|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әлиева А.К |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.01.2025 ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94 сабақ. Есептеу. Қорытындылау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептеудің үйренген тәсілдерін қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 7-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз. Олардың мәнін тап
Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр Мектеп оқушылары циркке 24 қыз бала және одан 2 есе артық ұл балалар барды.Барлығы циркке барлығы неше бала барды? Қыздар- 24 адам Ұлдар- ?, 2 есе артық? бала Ш: 1) 24·2=48 (бала) – ұл бала 2) 24+48=72 (бала) –барлығы Ж: циркке барлығы 72 бала барды.
ЕҚБ 2-тапсырма Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр Балалар кинотеатрда жүк мәшине жайлы мультфильм және одан 2 есе артық автобус жайлы мультфильм көрді.Сонымен қатар бірнеше жеңіл мәшине жайлы мультфильм көрді.Барлығы 125 мәшине жайлы мультфильм көрсе, неше жеңіл мәшине жайлы мультфильм көрген? Ш:1)21·2=42 (м) – автобус 2)125-(21+42)=62 (м) – жеңіл мәшине Ж:62 жеңіл мәшине жайлы мультфильм көрген
Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Есептеп,дұрыстығын тексер. 42:14=3 80:16=5 57:19=3
90:45=2 82:41=2 72:18=4
4-тапсырма «Конверттегі тапсырма» әдісі Теңдеулерді шеш. х ∙ (75 : 5) = 30 Х*15=30 Х=30:15 Х=2 2*(75:5)=30 30=30
ЕБҚ х ∙ (88 : 2) = 88 х*44=88 х=88:44 х=2 2*(88:2)=88 88=88
Топтық жұмыс 5-тапсырма Есептерді шығар Бірінші топ- 5-тапсырма (а) Ш:(10+12)·3=66 (адам)-ересек адам Ж:циркке 66 ересек адам барды.
Екінші топ- 5-тапсырма (ә) Ш:(10+12)·3=66 (адам)-ересек адам Ж:циркке 66 ересек адам барды
Үшінші топ- 5-тапсырма (б) 8·15+10·5=170 (орын) Ж: циркте 170 орын бар
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс 7-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі Есептеулерді түсіндір. 790 – 49=741 564 + 29=593 443 + 39=482 790 – 499=291 564 + 299=863 443 – 39=404 348 – 19=329 247 + 39=286 443 + 399=842 348 – 199=149 247 + 399=646 443 – 399=44
8-тапсырма Тура теңдік шығатындай жақшалар қой. (7·8+4):4+2=17 7·8+4:4+2=21
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құр және жаз. Олардың мәнін тап. 1) 520+(22:2)=520+11=531 2) 45*3+300=135+300=435 3) (16*3)+ (120+160)=48+280=328 4) 600+ (25*5)=600+125=725
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Кестені толтырып келеді
Есеп құрастырып шығарады
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Өзіндік жұмыс орындайды
Теңдеулерді шешеді
Тапсырманы орындайды
Есептерді шығарады
Топтық жұмыс жасайды
Есептеуді түсіндіреді
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құрастырады және жазады-1б. Олардың мәнін табады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырады-1б Есептерді шешу дағдыларын дамытады-1б
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Есептеп,дұрыстығын тексереді-1б
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Тапсырманы топта орындау тәртібін біледі-1б
Тамаша!
Дескриптор: Есептеулерді түсіндіре алады-1б
Дескриптор: Тура теңдік шығатындай жақшалар қояды-1б
«Жұлдыздар шеруі» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Микрофон
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақтың тақырыбы: Есептеу. Қорытындылау
Сабақтың тақырыбы: Есептеу. Қорытындылау
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әлиева А.К |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.01.2025 ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94 сабақ. Есептеу. Қорытындылау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептеудің үйренген тәсілдерін қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 7-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз. Олардың мәнін тап
Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр Мектеп оқушылары циркке 24 қыз бала және одан 2 есе артық ұл балалар барды.Барлығы циркке барлығы неше бала барды? Қыздар- 24 адам Ұлдар- ?, 2 есе артық? бала Ш: 1) 24·2=48 (бала) – ұл бала 2) 24+48=72 (бала) –барлығы Ж: циркке барлығы 72 бала барды.
ЕҚБ 2-тапсырма Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр Балалар кинотеатрда жүк мәшине жайлы мультфильм және одан 2 есе артық автобус жайлы мультфильм көрді.Сонымен қатар бірнеше жеңіл мәшине жайлы мультфильм көрді.Барлығы 125 мәшине жайлы мультфильм көрсе, неше жеңіл мәшине жайлы мультфильм көрген? Ш:1)21·2=42 (м) – автобус 2)125-(21+42)=62 (м) – жеңіл мәшине Ж:62 жеңіл мәшине жайлы мультфильм көрген
Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Есептеп,дұрыстығын тексер. 42:14=3 80:16=5 57:19=3
90:45=2 82:41=2 72:18=4
4-тапсырма «Конверттегі тапсырма» әдісі Теңдеулерді шеш. х ∙ (75 : 5) = 30 Х*15=30 Х=30:15 Х=2 2*(75:5)=30 30=30
ЕБҚ х ∙ (88 : 2) = 88 х*44=88 х=88:44 х=2 2*(88:2)=88 88=88
Топтық жұмыс 5-тапсырма Есептерді шығар Бірінші топ- 5-тапсырма (а) Ш:(10+12)·3=66 (адам)-ересек адам Ж:циркке 66 ересек адам барды.
Екінші топ- 5-тапсырма (ә) Ш:(10+12)·3=66 (адам)-ересек адам Ж:циркке 66 ересек адам барды
Үшінші топ- 5-тапсырма (б) 8·15+10·5=170 (орын) Ж: циркте 170 орын бар
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс 7-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі Есептеулерді түсіндір. 790 – 49=741 564 + 29=593 443 + 39=482 790 – 499=291 564 + 299=863 443 – 39=404 348 – 19=329 247 + 39=286 443 + 399=842 348 – 199=149 247 + 399=646 443 – 399=44
8-тапсырма Тура теңдік шығатындай жақшалар қой. (7·8+4):4+2=17 7·8+4:4+2=21
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құр және жаз. Олардың мәнін тап. 1) 520+(22:2)=520+11=531 2) 45*3+300=135+300=435 3) (16*3)+ (120+160)=48+280=328 4) 600+ (25*5)=600+125=725
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Кестені толтырып келеді
Есеп құрастырып шығарады
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Өзіндік жұмыс орындайды
Теңдеулерді шешеді
Тапсырманы орындайды
Есептерді шығарады
Топтық жұмыс жасайды
Есептеуді түсіндіреді
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құрастырады және жазады-1б. Олардың мәнін табады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырады-1б Есептерді шешу дағдыларын дамытады-1б
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Есептеп,дұрыстығын тексереді-1б
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Тапсырманы топта орындау тәртібін біледі-1б
Тамаша!
Дескриптор: Есептеулерді түсіндіре алады-1б
Дескриптор: Тура теңдік шығатындай жақшалар қояды-1б
«Жұлдыздар шеруі» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Оқулық
Микрофон
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















