Материалдар / Сабақтан тыс сайыс-сабақ. Көңілді тапқырлар! 3-5 сыныптар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақтан тыс сайыс-сабақ. Көңілді тапқырлар! 3-5 сыныптар

Материал туралы қысқаша түсінік
"Робототехника" үйірмесі оқушыларына немесе АКТ, Информатика сабақтарына арналған. Сабақтан тыс сайыс-сабақ. тақырыбы:Көңілді тапқырлар! 4-5 сыныптар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Ақпан 2022
582
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Өту мерзімі: 28.11.2021 жыл.


Сабақтың тақырыбы: Көңілді тапқырлар!!!


Сабақтың мақсаты: Сайыс сабақтары арқылы оқушылардың жаңа технологияларды иегеруіне деген қызығушылықтарын арттыру, жан жақты дамуына ықпал ету, бәсекелік қабілетке баулу.

Білімділік: Scratch бағдарламасы туралы игерген білімдерін нақтылау.

Дамытушылық: Оқушылардың есте сақтау, зейінділік, шапшандылық қабілеттерін ұштау, үйірмеге деген қызығушылықтарын арттыру, өз ойларын нақты жеткізуді үйрету.

Тәрбиелілік: Жан-жақтылыққа, ұқыптылыққа, жанашырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Сабақтан тыс сайыс сабақ

Сабақта қолданылатын көрнекілік құралдар: тақта, карточкалар, интерактивті тақта, ноутбуктар.

Сабақтың өту барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі

  2. Оқушыларды топқа бөлу

  3. Сайыстың бөлімдерімен танысу

  4. Сергіту сәті

  5. Рефлексия

  6. Оқушыларды бағалау және марапаттау


І. Ұйымдастыру кезеңі

- Оқушылармен сәлемдесу

- Оқушыларды түгендеу

- Қауіпсіздік техникасын еске алу


ІІ. Топқа бөлу:

Оқушылар карточканы таңдау арқылы 2 командаға бөлінеді, өз топтарына ақылдасып ат қояды.


ІІІ. Сайыстың бөлімдерімен танысу

1 бөлім: Артығын алып таста

2 бөлім: Ойлан тап!

3 бөлім: Кім жылдам?

4 бөлім: «Ақылды мысық?»

5 бөлім: «Миға шабуыл»





1 бөлім – «Артығын алып таста!» (жалпы 3 мин уақыт әр жауапқа 5 ұпай)

1-ші топ

  1. Фон, Скреч, Движение, Компьютер, Костюм.

  2. Внешность, Спрайт, Гравитация, Клавитатура, События.

  3. Сменить одежду, Сменить фон, Сменить костюм, Передать сообщение

2-ші топ

  1. Управление, Флажок, Спрайт, Монитор, Фон

  2. Перо, Ручька, Данные, Переменный, Звук

  3. изменить х, установить с, идти 10 шагов, ждать 1 сек, повторить 10;

2 бөлім- Ойлан тап! Барлығы 3 тапсырма (Әр сұраққа 2 мин, әр дұрыс жауапқа 10 ұпай)

1.


Жауабы: ФОН

2.


Жауабы:СПРАЙТ






3.

Жауабы: ПЕРО


3 бөлім - Кім жылдам? (Берілетін уақыт 10 минут, дұрыс жасалған программаға 20 ұпай)

«Түс өзгерту» программасын құру.-

Алдымен, редакторда боялған гүлдің суретін салып, сахнаға орналастыр. Енді осы сурет үшін мынадай программаны құрастырыңдар:

Программаны түсіндіріп өтетін болсақ, жасыл жалаушаны басқанда (когда шелкнуть по), мынадай әрекеттер орындалады: әрбір 1 секунд сайын (ждать 1 секунд) гүлдің түсі өзгеріп отырады (изменить цвет эффект на 30).  Бұл үрдіс 20 рет қайталанады (повторить 20), яғни 20 түрлі түске боялады. 20 рет түс өзгерісі аяқталысымен, бүкіл әрекеттер қайтадан қайталана бастайды (всегда). Сонымен, қолданушы қызыл батырманы баспайынша, гүлдің түсі әрдайым өзгерісте болады.

IV. Сергіту сәті: Кейіпкерлердің дауысынан кандай мультфильм екенін табу.

4 бөлім - «Ақылды мысық?» (Әр оқушы жеке дұрыс уақтылы орындаса тобына 10 ұпайдан әкеледі,)

  1. Скреч программасында 5 санына көбейту кестесін жасайды. (орындауға 7 мин)

  2. 3 санына бөлу амалын жасайды (орындауға 4 мин)

5 бөлім- «Миға шабуыл» (сұрақтары инт. тақтада , толық жасырын сөзді тапса 20 ұпай берілетін уақыт 4 минут)

Кроссвордты шешіп жасырылған (Scratch) сөзін табуы керек

  1. Анимация шығу үшін не ауысады?

  2. Қадамды х және у арқылы беру?

  3. Таймер жасауда немесе ойында кейіпкерге жан беруде бірінші не жасалады?

  4. Программаны тоқтату батырмасы

  5. Сцена немесе фон басқаша қалай аталады?

V. Рефлексия

Бес саусақ әдісі бойынша

VI. Бағалау және марапаттау





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!