Материалдар / Сабақтың тақырыбы 46+14, 60 –14,82+18,100–82 түріндегіекітаңбалысандардықосужəнеазайтуалгоритмі./Мектептегі спорт үйірмесі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақтың тақырыбы 46+14, 60 –14,82+18,100–82 түріндегіекітаңбалысандардықосужəнеазайтуалгоритмі./Мектептегі спорт үйірмесі

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып ұстаздарына
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Маусым 2021
510
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар

     

Бөлім:

Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритімі

Мұғалімніңаты-жөні

Бейсенова А.Б.

Күні:

Сынып:2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

46+14, 60 –14,82+18,100–82 түріндегіекітаңбалысандардықосужəнеазайтуалгоритмі./Мектептегі спорт үйірмесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.8. Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмі

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолдана алады.

Көптеген оқушылар:сандар моделімен қосу, азайту жолын түсіндіре алады.

Кейбір оқушылар: сандарды қосудың ыңғайлы тәсілін таба алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәіәрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут







5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Мынау менің жүрегім,

Бәрі осыдан басталған.

Мынау басым ақылды,

Бәрін осы басқарған

Мынау менің оң қолым,

Мынау менің сол қолым

Бәрін осы атқарған.


Өткенді пысықтау « Таза тақта» әдісі

  1. Екі таңбалы сандарды есептегенде қалай жазған ыңғайлы?

  2. Есептеуде баған түрінде жазғанда ондықтың астына ... жазылады

  3. Есептеуді ... жақтан бастап орындаймыз?

  4. Соңында ... оқылады

  5. Ұзындық өлшем бірліктері...

  6. 49 санының ондығы мен бірлігі


-Өткен сабақта екі таңбалы сандарды жазбаша қалай қосу, азайтутәсілін меңгердің?

-Ендеше бүгінгі сабағымызда да екі таңбалы сандарды қосу жəне азайтуды баған түрінде орындау алгоритімін қарастырамыз




Ширату жаттығуларын жасайды.







Сұрақтарға жауап береді









Оқушылар сабақта нені меңгеретіні туралы білді.






















Тақта, сұрақтар жазылған сызбалар




Сабақ

тың ортасы

7 мин













5мин










4 мин










3 мин



5 мин













4 мин


Мектепте қандай спорт үйірмелері бар?

Сабақтан тыс уақытта өздерің ұнатқан үйірмелерге қатысып жүрсіңдер. Спорт пен шұғылдану сендерге қандай қасиеттерді үйретеді?

  • -Ептілікке, жылдамдыққа,ойлануға үйретеді.

  • -Ондай болса сабағымызда ұлттық ойындарымызды қолдан отырып тапсырмаларды орындайтын боламыз.


. №1 тапсырма: Әлия мен Сырыммен бірге есептеп көрейік


46+14, 60-14, 82-18, 100-18 баған түрінде есептеу жолдарын көрсете отырып, алгоритмін түсіндіру.


(Т.Ж) 3-тапсырма «Бәйге» ойыны әдісі арқылы жүзеге асады.

А) Баған түрінде жазып, түсіндіре отырып есепте. Дұрыстығын тексер.

43 37 49 90

+17 +13 +21 -18

60 50 70 72 тсс




« Асық» ойын әдісі арқылы №3 тапсырманың 4,5,6 бағандары тақтаға орындалады / нәтижесін дұрыс есептеген балаға асығы алшысынан түсті деп асық беріледі/

Дескриптор:

- Баған түрінде жазады

- түсіндіре отырып есептейді.

-Тексереді.


Сергіту сәті «Қаражорға» әуенімен жаттығу жасайды.


( ҰЖ) №4 тапсырма «Көкпар » ойыны әдісімен орындалады

АShape1 ) Есепті шығар.

КShape2 аратэ-40

Баскетбол-?12 б кем?

Волейбол-? сонша

Дескриптор:

­Шартын қысқа жазады

Шешуін табады

Жауабын жазады


( ЖЖ) №5 тапсырма « Мозайка»

6дм 3 см 5 дм 2 см 8 дм 0 см

+1 дм7 см + 8см - 4 см

------------- ------------- --------------

Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады

Қарқыны жоғары оқушыға:

- Сандарды қосудың ыңғайлы тәсілін тап.

Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.


Өздері қатысатын үйірмелері туралы әңгімелейді,







Баған түрінде жазып, түсіндіре отырып есептейді.

-Тексереді.



3 тапсырма

1- баған 1- ші топ,

,2 баған2- ші топ

3- ші баған 3 топ орындайды


Баған түрінде жазып есептейді





Сергіту жаттығуын жасайды.



Есепті шығарады.

Ш: 40-12=28

40+28 68 волейболға 68 бала қатысады.






Есептеп нәтижесімен сәйкестенді

реді/






















ҚБ: 1-10 балдық жүйе.





















ҚБ: 1-10 балдық жүйе







ҚБ: 1-10 балдық жүйе



суреттер

Picture 8




Видео көрсету.






Оқулық, дәптер









тақта , асық







видео





тақта, оқулық, дәптер












Тапсырма жазылған

суреттер

Сабақтың соңы

5 мин

Бағалау: 1-10 балдық жүйемен бағаланады

Үйге тапсырмасы: 4тапсырма. (ә)



Журнал, күнделік





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!