|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Аспан әлемнің құпиясы |
|||||||||||||
|
Күні : 25.02.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Шоқжұлдыздар |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айтады. |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Ашық аспан болсын! Әр күніміз біздің, Сәттілікке толсын! Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен Білмегенді білейік Үйренейік, күлейік
Үй жұмысын тексеру «Таза тақта» әдісі Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Миға шабуыл. -Балалар сендер табиғатты қорғау дегенді қалай түсінесіңдер? Суретке қарап әңгіме жүргізу. |
Шапалақ |
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Жекелей жұмыс Айтылым 1-тапсырма 3- тапсырма Тыңдалым Оқылым Диалог құрады ЕББҚ оқушыға тапсырма: Жазылым Жеке жұмыс
Жазылым Қосымша тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Жеке жұмыс Жазылым Жазылым 2- тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Шоқжұлдыз-созвездие Жорамалдаған-предпологаемый Мәңгілік өзгермейді-на вечность неизменяется Ілім-учение, знание Айтылым Белсенді әдіс №2 «Ой қозғау» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын сұрақтар қою арқылы (бейне баян) болжату. Мақсаты: оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Сұрақтар: 1.Сен қандай шоқжұлдыздарды білесің? 2.Қалай ойлайсың, олар қозғала ма? 3. Аспан денелерін зерттеген ғалымдарды білесің бе? Дұрыс балалар, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбымыз « Шоқжұлдыздар » Шоқжұлдыздар дегеніміз не? Олар қалай пайда болған? Айтылым Сұрақтарға жауап бер. Сұрақтардың құрамында түсініксіз сөздер бар ма? 1.сен қандай шоқжұлдыздарды білесің? 2.Олар қалай қозғалады? Айтылым Төмендегі жоспарды мәтін мазмұны бойынша орналастырыңдар. «Жигсо» әдісін пайдаланып, түсінгенін талқылап, постер қорғайды. Пікірін білдріп, ой бөліседі. Қосымша ақпарат көздерінен тың мәліметтер қолданады. Жазылым Сөйлемдерді толықтырып жаз. 1........ бардым/2........тексерді 3........тыңдады/4........берді Жазылым «Шоқжұлдыз» тақырыбына синквейн (бес жолды тақпақ) жазады. Жазылым «Ривин кестесі» бойынша мәтінмен жұмыс.
Жазылым Болымсыз етістікке айналдыр. |
«Қол шапалақ»
Дескриптор 3 балл -Мінездеме береді
«Бас бармақ»
Дескриптор 4 балл -Сұраққа жауап береді -Сұхбаттасады «Бас бармақ» Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді.
«Бағдаршам» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
|
Оқулық
https://youtu.be/PMyp7Bf7vkc?si=Gijn8-fIVoMpCh5Q
Слайд Оқулық Оқулық
слайд
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру : 5- тапсырма |
|
||||||||||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Кері байланыс «Бір +, бір - » Сабақ барысында сәтті шыққан 1 кезең, сәтсіз шыққан 1 кезеңді айту. Оқушы мен мұғалім кері байланысы. |
|
||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Шоқжұлдыздар 1 сағаты 5 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: Шоқжұлдыздар 1 сағаты 5 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Аспан әлемнің құпиясы |
|||||||||||||
|
Күні : 25.02.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Шоқжұлдыздар |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айтады. |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Ашық аспан болсын! Әр күніміз біздің, Сәттілікке толсын! Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен Білмегенді білейік Үйренейік, күлейік
Үй жұмысын тексеру «Таза тақта» әдісі Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Миға шабуыл. -Балалар сендер табиғатты қорғау дегенді қалай түсінесіңдер? Суретке қарап әңгіме жүргізу. |
Шапалақ |
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Жекелей жұмыс Айтылым 1-тапсырма 3- тапсырма Тыңдалым Оқылым Диалог құрады ЕББҚ оқушыға тапсырма: Жазылым Жеке жұмыс
Жазылым Қосымша тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Жеке жұмыс Жазылым Жазылым 2- тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Шоқжұлдыз-созвездие Жорамалдаған-предпологаемый Мәңгілік өзгермейді-на вечность неизменяется Ілім-учение, знание Айтылым Белсенді әдіс №2 «Ой қозғау» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын сұрақтар қою арқылы (бейне баян) болжату. Мақсаты: оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Сұрақтар: 1.Сен қандай шоқжұлдыздарды білесің? 2.Қалай ойлайсың, олар қозғала ма? 3. Аспан денелерін зерттеген ғалымдарды білесің бе? Дұрыс балалар, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбымыз « Шоқжұлдыздар » Шоқжұлдыздар дегеніміз не? Олар қалай пайда болған? Айтылым Сұрақтарға жауап бер. Сұрақтардың құрамында түсініксіз сөздер бар ма? 1.сен қандай шоқжұлдыздарды білесің? 2.Олар қалай қозғалады? Айтылым Төмендегі жоспарды мәтін мазмұны бойынша орналастырыңдар. «Жигсо» әдісін пайдаланып, түсінгенін талқылап, постер қорғайды. Пікірін білдріп, ой бөліседі. Қосымша ақпарат көздерінен тың мәліметтер қолданады. Жазылым Сөйлемдерді толықтырып жаз. 1........ бардым/2........тексерді 3........тыңдады/4........берді Жазылым «Шоқжұлдыз» тақырыбына синквейн (бес жолды тақпақ) жазады. Жазылым «Ривин кестесі» бойынша мәтінмен жұмыс.
Жазылым Болымсыз етістікке айналдыр. |
«Қол шапалақ»
Дескриптор 3 балл -Мінездеме береді
«Бас бармақ»
Дескриптор 4 балл -Сұраққа жауап береді -Сұхбаттасады «Бас бармақ» Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді.
«Бағдаршам» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
|
Оқулық
https://youtu.be/PMyp7Bf7vkc?si=Gijn8-fIVoMpCh5Q
Слайд Оқулық Оқулық
слайд
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру : 5- тапсырма |
|
||||||||||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Кері байланыс «Бір +, бір - » Сабақ барысында сәтті шыққан 1 кезең, сәтсіз шыққан 1 кезеңді айту. Оқушы мен мұғалім кері байланысы. |
|
||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













