|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі |
|||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 26. Шығанақ Берсиев – атақты диқан |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну 7.4.4.1 - тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, презентация түрінде ұсыну |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсына алады; тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, презентация түрінде ұсынады. |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Шеңбер бойындағы доп» ойыны.Мақсаты; шыдамсыз,импульсивті балаларды өзін –өзі устауға үйрету. Педагогтың белгісі бойынша балалар допты шеңбер бойынша бір –біріне береді. «Тоқта»деген белгі берілген кезде тоқтатылады.Допты түсіріп алған немесе уақытында тоқтай алмаған балалар ойыннан шығарылады. Үй жұмысын тексеру «Қар кесегі» тәсілі арқылы мұғалім өткен сабақ туралы пысықтайды, сұрақ қояды. |
«Шапалақ» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым
Айтылым Қосымша тапсырма Жеке жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Тыңдалым Оқылым 1- тапсырма Топтық жұмыс Жеке жұмыс Интербелсенді тақтада көрсетілген бейнежазба бойынша тапсырма орындайды. Айтылым тапсырма Жеке жұмыс 2-тапсырма Айтылым Жеке жұмыс Оқылым Жазылым 3-тапсырма Тыңдалым Оқылым 4-тапсырма Жұптық жұмыс Оқылым Жазылым Айтылым 5-тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Төбе-холм Күншығыс-восход солнце Ырғалған- ритмичный Еркін-свободный Самағаған-взлетать высоко Айтайық «Ой қозғау» әдісі арқылы оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында бейнеролик көрсетіледі. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін Блум таксаномиясы бойынша жетелеуші сұрақтар қою. 1.Балалар не көрдік? 2.Видео кім туралы? 3.Ол қандай ісімен ел есінде қалған? 4.Жақсы ісімен ел есінде қалған қандай азаматтарды білесіңдер? 5. Не себепті олар ел есінде сақталған? Айтылым «Бес жолды өлең» «Шығанақ Берсиев» Зат есім Сын есім Етістік Сөйлем/ Синоним
Тыңдалым Оқылым Мәтінді тыңдаңдар. Оқыңдар.Тақырып қойыңдар. Жоспар құр. 1-топ. Қысқаша хат жазады 2-топ. Сурет пен мәтінді пайдаланып қысқаша қойылым сценарийін жазады. 3-топ. Берілген ақпараттарды пайдаланып, мәтін құрайды. Айтылым «ПОПС» формуласын пайдаланып, мәтін бойынша өз пікіріңді дәлелде.
Айтылым Сұрақтарға жауап бер.
Айтылым Берілген сөздерді мағынасына қарай сәйкестендір, сөйлем құра.
Оқылым Тыңда. Мәтінді оқы. Жазылым Сөз тіркестерінің мағынасын оқы. Аударма сөздікті пайдаланып, орыс тіліне аудар. Салыстырып, кестеге жаз. |
«Бас бармақ» Дескриптор
-Сұхбаттасады «Бағдаршам» Дескриптор 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Өзін- өзі бағалау» |
Оқулық сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар
Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Ғаламтордан қосымша тың мәлімет
|
|
||||||||||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Шығанақ Берсиев – атақты диқан 7 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: Шығанақ Берсиев – атақты диқан 7 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі |
|||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 26. Шығанақ Берсиев – атақты диқан |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну 7.4.4.1 - тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, презентация түрінде ұсыну |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсына алады; тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, презентация түрінде ұсынады. |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Шеңбер бойындағы доп» ойыны.Мақсаты; шыдамсыз,импульсивті балаларды өзін –өзі устауға үйрету. Педагогтың белгісі бойынша балалар допты шеңбер бойынша бір –біріне береді. «Тоқта»деген белгі берілген кезде тоқтатылады.Допты түсіріп алған немесе уақытында тоқтай алмаған балалар ойыннан шығарылады. Үй жұмысын тексеру «Қар кесегі» тәсілі арқылы мұғалім өткен сабақ туралы пысықтайды, сұрақ қояды. |
«Шапалақ» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым
Айтылым Қосымша тапсырма Жеке жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Тыңдалым Оқылым 1- тапсырма Топтық жұмыс Жеке жұмыс Интербелсенді тақтада көрсетілген бейнежазба бойынша тапсырма орындайды. Айтылым тапсырма Жеке жұмыс 2-тапсырма Айтылым Жеке жұмыс Оқылым Жазылым 3-тапсырма Тыңдалым Оқылым 4-тапсырма Жұптық жұмыс Оқылым Жазылым Айтылым 5-тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Төбе-холм Күншығыс-восход солнце Ырғалған- ритмичный Еркін-свободный Самағаған-взлетать высоко Айтайық «Ой қозғау» әдісі арқылы оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында бейнеролик көрсетіледі. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін Блум таксаномиясы бойынша жетелеуші сұрақтар қою. 1.Балалар не көрдік? 2.Видео кім туралы? 3.Ол қандай ісімен ел есінде қалған? 4.Жақсы ісімен ел есінде қалған қандай азаматтарды білесіңдер? 5. Не себепті олар ел есінде сақталған? Айтылым «Бес жолды өлең» «Шығанақ Берсиев» Зат есім Сын есім Етістік Сөйлем/ Синоним
Тыңдалым Оқылым Мәтінді тыңдаңдар. Оқыңдар.Тақырып қойыңдар. Жоспар құр. 1-топ. Қысқаша хат жазады 2-топ. Сурет пен мәтінді пайдаланып қысқаша қойылым сценарийін жазады. 3-топ. Берілген ақпараттарды пайдаланып, мәтін құрайды. Айтылым «ПОПС» формуласын пайдаланып, мәтін бойынша өз пікіріңді дәлелде.
Айтылым Сұрақтарға жауап бер.
Айтылым Берілген сөздерді мағынасына қарай сәйкестендір, сөйлем құра.
Оқылым Тыңда. Мәтінді оқы. Жазылым Сөз тіркестерінің мағынасын оқы. Аударма сөздікті пайдаланып, орыс тіліне аудар. Салыстырып, кестеге жаз. |
«Бас бармақ» Дескриптор
-Сұхбаттасады «Бағдаршам» Дескриптор 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Өзін- өзі бағалау» |
Оқулық сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар
Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Ғаламтордан қосымша тың мәлімет
|
|
||||||||||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















