Бекітемін -----------------
Мектеп директоры _____________
Коучинг жоспары
|
Коучинг |
Пән мұғалімі:Оразова Рита Исатайқызы |
|
|
Коучинг тақырыбы |
«Сабақ мақсаттарын дұрыс тұжырымдау». |
|
|
Жалпы мақсаты |
Мұғалімдерді сабақ жоспарлауда мақсатты дұрыс қоя білуге бағыттау |
|
|
Күтілетін нәтиже |
1.Сабақ мақсаттарын SMART талаптарына сай құра біледі 2.Сабақ мақсаттарын оқушыларға бағыттай алады |
|
|
Құрал-жабдықтар |
Видео-ролик, презентация, |
|
|
Коучинг барысы |
||
|
Коучинг-сессияны жүргізу кезеңі |
Уақыты: 45мин |
Коуч пен қатысушы мұғалімдердің іс-әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
7 мин |
Коучинг тәсілі негізінде тренингке қош келдіңіздер! Мұғалімдер шеңберге жиналып,коучтің «Мұғалім мамандығын таңдаудағы мақсатыңыз?» деген сұрағына бір-екі сөйлеммен жауап береді. Қима қағаздарды құрастыру арқылы мұғалімдер топтарға бөлінеді.Суреттен нысана бейнесін құрастырып, коучингтің тақырыбын айқындайды. -Бұл сурет тен нені айқындауға болады? - Нысаға жету, мақсатқа жету..... |
|
Ой шақыру кезеңі |
6 мин |
1.Мақсат қою мәнмәтініне сәйкес видео-ролик көрсетіледі. «Поросёнок и печенье» 2.Алдымен әр пән мұғалімдеріне өз пәндері бойынша белгілі бір тақырыпқа мақсат қойып жазуды тапсырамын Мұғалімдер тапсырманы жеке – жеке орындайды. Сабақ мақсаттарын қалай қойғанын бақылаймын. |
|
Сұрақтар қою |
3 мин. |
- Сабақ мақсаты деген не? - Сабақтың мақсатын қалай қойып жүрсіз? - Ол мақсатта оқушының не үйренетіні анық па? - Сіз сабақтағы тапсырмаларды мақсатты түрде бересіз бе? - Сіз оқушыға қойылған мақсатқа жетудің жолдарын көрсетесіз бе? - Біз оқушы жұмысының қандай нәтижесін көре аламыз? |
|
Таныстырылым |
7 мин |
Презентатция «Сабақ мақсатының SMART талаптарына сай болуы» Сабақ мақсаттарын қоюда жіберілетін қателіктерге тоқталып, нақты мысалдармен түсіндіремін.7 қателікке тоқталамын. SMART технологиясы бойынша оқу мақсаттары мен табыс крийтерилерін тұжырымдап үйрену. Specific – арнайы, нақты; Measurable – өлшеуге болатын, шектеулі талап етушілік; Attainable – қолжетімділік; Realistic – шындыққа сай, қысқа да нұсқа берілуі; Timed – белгілі бір уақыт арлығымен шектелген деген ұғымдарды білдіреді. Мақсаттарда крийтерилері болу; жаза алады, топтастыра алады, құрастыра алады Оқушының нақты не нәрсе үйренетіндігін айқындай алу керек. |
|
Практика №1Тапсырма |
10 мин |
1-қадам :Әр мұғалім өз сабағынан бір тақырыпқа мақсат қояды; 2-қадам :шағын топта қарастырады; 3-қадам :әр топ үш мақсаттан оқиды. коучинг бөлімінде пән мұғалімдерін біріктіріп оқушыға бағытталған мақсат қойып, жоспар құрады, тапсырма дескрипторларын қоя біледі . |
|
№2 Тапсырма |
5 мин |
Рефлексия жасау. Үйге тапсырма беру. Келесі сабағында жоспар құрған кезде SMART талабына сай құрып келуді тапсырамын, келесіде тексеремін. |
|
Кері байланыс |
7 мин. |
Бүгінгі сабақтан қандай ақпарат алдыңыз ? Ол сіз үшін құнды болды ма? Сізді не қызықтырды?Сіз үшін не маңызды? Сіз сабақ жоспарлауда SMART мақсаттын қоя алатын болдыңыз ба? Сіздің қандай ұсыныстарыңыз бар? «Бес саусақ» әдісі арқылы кері байланыс аламын. |
|
|
|
|
|
Рефлексия |
|
Мұғалімдер қажеттілігіне сай жұмыс жасай алдым ба? |
Сіз үшін не маңызды болды?
Ол сіз үшін құнды болды ма? Сізді не қызықтырды?
Сіз сабақ жоспарлауда SMART мақсаттын қоя алатын болдыңыз ба?
Сіздің қандай ұсыныстарыңыз бар?
Бүгінгі сабақтан қандай ақпарат алдыңыз ?
