Сабақтың тақырыбы: 4 санның құрамы
Сабақтың мақсаты:1. 4 санының құрамын анықтай отырып,өрнек құру арқылы мәнін табу. Теңдік және теңсіздік таңбаларын қоя білу. Қоршаған дүниедегі заттардың ішінен төрт бұрышты табу.
2. Танымдық ойындарын ойнату арқылы ойлау қабілеттерін жетілдіру, есептеу дағдылары арқылы білімдік дағдыларын қалыптастыру.
3). Оқушылардың білімге деген құштарлығын арттыру арқылы еңбекке балу, ынтымаққа, жолдастық көмекке жетелеу.
Әдіс- тәсілі: сұрақ- жауап, түсіндіру, ойын, бағалау.
Сабақтың түрі: диалог сабақ.
Сабақтың барысы:
1). Ұйымдастыру кезеңі
- оқушыларға математика сабағы болатынын айту
- оқу- құралдарын алып дайындатып қою
2). Үй тапсырмасын тексеру сұрақ-жауаппен.
-кеше біз қандай санмен таныстық?
-4 санымен.
Сандар қатарын
1,2,3,4.
4,3,2,1.
- Сандарды тақтаға жаздыру, тура және теріс санау.
- 1,2,3,4.
- 4,3,2,1.
3). Жаңа сабақ.
- Бүгін сендермен біз 4 санының құрамымен танысамыз. 4 с анының құрамын анықтау үшін мен жоғарғы ұяшықтарға ойыншықтар қоямын. Жоғарғы ұяшықтағы ойыншықтарды санатамын.
- ойыншық нешеу?
Екінші сөреде бір ойыншық ауыстырылып қояды.
- Бірінші сөреде неше ойыншық?
- Екінші сөреде ще?
- Бірінші және екінші сөреде барлығы қанша ойыншық?
Балалар ойыншықтардың орналасу ретімен өздерінше айтып беріндер.
4 деген сан 3 пен 1- дің қосындысы.
Танымдық қабілетін дамыта түсуге арналған жаттығулар.
Оқушылардың шаршының ішіне өздері сан қояды:
4). Оқушылардың өздігінен істейтін жұмыстары.
Оқушылар ойыншықтарды ауыстыра отырып, 4 санның құрамын анықтайды.
- Балалар, бірінші сөреге неше ойыншық қойдындар?
- Екінші сөреге неше ойыншық қойдындар?
- Бірінші және екінші сөреде неше ойыншық болады? Яғни 2 мен 2 –нің қосындысы 4 болады. 1 мен 3-тің қосындысыда 4 болады.
5). Сергіту сәті
Орманда жоғары,
Ағашқа қонады.
Орнымыздан тұрайық,
Шеңбер жасап алайық.
Иіліп оңға бір
Иіліп солға бір
Алға қарай бір адым.
Артқа қарай бір адым
Жоғары төмен қарайық
Орнымызға отырайық.
6). Оқушылардың өздігінен істейтін жұмыстары.
4 санының құрамын анықтау және санды қосып, азайту.
0 4 2 4
4 4 4 3
7). Ойын «Жасырын санды тап».
Бос текшелердің орнына сандарды тауып қойындар.
1,2,3,4 сандары бойынша санамақтар айтады.
8). Дәптермен жұмыс.
- бос шаршының орнына тиісті сандарлы тауып жазып, 4- ті қосып азайту.
2+2 4-2 4-1
0+4 4-4 4-0
9). Қорытынды .
Оқушылардың білімін бағалау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы:4 санының құрамы
Сабақтың тақырыбы:4 санының құрамы
Сабақтың тақырыбы: 4 санның құрамы
Сабақтың мақсаты:1. 4 санының құрамын анықтай отырып,өрнек құру арқылы мәнін табу. Теңдік және теңсіздік таңбаларын қоя білу. Қоршаған дүниедегі заттардың ішінен төрт бұрышты табу.
2. Танымдық ойындарын ойнату арқылы ойлау қабілеттерін жетілдіру, есептеу дағдылары арқылы білімдік дағдыларын қалыптастыру.
3). Оқушылардың білімге деген құштарлығын арттыру арқылы еңбекке балу, ынтымаққа, жолдастық көмекке жетелеу.
Әдіс- тәсілі: сұрақ- жауап, түсіндіру, ойын, бағалау.
Сабақтың түрі: диалог сабақ.
Сабақтың барысы:
1). Ұйымдастыру кезеңі
- оқушыларға математика сабағы болатынын айту
- оқу- құралдарын алып дайындатып қою
2). Үй тапсырмасын тексеру сұрақ-жауаппен.
-кеше біз қандай санмен таныстық?
-4 санымен.
Сандар қатарын
1,2,3,4.
4,3,2,1.
- Сандарды тақтаға жаздыру, тура және теріс санау.
- 1,2,3,4.
- 4,3,2,1.
3). Жаңа сабақ.
- Бүгін сендермен біз 4 санының құрамымен танысамыз. 4 с анының құрамын анықтау үшін мен жоғарғы ұяшықтарға ойыншықтар қоямын. Жоғарғы ұяшықтағы ойыншықтарды санатамын.
- ойыншық нешеу?
Екінші сөреде бір ойыншық ауыстырылып қояды.
- Бірінші сөреде неше ойыншық?
- Екінші сөреде ще?
- Бірінші және екінші сөреде барлығы қанша ойыншық?
Балалар ойыншықтардың орналасу ретімен өздерінше айтып беріндер.
4 деген сан 3 пен 1- дің қосындысы.
Танымдық қабілетін дамыта түсуге арналған жаттығулар.
Оқушылардың шаршының ішіне өздері сан қояды:
4). Оқушылардың өздігінен істейтін жұмыстары.
Оқушылар ойыншықтарды ауыстыра отырып, 4 санның құрамын анықтайды.
- Балалар, бірінші сөреге неше ойыншық қойдындар?
- Екінші сөреге неше ойыншық қойдындар?
- Бірінші және екінші сөреде неше ойыншық болады? Яғни 2 мен 2 –нің қосындысы 4 болады. 1 мен 3-тің қосындысыда 4 болады.
5). Сергіту сәті
Орманда жоғары,
Ағашқа қонады.
Орнымыздан тұрайық,
Шеңбер жасап алайық.
Иіліп оңға бір
Иіліп солға бір
Алға қарай бір адым.
Артқа қарай бір адым
Жоғары төмен қарайық
Орнымызға отырайық.
6). Оқушылардың өздігінен істейтін жұмыстары.
4 санының құрамын анықтау және санды қосып, азайту.
0 4 2 4
4 4 4 3
7). Ойын «Жасырын санды тап».
Бос текшелердің орнына сандарды тауып қойындар.
1,2,3,4 сандары бойынша санамақтар айтады.
8). Дәптермен жұмыс.
- бос шаршының орнына тиісті сандарлы тауып жазып, 4- ті қосып азайту.
2+2 4-2 4-1
0+4 4-4 4-0
9). Қорытынды .
Оқушылардың білімін бағалау.
шағым қалдыра аласыз













