|
САБАҚ: Бөлім: Биоалуантүрлі лік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер Синтаксис |
Мектеп: ҚМЛ |
|||
|
Күні: 22.01.25 |
Мұғалімнің аты-жөні: Адиетова Г |
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: 12 |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қызыл кітап» Қадыр Мырзалиев өлеңінде |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты |
8.2.5.1 -перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру. 8.3.2.1 - жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жазу ; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін бойынша сұрақ құрастыруда перифраздың түрлі тәсілдерін қолданады Мақала жазуда тілдік құралдарды қолданып, жанрлық, стильдік ерекшеліктерін сақтайды. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және отаншылдық |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
биология |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Сабақтың кезеңі |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
||
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақтың ортасы 33 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. «Стикер кімде?» әдісі арқылы топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау «Болжау» әдісі арқылы сабақ тақырыбын болжау
Жаңа сабақ. Қ.Мырзалиевтің «Қызыл кітап» поэмасы бейнебаян арқылы таныстырылады. Тылдалымалды тапсырма 1-топ жануарлар аты 2- топ құстардың аты 3-топ біздің елде мекендемейтін жан-жанруарлар аты
Қойылған сұрақтың түрлерін сұрау Перифраз туралы ақпарат беру 1-тапсырма ТЖ 1-топ Мәтін бойынша негізгі ақпаратты алуға бағытталған, перифраз тәсілін қолдана отырып, жіңішке сұрақ құрастырыңдар 2-топ Перифраз тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша жуан сұрақтар құрастырыңдар 3-топ Перифраз тәсілін қолданып аралас сұрақ құрастырады 2-тапсырма Берілген тірек сөздерді қолданып, жанрлық ерекшелігін сақтап, мақала жаз /70-80 сөз/
«Қызыл кітап
— Тірек сөздер: Қызыл кітап, қауіп-қатер, мемлекет қорғауы, аңдар мен өсімдіктер, қорғалады, тыйым салынған, табиғат сыйы |
Оқушылар орындық артындағы стикер түстері арқылы топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын айтады Суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжам жасайды Роликті қарайды, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, талқылауға қатысады Оқушылар сұрақ түрлерін ажыратып айтады Негізгі ақпаратты тауып, жіңішке сұрақтар дайындайды |
ҚБ.Мұғалімнің кері байланысы Дескриптор: 3 балл -негізгі ақпаратты табады -перифраз тәсілін қолданады - жіңішке, жуан , аралас сұрақ құрастырады Топтар бірін-бірі бағалайды «Коментарий» әдісі Дескриптор 3 балл
|
стикерлер
https://www.youtube.com/watch?v=OoeFNoETHM
призентация |
|
Сабақтың соңы 5 минут Сабақты бекіту Үй тапсырмасы Бағалау Рефлексия |
Сабақ мақсатына оралу «Қызыл кітап» жазылған мақала тауып, өз мақалаларымен салыстыру 10 баллдық жүйе «Пайыз» әдісі арқылы өздерін бағалау |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ тақырыбы "Қызыл кітап-Қ.Мырзалиев " өлеңінде
Сабақ тақырыбы "Қызыл кітап-Қ.Мырзалиев " өлеңінде
|
САБАҚ: Бөлім: Биоалуантүрлі лік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер Синтаксис |
Мектеп: ҚМЛ |
|||
|
Күні: 22.01.25 |
Мұғалімнің аты-жөні: Адиетова Г |
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: 12 |
Қатыспағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қызыл кітап» Қадыр Мырзалиев өлеңінде |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты |
8.2.5.1 -перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру. 8.3.2.1 - жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жазу ; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін бойынша сұрақ құрастыруда перифраздың түрлі тәсілдерін қолданады Мақала жазуда тілдік құралдарды қолданып, жанрлық, стильдік ерекшеліктерін сақтайды. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және отаншылдық |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
биология |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Сабақтың кезеңі |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
||
|
Сабақтың басы 7 минут Сабақтың ортасы 33 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. «Стикер кімде?» әдісі арқылы топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау «Болжау» әдісі арқылы сабақ тақырыбын болжау
Жаңа сабақ. Қ.Мырзалиевтің «Қызыл кітап» поэмасы бейнебаян арқылы таныстырылады. Тылдалымалды тапсырма 1-топ жануарлар аты 2- топ құстардың аты 3-топ біздің елде мекендемейтін жан-жанруарлар аты
Қойылған сұрақтың түрлерін сұрау Перифраз туралы ақпарат беру 1-тапсырма ТЖ 1-топ Мәтін бойынша негізгі ақпаратты алуға бағытталған, перифраз тәсілін қолдана отырып, жіңішке сұрақ құрастырыңдар 2-топ Перифраз тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша жуан сұрақтар құрастырыңдар 3-топ Перифраз тәсілін қолданып аралас сұрақ құрастырады 2-тапсырма Берілген тірек сөздерді қолданып, жанрлық ерекшелігін сақтап, мақала жаз /70-80 сөз/
«Қызыл кітап
— Тірек сөздер: Қызыл кітап, қауіп-қатер, мемлекет қорғауы, аңдар мен өсімдіктер, қорғалады, тыйым салынған, табиғат сыйы |
Оқушылар орындық артындағы стикер түстері арқылы топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын айтады Суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжам жасайды Роликті қарайды, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, талқылауға қатысады Оқушылар сұрақ түрлерін ажыратып айтады Негізгі ақпаратты тауып, жіңішке сұрақтар дайындайды |
ҚБ.Мұғалімнің кері байланысы Дескриптор: 3 балл -негізгі ақпаратты табады -перифраз тәсілін қолданады - жіңішке, жуан , аралас сұрақ құрастырады Топтар бірін-бірі бағалайды «Коментарий» әдісі Дескриптор 3 балл
|
стикерлер
https://www.youtube.com/watch?v=OoeFNoETHM
призентация |
|
Сабақтың соңы 5 минут Сабақты бекіту Үй тапсырмасы Бағалау Рефлексия |
Сабақ мақсатына оралу «Қызыл кітап» жазылған мақала тауып, өз мақалаларымен салыстыру 10 баллдық жүйе «Пайыз» әдісі арқылы өздерін бағалау |
|||
шағым қалдыра аласыз














