Карагойшина Гульбану
Женисовна
Батыс Қазақстан облысы ,
Орал қаласы ,
Д.А Қонаев атындағы
№44 мектеп -гимназиясының бастауыш сыныптар бойынша директор орынбасары
Бастауыш сынып мұғалімі педагог-шебер
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және фольклор |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Теңге. Монета және қағаз ақша |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.6 - 50 теңгелік, 100 теңгелік монеталарды, 200 теңгелік, 500 теңгелік купюраларды ажырату және түрліше төлем жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: монеталарды ажыратыады және түрліше төлем жасай алады. Көптеген оқушылар: теңгені монетаға ұсақтау жолын түсіндіре алады. Кейбір оқушылар: есептерге кері есептер құрастыра алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
І.Ұйымдастыру бөлімі. Сабаққа психологиялық дайындық. ІІ. Өткенді қайталау.
|
Ширату жаттығуларын жасайды. Ауызша есептеулер арқылы өткенді қайталады. |
100 теңге арқылы бағалау |
Карточка |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин 5 мин |
ІІІ. Жаңа сабақ 1.Математикалық диктант. 2.Жұмбақ Математика сабағы Ойлауды қажет деп табады. Ойлаймыз ойнаймыз, Шешуін таппай қоймаймыз. Жұмбақ Арзан ба әлде қымбат па? Білесің де бағасын . Барлық затты бір затқа , Айырбастап аласың ! Оқу мақсаты: 50 теңгелік, 100 теңгелік монеталарды, 200 теңгелік, 500 теңгелік купюраларды ажырату және түрліше төлем жасау. 3.Ой қозғау - Ақша, теңге, монета деген не? -Не үшін керек? 4.«Галерея» әдісі (Ақша туралы мәлімет)
«Теңге» сөзі ортағасырлық түріктердің «денге» немесе «танга» күміс монеталарынан шыққан болатын. Қазақстандық ақша – әлемдегі ең әдемі ақшала Қазақ теңгесі Англияда басылды. Теңгенің 16 – ға жуық құпия қорғанысы белгісі бар.Ұлттық валютамыздың дизайның жасаушы авторлық топтың жетекшісі Тимур Сүлейменов болды. рдың бірі болып табылады. Ерте замандарда теңгелерді Түркістан, Тараз қалаларындағы арнаулы шеберханаларда жасалған. Биыл теңгеміздің айналымға шыққанына 29жыл болды
Теңге Ұлыбританияның әлемге әйгілі әрі ең көне «Харрисон және оның ұлдары» деп аталатын банкноттық фабрикасында басылып шықты. Құпия белгіні үкіні көзімен қарасаңыз да, байқай алмайсыз. Қазақ теңгесі Англияда басылды. Теңгенің 16 – ға жуық құпия қорғанысы белгісі бар.Ұлттық валютамыздың дизайның жасаушы авторлық топтың жетекшісі Тимур Сүлейменов болды.
5.№ 1 ауызша Теңгелерді ілу, ұсақтау
№ І қатар ІІ қатар ІІІ қатар 500 тг х 2 = 100 тг х 4 = 200 тг х 2 200 тг х 3 = 200 тг х 5 = 100 тг х 5 100 тг х 2 = 20 тг х 2= 50 тг х 2 №3 есеп Мектеп Мектепте сынып, Сыныпта сабақ. Сабақта ұл мен қыз. Есепті шығарамыз біз! Болғаны-300 тг Алынды-50х2+100 Қалды-? Шешуі : 300-(50х2+100) = 100тг Жауабы:100 теңге қалды. Жұптық жұмыс Жекеміз және топпыз, Көршілермен жұптыз! Лентадағы монетаны «Шынжыр» әдісі бойынша есептеу Топтық жұмы *Есепті шығарамыз, ойлаймыз, Топпен бірге ұйымшылдықпен талдаймыз! І топ. Бүгін Маратқа анасы 1000 теңге беріп дүкенге жұмсады .Ол 300 теңгеге сүт, 100 теңгеге сіріңке сатып алды. Қалған ақшаға 500 теңгенің кітабын сатып алды. Анасы оның кітап сатып алғанына қуанды.Марат қалған ақшасын анасына қайтарып берді 1.Алғашқыда неше теңге жұмсады? Шешуін жаз:----------------------------------------- 2.Кітап алғаннан кейін қанша қалды ? Шешуін жаз:-------------------------------------- ІІ топ. Бүгін Айгүлдің туған күні .Әжесі мен атасы туған күніне 1000 теңге берді.Ол оған 700 теңгесіне кітап сатып алды .Қалған ақшасына кинотеатрға 200 теңгеге билет алып кино көрді. Айгүл бұл күнді өте көңілді өткізді. 1.Алғашқыда неше теңге жұмсады ? Шешуін жаз:------------------------------------ 2.Киноға барған соң қанша ақшасы қалды Шешуін жаз:----------------------------------- ІІІ топ. Анасының әмиянында 1000 теңге бар болатын .Қанаттың анасы жұмыстан қайтар кезде біраз тамақ алды.Ол 200 теңгеге сүзбе, 100 теңгеге нан сатып алды .Қалған ақшаның 300 теңгесін баласына асханадан тамақ ішуге берді .Қалған ақшаны әмиянына салып қойды. 1.Анасы дүкенге қанша ақша жұмсады ? Шешуін жаз:------------------------------------- 2.Баласына ақша берген соң анасында қанша ақша қалды ? Шешуін жаз: ------------------------------------ Дескриптор: 1.Көбейту мен бөлуді амалдарын есептейді 2.Ауызша тез есептей алады . 3.Шамаларды өрнектеуді біледі . Дескриптор: 1.Есеп мазмұнын түсіндіре алады, талдайды. 2.Есеп мазмұны ішінен сұрақтарға жауап таба алады . 3.Өрнек құрайды шешуін жазады. |
Математикалық диктантты орындады. Жұмбақтың шешуін табады. - Сұрақтарға жауап береді Теңгелерді ұсақтайды Ауызша есептейді Сергіту жаттығуын жасайды. - Есептердің шешуін, жауабын табады. Лентадағы монетаны тез есептейді. - Есептердің шешуін, жауабын табады. Топпен жұмыстанады. |
Қоржынға жинау
|
Оқулық
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Карагойшина Гульбану ЖенисовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Сабақ үлгісі :Ақша және Монета
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сабақ үлгісі :Ақша және МонетаМатериал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары .2сыныптың математика сабағы
Материалдың қысқаша нұсқасы
Батыс Қазақстан облысы , Орал қаласы , Д.А Қонаев атындағы №44 мектеп -гимназиясының бастауыш сыныптар бойынша директор орынбасары Бастауыш сынып мұғалімі педагог-шебер
Сабақтың барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||