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ мақсаттарын дұрыс тұжырымдау
Сабақ мақсаттарын дұрыс тұжырымдау
Бекітемін -----------------
Мектеп директоры _____________
Коучинг жоспары
|
Коучинг |
Пән мұғалімі:Оразова Рита Исатайқызы |
|
|
Коучинг тақырыбы |
«Сабақ мақсаттарын дұрыс тұжырымдау». |
|
|
Жалпы мақсаты |
Мұғалімдерді сабақ жоспарлауда мақсатты дұрыс қоя білуге бағыттау |
|
|
Күтілетін нәтиже |
1.Сабақ мақсаттарын SMART талаптарына сай құра біледі 2.Сабақ мақсаттарын оқушыларға бағыттай алады |
|
|
Құрал-жабдықтар |
Видео-ролик, презентация, |
|
|
Коучинг барысы |
||
|
Коучинг-сессияны жүргізу кезеңі |
Уақыты: 45мин |
Коуч пен қатысушы мұғалімдердің іс-әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
7 мин |
Коучинг тәсілі негізінде тренингке қош келдіңіздер! Мұғалімдер шеңберге жиналып,коучтің «Мұғалім мамандығын таңдаудағы мақсатыңыз?» деген сұрағына бір-екі сөйлеммен жауап береді. Қима қағаздарды құрастыру арқылы мұғалімдер топтарға бөлінеді.Суреттен нысана бейнесін құрастырып, коучингтің тақырыбын айқындайды. -Бұл сурет тен нені айқындауға болады? - Нысаға жету, мақсатқа жету..... |
|
Ой шақыру кезеңі |
6 мин |
1.Мақсат қою мәнмәтініне сәйкес видео-ролик көрсетіледі. «Поросёнок и печенье» 2.Алдымен әр пән мұғалімдеріне өз пәндері бойынша белгілі бір тақырыпқа мақсат қойып жазуды тапсырамын Мұғалімдер тапсырманы жеке – жеке орындайды. Сабақ мақсаттарын қалай қойғанын бақылаймын. |
|
Сұрақтар қою |
3 мин. |
- Сабақ мақсаты деген не? - Сабақтың мақсатын қалай қойып жүрсіз? - Ол мақсатта оқушының не үйренетіні анық па? - Сіз сабақтағы тапсырмаларды мақсатты түрде бересіз бе? - Сіз оқушыға қойылған мақсатқа жетудің жолдарын көрсетесіз бе? - Біз оқушы жұмысының қандай нәтижесін көре аламыз? |
|
Таныстырылым |
7 мин |
Презентатция «Сабақ мақсатының SMART талаптарына сай болуы» Сабақ мақсаттарын қоюда жіберілетін қателіктерге тоқталып, нақты мысалдармен түсіндіремін.7 қателікке тоқталамын. SMART технологиясы бойынша оқу мақсаттары мен табыс крийтерилерін тұжырымдап үйрену. Specific – арнайы, нақты; Measurable – өлшеуге болатын, шектеулі талап етушілік; Attainable – қолжетімділік; Realistic – шындыққа сай, қысқа да нұсқа берілуі; Timed – белгілі бір уақыт арлығымен шектелген деген ұғымдарды білдіреді. Мақсаттарда крийтерилері болу; жаза алады, топтастыра алады, құрастыра алады Оқушының нақты не нәрсе үйренетіндігін айқындай алу керек. |
|
Практика №1Тапсырма |
10 мин |
1-қадам :Әр мұғалім өз сабағынан бір тақырыпқа мақсат қояды; 2-қадам :шағын топта қарастырады; 3-қадам :әр топ үш мақсаттан оқиды. коучинг бөлімінде пән мұғалімдерін біріктіріп оқушыға бағытталған мақсат қойып, жоспар құрады, тапсырма дескрипторларын қоя біледі . |
|
№2 Тапсырма |
5 мин |
Рефлексия жасау. Үйге тапсырма беру. Келесі сабағында жоспар құрған кезде SMART талабына сай құрып келуді тапсырамын, келесіде тексеремін. |
|
Кері байланыс |
7 мин. |
Бүгінгі сабақтан қандай ақпарат алдыңыз ? Ол сіз үшін құнды болды ма? Сізді не қызықтырды?Сіз үшін не маңызды? Сіз сабақ жоспарлауда SMART мақсаттын қоя алатын болдыңыз ба? Сіздің қандай ұсыныстарыңыз бар? «Бес саусақ» әдісі арқылы кері байланыс аламын. |
|
|
|
|
|
Рефлексия |
|
Мұғалімдер қажеттілігіне сай жұмыс жасай алдым ба? |
Сіз үшін не маңызды болды?
Ол сіз үшін құнды болды ма? Сізді не қызықтырды?
Сіз сабақ жоспарлауда SMART мақсаттын қоя алатын болдыңыз ба?
Сіздің қандай ұсыныстарыңыз бар?
Бүгінгі сабақтан қандай ақпарат алдыңыз ?
шағым қалдыра аласыз













