Сабақ жоспары: Төрт түліктің пайдасы 7 орыс сыныбы

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Сабақ жоспары: Төрт түліктің пайдасы 7 орыс сыныбы

Материал туралы қысқаша түсінік
Төрт түліктің пайдасы
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 9. Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 7

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: 25. Төрт түліктің пайдасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

7.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну

7.5.1.7 септеулік шылаулардың қызмет-ін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсына алады;

септеулік шылаулардың қызмет-ін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:

«Жүректен- жүрекке» тренингін өткізеді. Оқушыларға А4 парағын таратып береді. Жақсы сөз — жанды жадыратар. Мұғаліммен бірге параққа жағымды сөз дер жазады. Сабақ соңында талданады.

Үй жұмысын тексеру

«Сұрақ- жауап» әдісін қолданып, үй тапсырмасын сұрау.

Ұйымдастыру кезеңі «Мозайка» әдісі арқылы сыныпты топқа бөлу. Кітап, кітапхана, оқырмандардың суреттерін топ құрамындағы оқушылар санына қарай бөлініп, оларды араластырып, оқушыларға таратып беріледі. Олар қиындыларды құрастырып, бүтін сурет шығарады. Сол арқылы топқа бөлінеді. 1-топ «Кітап» 2-топ «Кітапхана» 3-топ «Оқырман»







«Смайликтер»

Слайд




Үлестірмелі топтамалар


Үйдің, дастарханның суреттері


Интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы



























1.Сөздікпен жұмыс.

Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздік .







Қызығушылықты ояту



Жазылым

тапсырма

Жеке жұмыс



Жазылым

Жеке жұмыс

ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС)

(даралап оқыту тәсілі арқылы)

Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады.

Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі

4-тапсырма

Тыңдалым Оқылым














Айтылым

10-тапсырма

Жұптық жұмыс





11-тапсырма

Оқылым Жазылым




8-тапсырма

Оқылым Айтылым







7-тапсырма

Жазылым

Топтық жұмыс




Жазылым Айтылым

6- тапсырма

Жеке жұмыс

2-тапсырма

Жазылым Айтылым

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады.

Балқаймақ- сметана, сливки

Асыраушысы-кормильец

Иленген тері-выделенная кожа

Жал-грива

Жамылғы-покрывало

Айтылым

«Төрт түлік»

«Бес жолды өлең» 1.Зат есім. 2.Сын есім. 3.Етістік. 4.Сөйлем. 5.Синоним

Жазылым

Берілген әріптерден төрт түлік аттары мен төлдерін жазу Т, е, қ, а, л, ш, ж, к, й, і, ү, з, ұ, н, и, ы, о, с, р

Жазылым

Сәйкесігін тауып сызбамен белгілеу

Сұрақ Жауап 1. Мал төлдері? Еті, сүті, терісі, жүні 2. Малдың пайдасы? Жоңышқа, жаңқа, жусан 3. Малдың сүйікті асы? Шопан, жылқышы, бақташы 4. Малды кім бағады? Қозы, бұзау, лақ, құлын, бота





Тыңдалым Оқылым

Оқы. Оқушы бойында таным түсінігін қалыптастыру мақсатында «Түртіп алу» әдісін пайдаланамын. 1-топқа Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, детальді ақпаратты анықтаңдар. 2-топқа Тыңдалған мәтіннен негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктеңдер. 3-топқа Мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі ойларды талқылап, тұжырымдаңдар.

Айтылым

Сұрақтарға жауап беріңдер.

Жазылым

Сүттен

Жасалатын тағам

Еттен жасалатын тағам



Айтылым

Мәтінді қайта оқы. Әр түліктің пайдасын, толықтыр. Ұқсастықтарын ата.

Жазылым

Мәтінді оқыңдар.

Айтылым

Мақал- мәтелдер, тыйым сөздер. Түсіндір.

Жазылым Айтылым

«Сәйкестендіру кестесі»




«Шапалақ»











Дескриптор

3 балл

-Жазып шығады

-Сөйлем құрайды.


«БББ»

















5 балл

-Мәтін жазады

-Топтастырады.

«Екі жұлдыз, бір тілек»


















Дескриптор

3 балл

-Түсіндіреді

-Талдайды


«Өзін- өзі бағалау»






Оқулық

сөздік

слайд

























Слайд

Оқулық















Оқулық


слайд





Микрофон


Кесте















Таратпалар

Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру : 3, 9- тапсырма


Кері байланыс



 Өз деңгейлерін анықтайды.

«Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылықорыту «Бүгін мен...................... білдім» 2.«................. қызықты болды» «.......................... қиын болды.» 3.« ......................... екенін түсіндім» 4.«Мен..................................... білім алдым.» 5. «.................. мені таң қалдырды.»


Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.

Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі.


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
06.02.2025
104
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі