|
Коучинг |
Тлеубердиева Күләш Аманғалиқызы |
|
Тақырыбы: |
Сабақтағы кері байланыстың түрлері |
|
Мақсаты: |
Мұғалімдерге сабақтағы кері байланыс жайлы,оның түрлері,әдістері жайлы мәліметтер алуға жағдай жасау. Оқушылардың көңіл –күйіне, сабақтағы іс-әрекетке, оқу материалдарына рефлекция жасау жолдарын жоспарлауды бірлесіп қарастыру. |
|
Міндеттері: |
|
|
Күтілетін нәтижелер: |
-Мұғалімдер кері байланыс түрлерін біледі; - Ауызша кері байланыс береді; - Интерактивті кері байланыс түрлерін үйренеді; - Кері байланыс түрлерін ажырата алады; - Мұғалімдер өз бетінше тапсырмалар орындайды; |
|
Коучигтің өткізілу тәртібі |
|||
|
Өту кезеңдері. Уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Тыңдаушының әрекеті |
ресурстар |
|
Зейінді шоғырландыруға арналған жаттығу. 5 минут.
Мүғалімнің түсіндіру әрекеті 15 минут
Тапсырма 10 минут
10 минут
Қорытынды |
Сәлеметсіздерме құрметті әріптестер! Сіздерді ортаға «Сағат» тренингіне шақырамын. Барлығымыз дөңгеленіп тұрсақ.Сіздер білесіздер сағатта 12 сан бар,осы сандарға арналған көңілді жаттығулар жасасақ.
Сағат әдісімен 3 топқа бөлінеді. Кері байланыстың түрлері-еске түсіру,іс-әрекетке баға беру және мәселені шешу жолдарын іздестіру. Мұғалім оқушының кез келген кері байланыс парағын оқи отырып, жұмысының сәтті шыққан тұстарын, ендігі іс-әрекетін қалай жақсартуға болатынын біліп отырады. Кері байланыс парағы арқылы оқушының үніне құлақ түсіріп оқу мен оқытудың кедергілерін айқындап келесі оқытуға бұрын да жақсылап дайындалуға түрткі болады екен. Кері байланысты мұғалім: Оқытуды оқыту жағдайына қарай түрі мен тәсілін бейімдейді. Кері байланыссыз мұғалім: Үйреншікті оқыту түрін өзгертпейді, оқытуда бір ғана әдіспен оқыту түрін пайдаланылады. Кері байланыс әрекетін ұйымдастыруда көзделетін басты мақсат: Оқушының саналы ішкі рефлекциясын даярлау, сол арқылы қазіргі кездегі маңызды болып саналатын өз бетімен еңбектену, бәсекеге қабілетті болу, алғырлық сияқты қабілеттерін дамыту. Сабақта қолданылатын кері байланыс түрлері: Көңіл күй мен эмоциялық жағдайды анықтауға арналған: «Ауа райы», «Бағдаршам», «Алма ағашы», «Бір сөзбен». Сабақтағы іс-әрекетке байланысты: «Табыс сатысы», « Таңдау». Оқу материалының мазмұны байланысты: «Синквейн», «Аяқталмаған сөйлемдер», «Плюс, минус, қызықты».
Кері байланыс жасаудың интерактивті түрлері: «Padlet» платформасы «Mentimetr» платформасы
«Топпен жұмыс» 1 топ: Кері байланыс дегеніміз не? 2 топ: Кері байланысты жүргізудің мақсаты? 3 топ: Кері байланыстың түрлері? Мұғалімдер тақтаға шығып берілген тапсырманы қорғайды. Кері байланысты ұсынғанда мынандай ережелерді ұсынған дұрыс: -Позитивті болу - Бағалаушы болмау - Бағыттандыруға ұмтылу - Сыпайы болу - Тең ұстау - Сәттілікке бағдарлау -Ризашылық білдіру -Мадақтай білу 2-тапсырма Топтық кері байланыс 1 топ: Өлеңді нақышына келтіріп, мәнерлеп оқу -Дауыс ырғағына назар аудару 2 топ: Хабарлы,Сұраулы, Лепті сөйлемдер жазу.
3 топ: Алма суретін салу
Мұғалімдер берілген тапсырманы орындайды. Орындаған тапсырмасына қарсылас тобы кері байланыс береді. Кері байланыс бізге не береді? Оқушыға- Оқудағы өзінің кемшілік тұстарын біліп, алға жылжуға бағытталған нақты пікір алады. Мұғалімге- Оқытудағы кемшіліктерді біліп,өз шығармашылығына, тәжірибесіне өзгертулер енгізіді. |
Коучигтің тақырыбымен мақсатымен, оқу нәтижесімен, түйінді идеяларымен танысады. Алдағы уақытта сәттілік тілейді. |
Презентация Сағат қиындылары
Плакат,қағаз қиындылары,түрлі-түсті маркерлер.
Плакат, Парақ
презентация |
|
Рефлексия 2 минут. |
Кері байланыс «Mentimetr» платформасы https://www.menti.com/aljpi22votf6
|
Сілтеме бойынша кіріп бүгінгі алған әсерлерімен бөліседі. |
Стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтағы кері байланыстың түрлері
Сабақтағы кері байланыстың түрлері
|
Коучинг |
Тлеубердиева Күләш Аманғалиқызы |
|
Тақырыбы: |
Сабақтағы кері байланыстың түрлері |
|
Мақсаты: |
Мұғалімдерге сабақтағы кері байланыс жайлы,оның түрлері,әдістері жайлы мәліметтер алуға жағдай жасау. Оқушылардың көңіл –күйіне, сабақтағы іс-әрекетке, оқу материалдарына рефлекция жасау жолдарын жоспарлауды бірлесіп қарастыру. |
|
Міндеттері: |
|
|
Күтілетін нәтижелер: |
-Мұғалімдер кері байланыс түрлерін біледі; - Ауызша кері байланыс береді; - Интерактивті кері байланыс түрлерін үйренеді; - Кері байланыс түрлерін ажырата алады; - Мұғалімдер өз бетінше тапсырмалар орындайды; |
|
Коучигтің өткізілу тәртібі |
|||
|
Өту кезеңдері. Уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Тыңдаушының әрекеті |
ресурстар |
|
Зейінді шоғырландыруға арналған жаттығу. 5 минут.
Мүғалімнің түсіндіру әрекеті 15 минут
Тапсырма 10 минут
10 минут
Қорытынды |
Сәлеметсіздерме құрметті әріптестер! Сіздерді ортаға «Сағат» тренингіне шақырамын. Барлығымыз дөңгеленіп тұрсақ.Сіздер білесіздер сағатта 12 сан бар,осы сандарға арналған көңілді жаттығулар жасасақ.
Сағат әдісімен 3 топқа бөлінеді. Кері байланыстың түрлері-еске түсіру,іс-әрекетке баға беру және мәселені шешу жолдарын іздестіру. Мұғалім оқушының кез келген кері байланыс парағын оқи отырып, жұмысының сәтті шыққан тұстарын, ендігі іс-әрекетін қалай жақсартуға болатынын біліп отырады. Кері байланыс парағы арқылы оқушының үніне құлақ түсіріп оқу мен оқытудың кедергілерін айқындап келесі оқытуға бұрын да жақсылап дайындалуға түрткі болады екен. Кері байланысты мұғалім: Оқытуды оқыту жағдайына қарай түрі мен тәсілін бейімдейді. Кері байланыссыз мұғалім: Үйреншікті оқыту түрін өзгертпейді, оқытуда бір ғана әдіспен оқыту түрін пайдаланылады. Кері байланыс әрекетін ұйымдастыруда көзделетін басты мақсат: Оқушының саналы ішкі рефлекциясын даярлау, сол арқылы қазіргі кездегі маңызды болып саналатын өз бетімен еңбектену, бәсекеге қабілетті болу, алғырлық сияқты қабілеттерін дамыту. Сабақта қолданылатын кері байланыс түрлері: Көңіл күй мен эмоциялық жағдайды анықтауға арналған: «Ауа райы», «Бағдаршам», «Алма ағашы», «Бір сөзбен». Сабақтағы іс-әрекетке байланысты: «Табыс сатысы», « Таңдау». Оқу материалының мазмұны байланысты: «Синквейн», «Аяқталмаған сөйлемдер», «Плюс, минус, қызықты».
Кері байланыс жасаудың интерактивті түрлері: «Padlet» платформасы «Mentimetr» платформасы
«Топпен жұмыс» 1 топ: Кері байланыс дегеніміз не? 2 топ: Кері байланысты жүргізудің мақсаты? 3 топ: Кері байланыстың түрлері? Мұғалімдер тақтаға шығып берілген тапсырманы қорғайды. Кері байланысты ұсынғанда мынандай ережелерді ұсынған дұрыс: -Позитивті болу - Бағалаушы болмау - Бағыттандыруға ұмтылу - Сыпайы болу - Тең ұстау - Сәттілікке бағдарлау -Ризашылық білдіру -Мадақтай білу 2-тапсырма Топтық кері байланыс 1 топ: Өлеңді нақышына келтіріп, мәнерлеп оқу -Дауыс ырғағына назар аудару 2 топ: Хабарлы,Сұраулы, Лепті сөйлемдер жазу.
3 топ: Алма суретін салу
Мұғалімдер берілген тапсырманы орындайды. Орындаған тапсырмасына қарсылас тобы кері байланыс береді. Кері байланыс бізге не береді? Оқушыға- Оқудағы өзінің кемшілік тұстарын біліп, алға жылжуға бағытталған нақты пікір алады. Мұғалімге- Оқытудағы кемшіліктерді біліп,өз шығармашылығына, тәжірибесіне өзгертулер енгізіді. |
Коучигтің тақырыбымен мақсатымен, оқу нәтижесімен, түйінді идеяларымен танысады. Алдағы уақытта сәттілік тілейді. |
Презентация Сағат қиындылары
Плакат,қағаз қиындылары,түрлі-түсті маркерлер.
Плакат, Парақ
презентация |
|
Рефлексия 2 минут. |
Кері байланыс «Mentimetr» платформасы https://www.menti.com/aljpi22votf6
|
Сілтеме бойынша кіріп бүгінгі алған әсерлерімен бөліседі. |
Стикер |
шағым қалдыра аласыз













