|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі |
|||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 27. Шығанақ Берсиев – атақты диқан |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну 7.5.1.7 септеулік шылаулардың қызмет-ін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсына алады; септеулік шылаулардың қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдана алады. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: (шаттық шеңберіне шақыру) Мейірімді жүрекпен (жүректерін ұстайды) Ақ пейілді тілекпен (қолдарын көкке көтереді) Амандасып алайық (бір - бірінің қолдарын ұстайды) Бір жадырап қалайық (бір - біріне қарап күлімдейді) Еңбек етіп ерінбей, Жақсы баға алайық! (бас бармақтарын көрсетеді) Топқа бөлу : «Ақ сандығым ашылды, ішінен жібек шашылды !» деп топқа бөлінеді. Оқушылар сандықтың ішінен түрлі-түсті қағаздарға жазылған сөз тіркестерін алады, сол бойынша 3 топқа бөлініп отырады. 1-топ: «Алғырлар» 2-топ: «Білімділер» 3- топ «Тапқырлар» Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Үй жұмысын тексеру «Сұрақ- жауап» тәсілі арқылы үй тапсырмасы тексеріледі. |
«Стикерлер» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта Стикерлер Сандықша Түрлі- түсті қағаздар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Жазылым Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Кестедегі ақпараттардың мәтін мазмұнына сай «дұрыс немесе бұрыс» екендігін анықтау. ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Оқылым Айтылым 6-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Жеке жұмыс Қосымша тапсырма Айтылым 10-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым 11-тапсырма Жұптық жұмыс 7-тапсырма Оқылым Жазылым |
Тыңдалым,айтылым. Диқан-хлебороб Алқап- поле Өнім-уражай Шаруа-хозяйство Шөлейт-пустыня Айтылым Төмендегі сұрақ-тапсырмалар бойынша сұрақ-жауап ойынын өткізу. «Интервью» әдісі бойынша берілген сұрақтарды жұпта талқылаңыз.Кезектесе отырып жауап беріңіз. «Сөйлеуші-тыңдаушы» позицияларын ауыстырып отырыңыз. Шығанақ қай жылы қай жерде дүниеге келді? Шынақты әкесі немен айналысқан? Шығанақ қандай дақыл өсірді ? Ол ел-жұртты неден құтқар Айтылым
Айтылым Дұрыс нұсқаны таңда
Айтылым «Тары» сөзіне синквейн (бес жолды тақпақ) дайындаңдар.
Айтылым
Айтылым Диалог. Сұрақтар дайындаңдар. Жазылым Диаграмма. |
«Смайликтер» Дескриптор
-Түсіндіреді -Ойын айтады «Бас бармақ» Дескриптор 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Топ басшысының бағалауы» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Баспалдақ» |
Оқулық сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар 1. «Отырар» альбомы. 2. Шыңғысханның суреті. 3. Отырардың күйреуін суреттейтін суреттер. 4. Ортағасырлық Қазақстан картасы. 5. «Шыңғысхан» - бейнефильмі.
Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 8,9 - тапсырма |
|
||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері |
|
||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Шығанақ Берсиев – атақты диқан 7 орыс сыныбы
Сабақ жоспары: Шығанақ Берсиев – атақты диқан 7 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі |
|||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 27. Шығанақ Берсиев – атақты диқан |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну 7.5.1.7 септеулік шылаулардың қызмет-ін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсына алады; септеулік шылаулардың қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдана алады. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: (шаттық шеңберіне шақыру) Мейірімді жүрекпен (жүректерін ұстайды) Ақ пейілді тілекпен (қолдарын көкке көтереді) Амандасып алайық (бір - бірінің қолдарын ұстайды) Бір жадырап қалайық (бір - біріне қарап күлімдейді) Еңбек етіп ерінбей, Жақсы баға алайық! (бас бармақтарын көрсетеді) Топқа бөлу : «Ақ сандығым ашылды, ішінен жібек шашылды !» деп топқа бөлінеді. Оқушылар сандықтың ішінен түрлі-түсті қағаздарға жазылған сөз тіркестерін алады, сол бойынша 3 топқа бөлініп отырады. 1-топ: «Алғырлар» 2-топ: «Білімділер» 3- топ «Тапқырлар» Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Үй жұмысын тексеру «Сұрақ- жауап» тәсілі арқылы үй тапсырмасы тексеріледі. |
«Стикерлер» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта Стикерлер Сандықша Түрлі- түсті қағаздар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Жазылым Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Кестедегі ақпараттардың мәтін мазмұнына сай «дұрыс немесе бұрыс» екендігін анықтау. ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Оқылым Айтылым 6-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Жеке жұмыс Қосымша тапсырма Айтылым 10-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым 11-тапсырма Жұптық жұмыс 7-тапсырма Оқылым Жазылым |
Тыңдалым,айтылым. Диқан-хлебороб Алқап- поле Өнім-уражай Шаруа-хозяйство Шөлейт-пустыня Айтылым Төмендегі сұрақ-тапсырмалар бойынша сұрақ-жауап ойынын өткізу. «Интервью» әдісі бойынша берілген сұрақтарды жұпта талқылаңыз.Кезектесе отырып жауап беріңіз. «Сөйлеуші-тыңдаушы» позицияларын ауыстырып отырыңыз. Шығанақ қай жылы қай жерде дүниеге келді? Шынақты әкесі немен айналысқан? Шығанақ қандай дақыл өсірді ? Ол ел-жұртты неден құтқар Айтылым
Айтылым Дұрыс нұсқаны таңда
Айтылым «Тары» сөзіне синквейн (бес жолды тақпақ) дайындаңдар.
Айтылым
Айтылым Диалог. Сұрақтар дайындаңдар. Жазылым Диаграмма. |
«Смайликтер» Дескриптор
-Түсіндіреді -Ойын айтады «Бас бармақ» Дескриптор 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Топ басшысының бағалауы» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Баспалдақ» |
Оқулық сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар 1. «Отырар» альбомы. 2. Шыңғысханның суреті. 3. Отырардың күйреуін суреттейтін суреттер. 4. Ортағасырлық Қазақстан картасы. 5. «Шыңғысхан» - бейнефильмі.
Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 8,9 - тапсырма |
|
||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері Сабақтағы жетістіктерім Оның себептері |
|
||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















