Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сабақ Қазақстан халқы Ассамблеясы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім: |
Қазақстандағы ұлттар достығы |
Білім беру ұйымы |
«Қарғалы №3 орта мектеп»КММ |
Педагогтің аты-жөні |
Тастанкулова С.С |
Күні |
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан халқы Ассамблеясы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7.3.4.1. Эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз көзқарасын жазу (дискуссивті эссе) 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 2 минут |
«Мені не үшін сыйлайсыз?» атты психологиялық ахуал жүргізеді. |
Мұғаліммен амандасады. Жұпта бірін бірі не үшін сыйлайтынын айтып, көңілдері көтеріледі.
|
|
|
8 минут |
Үй тапсырмасын тексеру. «Ең үздік әңгіме» әдісі. 11-тапсырма.120-бет.Үш қатардан үш сарапшы оқушылардың әңгімелерін оқып, ең үздік деп таныған үш оқушының жұмысын ұсынады. «WordWall» платформасында сұрақтарға жауап береді. Оқыту түрі: Жеке жұмыс
Жаңа сабақтың тақырыбын таныстыру. Мақсатын, бағалау критерийін оқушыларға болжату. Дағды: сабаққа мақсат қою дағдысы, бағалау критерийлерін шығару дағдысы қалыптасады. Оқушының алдына міндет қою. Тапсырмалар орындау барысында белгілі бір заңдылық шығады, соны байқап, қорытынды шығару. |
Ең үздік жазылған үш әңгімені ортаға шығып оқиды. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере отырып «WordWall» платформасы арқылы білімдерін тексереді. Сабақ мақсатын өздері болжап айтады, мұғалімнің көмегімен толықтырады, бағалау критерийімен танысады. |
«Ең үздік әңгіме» әдісі «Одағайлар»арқылы бағалау
«WordWall» платформасындағы ойын арқылы бағаланады. Түрі- Бірін-бірі бағалау Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан жұптарға қалыптастырушы бағалау ауызша жүргізіледі. «Жарайсың» «Керемет», «Жақсы» деген мадақтау сөздерді қосып ынталандыру. |
https:// WordWall com/
|
Сабақтың ортасы 14 минут |
Бейнесабаққа назар аударып, тыңдап және бейнесабақтағы ақпаратттармен танысыңыздар. Оқыту түрі: Топтық жұмыс. Әдісі: «Төрт сөйлем» Топқа біріктіру. Flippity платформасы арқылы оқушыларды алдын ала топтарға біріктіреді. Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы
«Төрт сөйлем»
әдісі
арқылы оқушылар өз пікірлерін
білдіреді:
Дағды: Тыңдай білу, ұжымдық шешім қабылдау, бір бірімен байланысқа түсу, талдау, қарым-қатынас, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады. ЕББҚ бар оқушылар барлық топтың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, топтағы оқушылардың көмегімен постерді қорғауға қатысады. |
Берілген сілтеме арқылы бейнесабақты көреді. Жұмыс дәптерге қажетті мәліметтерді жазады Топтық тапсырманы орындайды.
Бұл тәсіл арқылы оқушылар тақырып туралы
пікірлерін білдіреді: . 4 топқа бірігеді.
|
Бағалау критерийі
Дескриптор: - Пікірін білдіреді; -Дәлел келтіреді; -Мысал жазады; -Қорытынды шығарады. «Сэндвич» әдісі. Түрі- өзара бағалау |
Оқулық бейнежазба https://youtu.be/O4kjOrDwTN0 Үлестірме қағаздар
|
8 минут |
Оқыту түрі: Жұптық жұмыс №2 тапсырма. «Ассамблея – халықтар бірлігінің кепілі» тақырыбында дискуссивті эссе жазыңыз.
Дискуссивті эссе – көтерілген
мәселе бойынша ой қозғау, шындықты айқындау; немесе пікірді,
ұстанымды өзгерту; проблеманы жан – жағынан көруге мүмкіндік
береді. Дискуссивті эссе талдай отырып жазылады. Эссенің жазылу құрылымы: 1. Кіріспе. Тақырыптың негізгі мәні мен негіздемесі тезис түрінде көрсетіледі 2. Тақырыпты дамыту. Тақырыпқа сәйкес бар біліміңізді қолданып, дәлелдейсіз (аргументация) 1.Аргумент түсіндіру мысал (факт) байланыстырушы сөйлемдер 2. Аргумент түсіндіру мысал (факт) байланыстырушы сөйлемдер 3. Қорытынды. Жалпылау мен аргументтеріңіздің логикалық қорытындысы ЕББҚ бар оқушы бұл тапсырмада жұбынан қолдау көмек алып, тапсырманы бірге орындайды. Дағды: тақырыпқа байланысты шешім қабылдау, сыни тұрғысынан ойлау дағдысы дамиды. Мақсатқа оралу: «Ассамблея – халықтар бірлігінің кепілі» тақырыбына байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдарына дискуссивті эссе жазады Талқылау сұрақтары.
|
№2 тапсырма. «Ассамблея – халықтар бірлігінің кепілі» тақырыбында дискуссивті эссе жазыңыз
мәселенің шешу жолын ұсынады |
Бағалау критерийі
Дескриптор:
мәселенің шешу жолын ұсынады; 1 б -Орфографиялық нормаға сай жазады: -Тыныс белгісі; 1 б -Емле ережесіне сай жазады. 1 б «Көршіңмен бөліс» әдісі Түрі- өзара бағалау |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |