Бекітемін__________
Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 9-сабақ
|
Бөлім: |
2 - бөлім Абайды оқы, таңырқа |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
|
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абай Құнанбайұлының қара сөздері «Жетінші сөз» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.3.2.1 кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді |
|||||
|
Құндылыққа баулу |
Жақсы мінез арқылы жақсылыққа жетуге болатынын ұғындыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 5 минут
Сабақтың ортасы 15 минут
5 минут
10 минут
Сабақтың соңы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал «Атомдар мен молекулалар» Үй тапсырмасын қайталауға араналған сұрақтар арқылы пысықтау Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру Ойтүрткі Абайдың қарасөздерінің бірнешеуі ең алғаш 1918 жылы Семейде «Абай» журналында жарық көрді. Толық нұсқасы 1933 жылы М.Әуезов құрастырған екі томдық академиялық жинақта жарияланған. Қарасөздер орыс,қытай, француз,тағы да басқа көптеген әлем тілдеріне аударылды. «Абай» журналынан
1-тапсырма Топтық жұмыс Топ ішінде «Әдеби шеңберге» қатысыңыз. Мына рөлдердің бірін таңдап, шығарманы талқыла. 1) Талқы себепшісі қара сөз бойынша (кейіпкерлері, сюжеті, қарым-қатынасы, автор позициясы, т.б. бойынша) сұрақтар құрастырады. 2) Белгілеуші – шығарманың қай бөлімі ең маңызды деп санайды, ойын дәлелдейді. 3) Байланыстырушы – шығармадағы көтерілген мәселені өмірмен байланыстырады, дәлелдейді. 4) Қорытындылаушы – көтерілген мәселені қорытындылайды. 2-тапсырма. (оқулықтан) Ақынның көздеген мақсаты мен көңіл күйін білдіретін жолдарды тауып жазыңдар.
4-тапсырма. Адам мінезіне қатысты ойларды тауып оқы
Үйге тапсырма: 7-тапсырма Кері байланыс
|
«Атомдар мен
молекулалар»
Топ ішінде «Әдеби шеңберге» қатысады. Берілген рөлдердің бірін таңдап, шығарманы талқылайды.
Ақынның көздеген мақсаты мен көңіл күйін білдіретін жолдарды тауып жазады.
Адам мінезіне қатысты ойларды тауып оқиды.
Сабақтан қандай әсер алғанын, не ұнағанын айтып, «Ашық микрофон» әдісі бойынша рефлексия жасайды. |
10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
Дескриптор үй тапсырмасына байланысты сұрақтарға жауап береді-1 Дескриптор - рөлдік тапсырмаға қатысады-1 - шығарманың бөлімдерін талқылайды-1 -қара сөздің тақырыбы мен идеясын ажыратады-1 -негізгі мәнін анықтайды-1 Ақынның көздеген мақсаты мен көңіл күйін білдіретін жолдарды тауып жазады-1 Адам мінезіне қатысты ойларды тауып оқиды-1 Асық арқылы бағалау
Алшы – (9-10 балл) Тәйке (7-8 балл) Бүге (4-6 балл) Шіге (шік) – (1-4 балл) |
Оқулық 6-сынып Алматы «Атамұра» баспасы 2018жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 6-сынып
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. Тақырыбы:Абай Құнанбайұлының қара сөздері «Жетінші сөз»
Сабақ жоспары. Тақырыбы:Абай Құнанбайұлының қара сөздері «Жетінші сөз»
Бекітемін__________
Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 9-сабақ
|
Бөлім: |
2 - бөлім Абайды оқы, таңырқа |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
|
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абай Құнанбайұлының қара сөздері «Жетінші сөз» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.3.2.1 кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді |
|||||
|
Құндылыққа баулу |
Жақсы мінез арқылы жақсылыққа жетуге болатынын ұғындыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 5 минут
Сабақтың ортасы 15 минут
5 минут
10 минут
Сабақтың соңы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал «Атомдар мен молекулалар» Үй тапсырмасын қайталауға араналған сұрақтар арқылы пысықтау Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру Ойтүрткі Абайдың қарасөздерінің бірнешеуі ең алғаш 1918 жылы Семейде «Абай» журналында жарық көрді. Толық нұсқасы 1933 жылы М.Әуезов құрастырған екі томдық академиялық жинақта жарияланған. Қарасөздер орыс,қытай, француз,тағы да басқа көптеген әлем тілдеріне аударылды. «Абай» журналынан
1-тапсырма Топтық жұмыс Топ ішінде «Әдеби шеңберге» қатысыңыз. Мына рөлдердің бірін таңдап, шығарманы талқыла. 1) Талқы себепшісі қара сөз бойынша (кейіпкерлері, сюжеті, қарым-қатынасы, автор позициясы, т.б. бойынша) сұрақтар құрастырады. 2) Белгілеуші – шығарманың қай бөлімі ең маңызды деп санайды, ойын дәлелдейді. 3) Байланыстырушы – шығармадағы көтерілген мәселені өмірмен байланыстырады, дәлелдейді. 4) Қорытындылаушы – көтерілген мәселені қорытындылайды. 2-тапсырма. (оқулықтан) Ақынның көздеген мақсаты мен көңіл күйін білдіретін жолдарды тауып жазыңдар.
4-тапсырма. Адам мінезіне қатысты ойларды тауып оқы
Үйге тапсырма: 7-тапсырма Кері байланыс
|
«Атомдар мен
молекулалар»
Топ ішінде «Әдеби шеңберге» қатысады. Берілген рөлдердің бірін таңдап, шығарманы талқылайды.
Ақынның көздеген мақсаты мен көңіл күйін білдіретін жолдарды тауып жазады.
Адам мінезіне қатысты ойларды тауып оқиды.
Сабақтан қандай әсер алғанын, не ұнағанын айтып, «Ашық микрофон» әдісі бойынша рефлексия жасайды. |
10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
Дескриптор үй тапсырмасына байланысты сұрақтарға жауап береді-1 Дескриптор - рөлдік тапсырмаға қатысады-1 - шығарманың бөлімдерін талқылайды-1 -қара сөздің тақырыбы мен идеясын ажыратады-1 -негізгі мәнін анықтайды-1 Ақынның көздеген мақсаты мен көңіл күйін білдіретін жолдарды тауып жазады-1 Адам мінезіне қатысты ойларды тауып оқиды-1 Асық арқылы бағалау
Алшы – (9-10 балл) Тәйке (7-8 балл) Бүге (4-6 балл) Шіге (шік) – (1-4 балл) |
Оқулық 6-сынып Алматы «Атамұра» баспасы 2018жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 6-сынып
|
||
шағым қалдыра аласыз














