мерекелейсіз Ол мерекелейді Мәтінді оқы. Сұрақ қой. Қимылды білдіретін сөздерді тап. Тапсырманы орындамас бұрын ұжыммен талқылайды. Қимылды білдіретін сөздердің астын белгілейді. Қимылды білдіретін сөздер:----------------------- Сұрақтарға жауап беріңдер: 1.1 мамыр қандай күн? 2.Адамдар қалай өмір сүреді? 3.Мерекеде алаңда не өткізеді? 4.Адамдар не дейді? Добош Сөздік дәптерін қолданып, сұрақтарға қысқа жауап беруге үйрету 4-тапсырма: (Т) Суретті пайдаланып, жауап бер.
|
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін, сөйлем құрастырады. Мысалы: Біз шеруге барамыз. Сөздерді тақтаға қатесіз жазып үйренеді. Жіктік жалғауды қайталайды Мәтінді түсініп оқиды. сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға қысқаша жауап береді. Суреттерді пайдаланып. Сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. Шапалақтау Бағдаршам
|
Слайд |
|
|
Жазылым 106-бет 3- тапсырма Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып жаз. |
Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып жазады. |
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды. |
Слайдтар |
|
Сабақтың соңы |
Оқылым.Айтылым. 5-тапсырма. Жұптық жұмыс. Бір-біріңді бірлік мерекесімен құттықтаңдар. Төрт сөйлемнен тұратын тілек айтыңдар. Үйге: ашықхат жазу |
Мерекеде айтылатын сөздерді табады |
Бағдаршам |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары Шеруге шығамыз 3-сынып
Сабақ жоспары Шеруге шығамыз 3-сынып
Пән: қазақ тілі мен әдебиеті
|
Бөлім: «Демалу мәдениеті. Мерекелер» |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 3(Көкжиек баспасы) |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тықырыбы: Шеруге шығамыз |
|
|||
|
Сабақтың мақсаты: 3.1.5.1* тыңдаған фразаның алдындағы немесе кейінгі оқиғаны болжау 3.2.4.1* жоспар (сурет, сызба түрінде) және тірек сөздер негізінде оқиға желісін сақтай отырып мазмұндау 3.5.1.5* үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыру |
Бағалау критерийлері: -тыңдаған фразаның алдындағы немесе кейінгі оқиғаны болжайды - жоспар (сурет, сызба түрінде) және тірек сөздер негізінде оқиға желісін сақтай отырып мазмұндайды -үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастырады |
|||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу--- шеңбер – Жылы тілектер Сұрақ- жауап
Ой шақыру Мағынасы жақын сөздер және сурет арқылы меңгерту. Шеру – суретін көрсету Алаң – сурет
Дамыту жолдары:
Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Сәлемдеседі Бір-біріне жылы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбын анықтайды |
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды. |
Слайд суреттер қима қағаздар |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру. Бірлік – единство Шеру – парад Алаң – площадь Өмір сүру – жить Достық – дружба Денсаулық – здоровье Бақыт - счастье Грамматикалық қоржын Жіктік жалғауды қайтала. Мұғалім сөздің басын дауыстап айтады, кез-келген оқушы жалғауын жалғастырады. Оқушы қателессе, қасында отырған көршісі түзетеді. Мен мерекелеймін Сен мерекелейсің Сіз мерекелейсіз Ол мерекелейді Мәтінді оқы. Сұрақ қой. Қимылды білдіретін сөздерді тап. Тапсырманы орындамас бұрын ұжыммен талқылайды. Қимылды білдіретін сөздердің астын белгілейді. Қимылды білдіретін сөздер:----------------------- Сұрақтарға жауап беріңдер: 1.1 мамыр қандай күн? 2.Адамдар қалай өмір сүреді? 3.Мерекеде алаңда не өткізеді? 4.Адамдар не дейді? Добош Сөздік дәптерін қолданып, сұрақтарға қысқа жауап беруге үйрету 4-тапсырма: (Т) Суретті пайдаланып, жауап бер.
|
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін, сөйлем құрастырады. Мысалы: Біз шеруге барамыз. Сөздерді тақтаға қатесіз жазып үйренеді. Жіктік жалғауды қайталайды Мәтінді түсініп оқиды. сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға қысқаша жауап береді. Суреттерді пайдаланып. Сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. Шапалақтау Бағдаршам
|
Слайд |
|
|
Жазылым 106-бет 3- тапсырма Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып жаз. |
Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып жазады. |
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды. |
Слайдтар |
|
Сабақтың соңы |
Оқылым.Айтылым. 5-тапсырма. Жұптық жұмыс. Бір-біріңді бірлік мерекесімен құттықтаңдар. Төрт сөйлемнен тұратын тілек айтыңдар. Үйге: ашықхат жазу |
Мерекеде айтылатын сөздерді табады |
Бағдаршам |
|
шағым қалдыра аласыз















